rzeznik13

Wstrzymane dopłaty!!

Polecane posty

Bos    6

Slyszalem ze mamy okolo 6mln seniorow ale nie jestem pewien no ale ta dyskusja nie ma sensu bo widze ze qazi uwaza iz agencja dziala szybko i sprawnie niczym turbodymomen ;) no a ja delikatnie mowiac to nie jestem zadowolony z ich pracy i uwazam ze za doplaty 2009 powinien ktos.. (beknac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a żebyś wiedział hehe bo pierwszy raz dostaliśmy dopłaty przed marcem ;) i za ten wyczyn będę ich wychwalał pod niebiosa bo im się to nader wszystko należy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

spokojnie.... przecież czas mają do końca czerwca wiec jeszcze bardzo dużo i na pewno zdążą wypłacić każdemu.

 

 

Czy Wy jak dostaniecie rachunek lub fakturę płatną w innym terminie to też szybko biegniecie go płacić, a może najpierw kilka dni poleży i płacicie pod koniec terminu. I tez ktoś się tak samo wkurza, bo towar odebraliście a kasy nie płacicie tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

u nas kasa już dawno wydana. Co do naliczania kursu euro to oni robią to wcześniej

 

 

 

o ni zawsze naliczają na przełomie września/pażdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

widzę że niektórzy bardzo się przyzwyczaili do tych dopłat... nie ma to jak propaganda ... panowie spokojnie wszystko jest tak jak co roku jedni dostaną wcześniej drudzy później ta kasa nie zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

spokojnie.... przecież czas mają do końca czerwca wiec jeszcze bardzo dużo i na pewno zdążą wypłacić każdemu.

 

 

Czy Wy jak dostaniecie rachunek lub fakturę płatną w innym terminie to też szybko biegniecie go płacić, a może najpierw kilka dni poleży i płacicie pod koniec terminu. I tez ktoś się tak samo wkurza, bo towar odebraliście a kasy nie płacicie tak szybko.

 

Niby tak ,ale jakbys sam oswiadczyl ze zaplacisz znacznie przed terminem(wiedzac ze osobie zalezy na kasie) , a potem tego nie robil - sam sie nie tlumaczyl , pocichu wycofal , telefonu nie odbieral to bys wywolal zdenerwowanie osoby ktorej kase jestes winien...wypadlbys na osobe ktorej slowo nie wiele znaczy ,ktorej nie mozna zaufac...

myle sie??

sami na siebie ukrecili bicz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

widzę że niektórzy bardzo się przyzwyczaili do tych dopłat... nie ma to jak propaganda ... panowie spokojnie wszystko jest tak jak co roku jedni dostaną wcześniej drudzy później ta kasa nie zginie

 

 

wiadomo kasa nie zginie ale nawozy ez trzeba zaco kupi iinne potrzebne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja pamiętam jak w tamtym roku wszyscy nawozy kupowali wcześniej zaraz po dopłatach a my mieliśmy inne wydatki i nawozów nie kupiliśmy jak wszyscy brali, kupiliśmy dopiero jak bum się skończył a cena spadła i to znacząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Moim zdaniem agencja powinna miec jeden miesiac a nie pol roku ustawowo na wyplacenie kasy rolnikom...wtedy kazdy by wiedzial na czym stoi nie bylo by zadnych niedomowien pretensji czy obietnic bez pokrycia .. rolnik wiedzial by kiedy zaczac inwestycje by wesprzec sie kasa z doplat a tak te zbyt wczesnie wyslane decyzje sporo namieszaly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no pewnie i dealerzy i inni sprzedawcy wiedzieli by kiedy podwyżki zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no to napewno;p rzeznik13 dobry rolnik nawozy powinien kupić za swoje złotówki a za dopłaty pojechać z żoną na 2 tygodnie na hawaje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

no to napewno;p rzeznik13 dobry rolnik nawozy powinien kupić za swoje złotówki a za dopłaty pojechać z żoną na 2 tygodnie na hawaje;p

 

aleś ty mądry na hawaje może jak masz 200ha to sobie możesz pojechać na hawaje ja mam 16 więc nie pozwole sobie na hawje ewentualnie jak co roku polskie morze

a ty pojedziesz n te hawaje z żoną

bo każdy mądry w gębie a nie w czynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

wczoraj w agrobiznesie mowili ze doplaty bezposrednie rusza w ciagu tygodnia najwyzej dwoch ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

te dopłaty zostały naliczone 31 września po kursie złotego do euro 4.22 agencja powinna mieć czas max do końca listopada wtedy każdy mógłby wcześniej ogarnąć nawozy a przede wszystkim kredyty.

CHORY KRAJ :):):) .

 

 

Jestem ciekaw jak niemiecki albo francuski rząd wypłaca dopłaty swoim rolnikom z resztą niemiec ma kasę na wszystko a nie to co u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

niemczech czy w innych panstwach o 3 razy wieksze dopłaty bezposrednie dostaja a oprócz tego dostają do hodowli i do mleka tez dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

niektórzy trochę idealizują zachodnią Europę... rzeznik13 nie zrozumiałeś mojego poprzedniego postu widocznie masz jeszcze za mało latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

juz rozumiem twoją odpowiedz

powinno tak byc zeby na lzie nawozy sobie pokupowac za piniadze np z pszenicy jagby byla droga

a za dopłate pojechac na hawaje

 

tak to sory ze cie moze uraziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

niemczech czy w innych panstwach o 3 razy wieksze dopłaty bezposrednie dostaja a oprócz tego dostają do hodowli i do mleka tez dopłaty

 

 

 

W krajach zachodnch nie ma dopłat bezpośrednich tak jak u nas tylko są same dopłaty do produkcji, jest to na tyle dobre że Ci co uprawiają ziemię dostają pieniądze a ni Ci którzy Hu... robią a tylko wnioski wypisują...

 

a co do wstrzymanych dopłat, jak już takie coś robią to niech się bardziej starają z wszystkim na początku, i wypłacają szybciej przed takim zdarzeniem, które jest przewidziane, mogli już część pieniędzy prędzej ulokować w tamtym banku i juz na początku roku mieliby czym dysponować ale w polsce to urzędnicy są głupsi niż normalni ludzie...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

specjalnie jagby nie mogli juz po wypłacaniu zmienic banku albo przed zaczeciem wypłacania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

rzeznik13 nie no spoko nic do ciebie nie mam tamten post był pół żartem;p EppS myślę podobnie jak Ty zacznijmy lamentować jak się nie wyrobią do końca czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Kiedyś w programie "Tak jak w Unii" był omawiany sposób wypłacania dopłat bezpośrednich w Niemczech, i mówili że zdania które ma w Polce ARiMR(np: wypłata i przyjmowanie wniosków o dopłaty) u nich wykonuje ich odpowiednik naszych izb rolniczych.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W krajach zachodnch nie ma dopłat bezpośrednich tak jak u nas tylko są same dopłaty do produkcji, jest to na tyle dobre że Ci co uprawiają ziemię dostają pieniądze a ni Ci którzy Hu... robią a tylko wnioski wypisują...

 

a co do wstrzymanych dopłat, jak już takie coś robią to niech się bardziej starają z wszystkim na początku, i wypłacają szybciej przed takim zdarzeniem, które jest przewidziane, mogli już część pieniędzy prędzej ulokować w tamtym banku i juz na początku roku mieliby czym dysponować ale w polsce to urzędnicy są głupsi niż normalni ludzie...

 

 

dokładnie!doplaty do produkcji a nie powierzchni! może nie w temacie ale wiecie co u mnie kolo zrobił? po żniwach zbankrutował i wziął i przejechał tależówką wszystkie pola, ok 30 ha i zgłaszać to będzie jako ugór. dostanie ok 820 zl na hektar i ma wszystko gdzieś.jego koszty to może ze 2-3 tysie i ma spokój.dobre nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj