Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
franky69    1

Witam wszystkich. Poszukuje rozrzutnika lub przyczepy objętościowej na bazie Forszaja, Chętnie do remontu. Jest na Allegro http://www.allegro.pl/item882322148_rozrzutnik_fortschritt_t_088.html za 6500zł, ale chyba nie jest tego wart! Może ktoś wie gdzie stoi nie potrzebny nikomu i zdemolowany owy rozrzutnik Proszą o wszelką pomoc Z Góry dziękuje i Pozdrawiam ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Poco ci to lepiej sobie poszukaj jakiegoś w lepszym stanie dasz troche więcej ale ile czasu i zdrowia zaoszczędzisz


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Jestem za kupnem rozrzutnika w lepszym stanie ten na allegro nie jest wart swojej ceny. A jeszcze musiałbyą w niego włożyć kilka tysięcy żeby dobrze działał a i tak nie wiadomo czy by dobrze działał.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Nie musi to być konkretnie ten z Allegro, podałem taki przykład bo na razie nic innego nie znalazłem, bardziej szukam przyczepy objętościowej na bazie forszaja. A dlatego szukam do remontu bo chciał bym go troszkę przerobić, a mianowicie wydłużyć ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mark12    0

Podajcie słabe strony tych rozrzutników, i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

trzeba sprawdzić układ jezdny organoleptycznie >> czy koła równo patrzą , jeśli są krzywe to znaczy że panewki sie wytarły i będzie trzeba kombinować. Jeszzce ważna sprawa z przekładnią napędzającą taśme . najlepiej podłączyć ciągnik i zobaczyć czy dobrze sie kręci i wziąśc jakąś breszke czy cóś to spróbować rószyć wałek żeby zobaczyć czy łożyska na przekładni nie poszły. No i przekładnie od adaptera czy nie są uszkodzone . Jeśli by wam sie zdażyło że wał adaptera ten co rozrzuca obornik ta rura z przespawanymi kontownikami jest uszkodzona tzn te kątowniki są powyłamywane i dużo ich brakuje nie bawcie sie w przyspawywanie kątowników bo z tym zawsze będzie problem ja chciałem zaoszczędzić kasy i je naprawiłem , żałuje czabyło kupić nowe chyba 300 zł jeden kosztuje i bym miał święty spokój równo by mi rozrzutnik rozrzucał adapter by nie chulał bo jak go pospawałem to teraz ma bicie* . Aha z przodu na dyszlu powinien być legulator przepływu oleju do regulacji posuwu taśmy, ja o tym niewiedziłem i kupiłem bez tego regulatora :D , Słabych stron to one raczej nie mają bardzo wiele osób do tej pory uważa je za jedne z najleprzych rozrzutników jakie powstały ^^


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ma ktoś może fotki jak zmienia się ten rozrzutnik na wóz do kuku czy całe burty się ściąga czy tylko dokłada do góry i daje klapę z tyłu chce taki kupić i nie jestem za bardzo obeznany proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabros    0
Napisano (edytowany)

Niedozwolona reklama

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Heja. apropo waszej dyskusji mam pytanko:) czy mój 7340 pociagnie takiego T-088 ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Witam zamierzam kupić t088 i takowego znalazlem za rosadna cene ma tylko jedna wade koła mu krzywo patrzą czyli wózki do remontu(na pusto a jak bym jego załadował by wygładał jak stara tatra). Czy takie cos jest wogle mozliwe jak tak to jle to by kosztowało???

 

Witam zamierzam kupić t088 i takowego znalazlem za rosadna cene ma tylko jedna wade koła mu krzywo patrzą czyli wózki do remontu(na pusto a jak bym jego załadował by wygładał jak stara tatra). Czy takie cos jest wogle mozliwe jak tak to jle to by kosztowało???

Chyba juz znalazlem jle taki remont bedzie kosztował http://otomoto.pl/aaa-wahacz-wozek-rozrzutnik-t-088-fortschrit-A100192.html


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to między wachaczem a ramą rozrzutnika są montowane takie duże tulejki, ich wymiana powoduje że tandem stoi jak nowy (o ile nie jest nic pogięte) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam. Mam pytanie odnośnie T-088. Muszę wymienić koło zębate napędowe od taśmy podłogowej. Niestety jest to koło od strony przekładni. Czy ktoś wie jak je zdemontować? Za Chiny nie chce wyjść wałek z przekładni. Chyba frezy zardzewiały. Próbowałem już cuda i nic. Boję się że pęknie mi przekładnia jak przesadzę z siłą. Czy jest na to jakiś sposób? Czy może czegoś nie odbezpieczyłem? oczyszczacze zdemontowałem. Proszę o pomoc.

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Słuchajcie a mam pytanko odnośnie powyższego rozrzutnika. Planuję zakup takiego i mam pytanie.

Mianowicie chcę rozrzucać kompost poprodukcyjny z pieczarkarni w zamian za słomę.

Mój problem polega na tym, że chcę wzbogacić glebę dobrym kompostem a pozbyć się słomy z tym, że słoma po koszeniu jest równomiernie rozrzucona na powierzchni pola.

Teraz pytanie jak dokładnie owy rozrzutnik roztrzepuje kompost/obornik i na jaką szerokość ?

Jak w przypadku dawki 12 - 15 ton kompostu/obornika na ha wyglądałaby równomierność rozrzutu.

Dodam że owy kompost jest "średnioziarnisty" w domyśle taki dobrze przelasowany obornik.

Pasowałby mi taki bo orientacyjnie załadowany do pełna ok. 12 powinien starczyć na ha.

Oraz jakie macie doświadczenia z ustawieniem dawki, prędkość, przepływ oleju itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Jak myślicie czy 80 konny ciągnik z napędem 4x4 poradzi sobie z rozrzucaniem obornika takim t-088 ?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

mam pytanko dotyczące T-088, właśnie przyprowadziliśmy forszaja na podwórko i tu mam pytanko , jaki wałek muszę do niego kupić (chodzi mi o Nm) ? Byłbym wdzięczny za jakieś linki wałków, które wy kupiliście do swoich rozrzutników :)


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Dziękuje kolego :) Takich informacji szukałem :)


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Koledzy poradźcie co kupić. Ja jestem za Forschrittem T 088 taki do remontu, a tata jest za Warfamą N-218 ze względu ze mógłby pracować zarówno z Casem jak i 3p oraz może być używany do transportu kiszonki z kukurydzy.


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mam podobne pytanie czy ten rozrzutnik będzie dobry do przewozu i rozładunku buraków?? czy ktoś już to testował?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

U nas wożą technologcznymi buraki od holmera super sprawa bo wchodzi na niego prawie 20 ton towaru gorzej jak się utopi i podczepią z 500 koni na linkach to wózki odpadają ale przy normalnym użytkowaniu jak najbardziej do polecenia :)

 

Co do mojego pytania jak to jest na małych pryzmach jak przywiezie się takiego Forszaja sieczki i trzeba to rozgarnąć i ubić czy jest z tym jakiś problem ?

Edytowano przez jakub16

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

W naszej okolicy ekipa co kosi QQ właśnie takimi forszajami z nadstawkami odwozi towar na pryzmę.Rozrzutniki popodpinane pod ciągniki 130KM (najmniejszy to NH 115KM) żeby nie było problemu na wysoką gromadę wjechać.Z rozgarnianiem nie ma żadnych kłopotów.Widziałem,że te rozrzutniki miały tylko 2 wałki(2 zewnętrzne zdemontowane) i ok się roztrząsało-nic nie trzeba ręcznie poprawiać.widziałem,że jeden to miał dorobione specjalne poziome wałki do QQ właśnie.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

U mnie w okolicy tylko T-088 w kukurydzach jeżdżą i ciągniki jakie zapinają do nich to Renault 133.14 ; 145,14 ; Fendt 312 i 515. Super rozrzutniki i z tyłu mają klapy. Niedaleko mnie jest facet co robi kapitalne remonty: Telefon komórkowy : +48797-986-876 Adres : Boczki Domaradzkie 1

95-015 Głowno - Polska


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

    • Przez master20002
      Witam.
      Szukam ciągnika Fortschritt 323 w dobrym stanie (do jazdy). Może ktos ma na sprzedaż, lub wie kto ma. Preferuje Podkarpacie i województwa sąsiednie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez patrykdabek2000
      Zna może ktoś dokładny układ biegów w skrzyni przekładniowej w ciagniku Fortschritt zt323?
    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj