wyrebski1

wycinka gałęzi

Polecane posty

Ferdek07    75

ja mam w środku lasu, działke rolną, na której rośnie 30 letni las, dziadek posadził i nie przekfalikował, to o pozwolenie gdzie mam się zgłosić?

 

Ja mam taki 40sto letni las 2ha i w około tej działki wszyscy maja takie nieprzekwalifikowane lasy, i jak jeszcze w sąsiedniej wsi był leśniczy od lasów prywatnych dawał asygnate, bo może nie przekwalifikowane ale w końcu to jest gęsty sosonowy las, bo w przepisach odnośnie wydawania zezwoleń przez gminy jest napisane że nie jest wymagane zezwolenie na wycinikę plantacji drzew a las jako taki jest plantacją drzew problem tylko jak to przewieść bez ryzyka do domu, wyobraźcie sobie ekipe z ochrony środowiska chodzącą po lesie i mierzącą 300 sosenek he he, ale i przypadkek że gościu ma porośnięte 15 ha nieużytków drzewami samosiejami i zaszedł do gminy i dostał zezwolenie na wycinkę 150 drzew i leśniczy gdy sprawdzał to zezwolenie nieźle się uśmiał że może wozić i wozić a sztuki to niby kto ma liczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy na "ogławianie" (polegające na ścięciu całej korony z pozostawieniem pnia) wierzb potrzebne jest pozwolenie na wycinkę? w moim UG nie wskazują na konieczność uzyskania pozwolenia, a z ustawy o ochronie przyrody wynika, iż drzewo musi przeżyć 3 lata po takim zabiegu, aby odstąpiono od ukarania , ale w ustawie znajduje się również odstępstwo dotyczące topoli, tylko nie mam pewności, czy to dotyczy właśnie wierzb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

odświeżę temat :)

 

Jeżdżąc drogą do pola, która jest jednocześnie drogą pewnego gościa do gospodarstwa( droga jest do pola obok jego gospodarstwa) Rozrosły się strasznie gałęzie które bardzo przeszkadzają w jeździe obdzierają ciągnik, mówiłem już gościowi żeby to obcinał, ale tylko się śmieje a z drugiej strony ma grzędy i dodatkowo prawie w drodze na wbijał kijów, metalowych rzeczy, także dopiero jest ciężko przejechać... ostatnio jak mu wmówiłem żeby po obcinał to stwierdził że ta droga nie jest na duży ciągnik tylko na mały ( jeżdżę zetorem proximą) zacząłem się śmiać i aby go wku*** :D warto to zgłosić na policję żeby wyciął te kszaczory ?? czy policja tutaj nic nie zdziała? ;) 


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam podobny problem z tym, że drzewo sąsiada rośnie na jego działce przy samej miedzy z moim polem. Gałęzie tego drzewa jednak znajdują się już nad moim polem i wszystko spada na moje pole oraz zawadzam o nie ciągnikiem. Muszę często chodzić i zbierać te gałęzie i patyki z pola, po dobroci z nim nie idzie tego załatwić raczej. Sam bym wyciął te gałęzie, ale raczej do tego nie mam prawa. Co w tej sytuacji robić? Iść do gminy? :huh:  Sytuacja podobna do kolegi wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wysłać list polecony  żeby  zrobił porządek z gałęziami, jak nie  zetnie to po 14 dniach sam możesz ścinać a on ma guzik do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj