rzeznik13

Wstrzymane dopłaty!!

Polecane posty

damian18    3

logiczne myśląc to jak by dopłaty znieśli to cena na płody rolne automatycznie musiała by wzrosnąć bo nikogo nie było by stać na dokładanie do interesu... w mieście za 1 bochenek chleba nie płacili by 2.50 zl ale 5zł;p ciekawe co by wtedy mówili o rolnikach?! patologia w rolnictwie też by się skończyła było by więcej ziemi do wzięcia w dzierżawę;p dobrze myślę czy nie bo to dosyć ciekawe zagadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Ale my rolnicy musimy robic tak samo jak ci z marszalkowskiej.. ja jestem eko a sasiedzi zrownowazeni sypia nawozow tyle co przedtem bo zrownowazony moze no a kasa leci...wiem ze to porabane ale tak trzeba w unii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

temat trochę zboczył ale dorzucę po raz kolejny definicje dopłat obszarowych - rekompensata utraconych dochodów

Dlaczego unijni rolnicy mają utracone dochody - ano dlatego że w świetle przepisów unijnych muszą przestrzegać wielu norm i prawideł. Przez to konsument ma gwarancje "bezpieczeństwa" żywnościowego a rolnik brak możliwości stosowania tanich środków produkcji do których dostęp mają rolnicy poza unią europejską. W UE obowiązują także pewne normy produkcji tj w skrócie CC (wzajemna zgodność) czyli np płyty, dobrostan, pomieszczenie na środki ochrony roślin. To wszystko po prostu kosztuje czyniąc europejskie rolnictwo na wolnym rynku niekonkurencyjne.

Konsument wymaga więc musi za to płacić a skoro można sprowadzić tani cukier, koncentrat, wieprzowinę, zboże, które nie jest już tak "bezpieczne" no to jak inaczej niż przez dopłaty dać pieniądze rolnikowi na rekompensatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

damian18 masz racje.skonczyłaby sie patologia. do mie co roku przychodzą czy nie chce z 5ha łąki albo ze 2 ornego itd. w tym roku byli na poczatku października czy nie chce sobie łąki skosić.tylko się usmiechnąłem...

 

jak już sa te dotacje to powinno być tak że albo coś produkujesz i dostajesz do tego kase skoro chcą żeby żywność była tansza, albo nic nie robisz i nic nie masz. widocznie stara UE bała sie konkurencji ze strony polski. ciekawe jak jest to rozwiązane w innych krajach nowoprzyjetych do UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w Polsce to nasi politycy zaproponowali taki system aby ciemny rolnik sobie poradził z tymi wszystkimi dokumentami, albo myśleli o sobie i o tym że w przypadku dopłat do produkcji spora część z nich pozbawiona byłaby darmowej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Mam pytanie:)

Nie dostalem jeszcze dopłat ani decyzji i chciałbym sie dowiedziećczy jeszcze moge mieć kontrole czy już sie skonczyly??

proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja tez mialem kontrole, przysłali z geodezji raport po kontrolny i teraz musi najpierw przyjsc z ARiMR decyzja po kontroli i dopiero bedzie decyzja z dopłat i moze w kwietniu moze w maju kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

wkurzające są te dane ARiMR, że tak wielu rolników otrzymało już dopłaty, w mojej miejscowości tylko te najmniejsze gospodarstwa dostały kasę........ a reszta czeka i czeka. Ani decyzji, ani kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

wkurzające są te dane ARiMR, że tak wielu rolników otrzymało już dopłaty, w mojej miejscowości tylko te najmniejsze gospodarstwa dostały kasę........ a reszta czeka i czeka. Ani decyzji, ani kasy.

no bo to prawda :) tylko dostawali cie co maja po 3ha zeby statystyki była dobre heeh


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Dziś w agencji powiedzieli że przelewy z decyzji wydanych w starym roku realizowane będą 20 stycznia więc za dwa dni trochę się powinno rozjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no bo to prawda :) tylko dostawali cie co maja po 3ha zeby statystyki była dobre heeh

 

no my mamy 20 i kasa już dawno na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Mam wrazenie ze agencja zamiast informowac to umyslnie nas dezinformuje bo kazdy oddzial i kazdy pracownik mowi co innego juz slyszalem kilka dat cos tu nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

tak szczerze mówiąc to w Polsce do jakiej instytucji byś nie poszedł to nic nigdy nie wiedzą ;p niektórzy widzę że już snują teorie spiskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Najgorsze jest to że jeśli się ma kontrole to dopłaty w czerwcu;[

Dopłaty powinni dawać od produkcji a nie takie cwaniaki z miasta mają ziemie biorą obszarowe, rolnosrodowiskowe i może jeszcze onw, kontroli się nie muszą bać wystarczy że obszar się zgadza. I zmyślają jaki samochód sobie kupić, a z rolników się śmieją... Niestety taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ktos z was moze dostal juz doplatr za program rolnosrodowiskowy za poplony bo decyzje dostalem 9 grudnia a kasy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek    1

Też czekam decyzję dostałem ok. 20 listopada a kasiorki na koncie jak nie było tak nie ma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Cytat ze strony arimr

 

"19 stycznia po wznowieniu wypłat prawie 20 tysięcy rolników otrzymało przeszło 135 milionów zł. a do końca stycznia przewidziano wypłaty dla przeszło 320 tysięcy rolników, na których konta wpłynie w sumie przeszło 2,7 mld. zł. W pierwszych dniach lutego zostanie wypłacony kolejny mld. zł"

 

czyli jednak ruszyly :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

No i z kopyta ruszyla joz propaganda sukcesu..jacy to oni szybcy.. a trzy tygodnie siedzieli cicho i nic nie szlo sie od nich dowiedziec ale tego nie napisza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

pociesze wszystkich kiedyś dostałem dopłaty w lipcu i to musiałem się upominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj