endrius

Hydramet 16 czy LC3

Polecane posty

endrius    9

Który wg. was będzie lepiej się sprawował. Ładowacz ma być do Pronara 1025A . W cenie różnica jest około 1500 zł. na korzyść LC 3. Ale chciałbym posłuchać waszych opinii . Osobiście to w tych Hydramecie denerwuje mnie tę pręt łączący, także będzie ograniczał trochę przy ściągnięciu ładowacza czy nawet podniesienia maski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A skąd masz ceny tych ładowaczy konkretnie od dielera takie ceny usłyszałeś czy sam na necie znalazłeś? Pręt nie jest tylko dla ozdoby i jest ważny, pozatym to hydramet chyba większy jest i jest ciężejszy i masywniejszy na pronara chyba będzie lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Jeśli chodzi o ceny to się dowiadywałem od dilerów Hydramet + łyżka 2m + widły do obornika +amortyzacja i joystick = 24000 zł , a LC3 z tym samym wyposażeniem 22500 zł. A jeśli chodzi o ten pręt to w zachodnich nie ma tego . Chodzi mi też o wysokość podnoszenia, bo czasem to co piszą w ulotkach nie ma nic z praktyką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy te produkują dobry sprzęt. Posiadam Hydramet 15 i wiem co mówię. Ten "pręt" jest ważny. Powoduje on, że ramiona się nie rozchodzą. Dodatkowo usztywnia cały ładowacz ;) A co do ceny Hydrametu to w miarę drogo ;) U jakiego dilera się pytałeś?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Diler hydrametu to Agrohandel Legnica. A po ile są u Ciebie te ładowacze, jak możesz to podaj dilera. Ale np. w Stollu czy Quick nie posiadają takiego pręta i jakoś nic się nie dzieje , oczywiście wiem że 2 razy droższe . Gdzieś czytałem że ten LC3 jest identyczny jak Stoll ROBUST 15 .Tylko nie wiadomo czy też jakością .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 15 z takim samym wyposażeniem zapłaciłem 16tys razem z montażem. Diler był z Ełku. Dokładnie nie pamiętam jak się nazywał. Ale taniej niż u Twojego dilera kupisz u producenta. Tak mi się wydaje, bo nam proponowano za 15 21tys.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli chodzi o ceny to się dowiadywałem od dilerów Hydramet + łyżka 2m + widły do obornika +amortyzacja i joystick = 24000 zł , a LC3 z tym samym wyposażeniem 22500 zł. A jeśli chodzi o ten pręt to w zachodnich nie ma tego . Chodzi mi też o wysokość podnoszenia, bo czasem to co piszą w ulotkach nie ma nic z praktyką .

 

Nic nie pokręciłeś z tą ceną łc3? czy ten łc3 ma amortyzację w standardzie? faktycznie łc3 jest podobny do stolla i też jest z drobnoziarnistej stali, ale jak podobno orginalne stolle potrafią pękać to nie wiem czego by można się spodzielać po łc3 a pronar 1025 to już bestia, a jaki masz przedni most jak masz stożkowy to łc3 bo lżejszy 150kg, ale jak krzyżaki to lepiej hydramet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Pronara mam na krzyżakach a z ceną ŁC3 raczej nic nie pokręciłem sam popatrz http://www.jachowicz.net/index.php?option=com_content&view=article&id=371:adowacz-czoowy-lc-3&catid=118:cennik-adowaczy-pronar&Itemid=85 ,Wysięgnik + elementy mocujące: 15 990 zl netto + Widły do obornika (szer.1,9 m): 2100 zł + Cerpak o poj. 0,8 m3( szer.2 m): 1 550 zł + 22% Vat = 23960 - rabat = 22500 zł. Amortyzacja jest w standardzie nawet dzwoniłem do Pronara . A skąd jest producent Hydrametu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

A macie może więcej informacji o tych Hydrametach bo na ich stronie jest tylko udżwig i wyskość podnoszenia . A interesowało by mnie jeszcze masa tego ładowacza, wysokość przy wyładunku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Szukałem sam takich informacji na necie nic nie ma pewnie tylko dielerzy mają jakieś tam katalogi, z tego co teraz widać, to hydramet lekko pomodernizował te ładowacze jakieś inne mocowania na ciągnik są, a tak wogóle to chyba ten hydramet 16 to jest dużo większy tur niż polmot tur6 prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega jest nieco uczulony na tego "pręta" ;) O masie hydrametu mogę powiedzieć że waży około 1t (mój 15, 16 pewnie cięższy jest) A co do wysokości podnoszenia to 4-piętrowy stóg z balotów ułoży.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Zaraz tam uczulony ;) po prostu patrze na wygodę użytkowania ciągnika i ładowacza, byłem przed chwilą u dilera w sprawie tego metalfachu to kosztuje 21980 zł cena katalogowa , ładowacz waży 630 kg już z mocowaniami, udzwig 1600, wysokość 3,7 m ,tylko gdzieś czytałem że mały kąt szufli przy załadunku nie wiem cz to prawda i teraz znowu mam dylemat bo wygląda nawet całkiem fajnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markmajster    0

16 Bez osprzętu waży 913KG z mocowaniem do belarus Podnosi wysoko na upartego 5 rzędów ustawi na upartego tylko trzeba chwycić samą końcówka chwytaka.

Jest dość pożądanie zrobiony. A co do pętu to maskę przeszkadza zdejmować i do odczepiania le to parę sekund i odkręcony a fotki przy belarusie 920 są tutajTutaj To są mego sprzętu. Ogólnie to Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Tylko czy to jest cena bruttu czy netto bo widzę że 3 sekcje ma . Nawet fajnie to wygląda tylko strasznie taki długi ten tur i te mocowanie przy tym MTZ jakieś liche tylko ro ramy silnika przy dużym ciężarze żeby się nie rozpołowił ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaraz tam uczulony :rolleyes: po prostu patrze na wygodę użytkowania ciągnika i ładowacza, byłem przed chwilą u dilera w sprawie tego metalfachu to kosztuje 21980 zł cena katalogowa , ładowacz waży 630 kg już z mocowaniami, udzwig 1600, wysokość 3,7 m ,tylko gdzieś czytałem że mały kąt szufli przy załadunku nie wiem cz to prawda i teraz znowu mam dylemat bo wygląda nawet całkiem fajnie .

Pewny jesteś że 630kg wraz z mocowaniem na ciągniku? mocowanie waży ponad 200kg to co oni tam w sokółce stolla dogonili i takie same lekkie ładowacze robią!!! :blink: he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

No tak mi diler powiedział, ja go nie ważyłem :rolleyes: . Ale dosyć ciekawie wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego Endrius możesz coś więcej napisać na temat tego ładowacza z sokółki? Twoje spostrzeżenia? Właśnie szukam na necie informacji na jego temat, ale nic nie mogę znaleźć... Chcę założyć ładowacz na NH T5060 i dealer właśnie Kronosa T241 mi polecił.

Jedyne co mam to dane techniczne:

udźwig 1600kg,

wysokość podnoszenia 3600mm,

głębokość czerpania 550mm

masa 600kg

długość ramy 2800mm

szerokość ramy 1040mm

sterowanie: joystick, amortyzator w standardzie, mocowanie osprzętu: EURO/SMS, podpory na śrubie rzymskiej, rodzaj mocowania na ciągniku: najazdowa

CENA 17000 netto

 

Przy okazji napiszę, że ładowacz Herkules T229 przy parametrach

udźwig 1600kg,

wysokość podnoszenia 3700mm,

głębokość czerpania 200mm

masa 640kg

długość ramy 2700mm

szerokość ramy 1040mm

mocowanie osprzętu: EURO/SMS, podpory na ramkach bocznych, rodzaj mocowania na ciągniku: sworznie

(bez amortyzacji) kosztuje 12650 netto

warto według Ciebie dopłacić do Kronosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Niestety nie mogę za bardzo Ci pomóc z tymi ładowaczami bo sam niewiele o nich wiem . Gdybym mi dealer o tej firmie nie wspomniał to nawet bym nie wiedział że robią ładowacze. Na stronie producenta strasznie mało informacji o nich jest, a ja jedynie znalazłem tylko jedno zdjęcie w necie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no cóż szkoda... ale wielkie dzięki Endrius, że zainteresowałeś się moim problemem i za szybką odpowiedź. nawiasem mówiąc to zdjęcie, do którego zamieściłeś link było też jedynym, na jakie trafiłem w sieci i to dzięki Tobie... jeszcze raz dzięki i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Mam pytanie do posiadaczy hydrametu wczoraj pierwszy raz odpiąłem ładowacz i dziś chciałem go podczepić i wszystko ładnie idzie po prowadnicach i parę centymetrów przed końcem jest ostry opór i dalej nie pójdzie ... Ładowacz odpiąłem bez osprzętu a zabezpieczenia są w pozycji takiej w jakiej odpiąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj