Zaloguj się, aby obserwować  
twardy12

Wynik próby glebowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
twardy12    1

Witam. Sam ziemi nie posiadam, ale chciałem sprawdzić stan mojej gleby w ogrodzie. Tak do celów teoretyczno- praktycznych. Dzisiaj otrzymałem wyniki takowych badań. Ale mam mały problem z ich interpretacja, po prostu brak doświadczenia. ;) Nie wiem czy są dobre. Proszę o wasza interpretacje. Wyniki: ph 6.8 , P 48.6 mg/100g , K 23.7 mg/100g , Mg 17.2 mg/100g . Zdaje mi się ze jest trochę za dużo fosforu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

To sa dobre wyniki kolego pH masz bardzo dobre chcialbym miec takie na polu wszedzie...a fosforu i potasu oraz magnezu to masz az za duzo hehe ale nie ma czym sie martwic gorzej jakby bylo za malo...uwierz mi chcialbym miec takie wyniki na kazdym polu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Dziwne myślałem, że każda stacja podaje zalecenia co do stosowania nawozów, wapnowania itp. Pamiętam jak ojciec parę lat temu oddał próbki do badania to mówił, że dali mu zalecenia co do nawożenia. Może i jest trochę za dużo fosforu ale nie przestawaj dawać go całkowicie. Dużo korzystniejsze jest tylko zmniejszenie dawki.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

kolego @twardy12 te Twoje winiki niewiele mowia, bo nie wiemy jaka jest kategoria agronomiczna gleby. czy bardzo lekka, lekka, srednia czy ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

a może jeśli macie to podajcie jakie powinny być optymalne wyniki na danych typach gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Głównym założeniem tego tematu było właśnie dowiedzenie się jakie są optymalne wyniki takich prób. Ja te próby zrobiłem przy okazji tego ze kumpel robił na swoich polach i przy okazji pobrał próby i u mnie. PH poprawiłem w tamtym roku wapnując glebę dolomitem, a ta zawartość fosforu, potasu i magnezu zdziwiła mnie ze taka duża. Jako nawóz jest używany tylko kompost i raz na 3 lata daje obornik. Może takie ilości są związane z tym że warzywa nie pobierają aż tylu składników pokarmowych, no i wymywanie składników jest mniejsze bo jest ustabilizowane ph. Dzięki za pomoc i jak jest to możliwe wypowiadajcie się na temat właśnie takich prób. Interesuje mnie właśnie to jak poprawić warunki glebowe. Dzięki mojemu ogródkowi mogę trochę pokombinować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj