rzeznik13

Wstrzymane dopłaty!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomCase    1

A nikt nie myslal o tym zeby naliczyc odsetki od niewyplaconych doplat przez agencje?? Przeciez maj na to casz 14dni roboczych od dostania decyzji. U nas decyzja przyszla 2grudnia i nic nie wplynelo do tej pory. Zeby tak rolnik spoznialby sie z zaplata to zaraz by musial placic dwa razy tyle za niewywiazanie sie z terminem platnosci. Tak mi chodzi to po glowie od kilku dni zeby dobrac sie im do du..y. Tylko do kogo tu sie udac jak czlowiek nie jest oblatany w prawie tak dobrze..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a gdzie jest napisane że mają 14 dni na wypłatę? bo że jest czas 14 dni na odwołanie się od decyzji to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Przecierz na decyzji pisze ze do 14dni jest czas na odwolanie sie ale i tak samo chyba na wplate na konto przez agencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no nie wiem, my jeszcze nigdy nie dostaliśmy dopłaty w terminie 14 dni od wystawienia decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

U nas rok temu bylo tak wlasnie ze dostalismy decyzje i zaraz kasa byla na kacie. Denerwuje mnie takie podejscie z KAZDEJ strony do rolnika. Jak oni ciagle Ci uprzykszaja zycie to czemu ja nie moge im troche dopiec?? Paranoja z cala ta biurokracja w rolnictwie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Nic im nie zrobisz ustawowo maja czas do konca czerwca na wyplacenie doplat i tym sie zaslaniaja..nie mamy z nimi szans.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

To w mojej okolicy na odwrót mali dostali, a duzi czekają.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

ja dostałem w listopadzie decyzje 1 grudnia kasę mam 80ha znajomy podobny też ale kasy do dziś nie sąsiady maja do 10ha to różnie jedni mają kasę druzy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

u mnie kiedyś była taka sytuacja że kasa wpłynęła na konto a papier przyszedł za dwa tygodnie ;) w ubiegłym roku wujek też przed samymi świętami dostał kasę a papier po Nowym Roku ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No u mnei juz ta propaganda została obalona. Wszystko będzie normalnie. Gadaliśmy ze znajomym z ARiMR i wszystko wiadomo. Bynajmniej u nas będzie wszystko jak należy. Niedługo powinny byc pieniądze.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to że decyzja przyszła a kasa była już na kącie to raczej pretensje do naszej poczty polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a u nas cisza nikt jeszcze nawet decyzji nie dostał

 

 

decyzji nie ale ONW już dawno na koncie a obszarówka pewnie kiedyś tam wpłynie

 

damian18 to nie poczta tylko pracownicy agencji się nie wyrabiają, tzn nie maja ludzi do pakowania decyzji w koperty. wiem bo pracowałem tam ;)

 

termin jest do 30 czerwca także radze uzbrić sie w cierpliwość, pare razy już dostawalśmy w maju/czerwcu a kase dla MR dostałem w ostatni, ustawowy dzień także nie licze na tempo turbodymomena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Panowie pewnie jaśnie wielmożny TUSK znowu przeznaczył kasę dla pielęgniarek jak w poprzednim roku albo innych "bardziej potrzebujących ludzi" siedzących w ciepełku i pracujących 8 godzin. Zwróćcie uwagę na to jak wypłacali dopłaty to ile krzyku było jakie to arimr super ma pracowników jak to wszystko świetnie przygotowane i w ogóle cud miód, ale jak przestali wypłacać to ani jednej wzmianki na stronie arimr dlaczego nie wypłacają.... ZŁODZIEJE ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

obiecanki cacanki

 

nie nauczyliście się przez tyle lat że nie należy we wszystko wierzyć co mówią politycy, słowa mało znaczą liczą się konkretne przepisy a według nich wszystko jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No u mnei juz ta propaganda została obalona. Wszystko będzie normalnie. Gadaliśmy ze znajomym z ARiMR i wszystko wiadomo. Bynajmniej u nas będzie wszystko jak należy. Niedługo powinny byc pieniądze.

 

To napisz jak będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

pieniądze zostaną wypłacone w ciągu tygodnia spowodowane jest to zmianą banku przez agencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas od nowego roku zero przelewów, ja decyzję dostałem 10 grudnia i jak na razie na tym koniec.

Nasz "kochany" rząd powinien zrozumieć że przetrzymywanie tych pieniędzy jest szkodliwe dla gospodarki, przecież rolnicy po otrzymaniu tej kasy bardzo szybko wpąpują ją do obrotu gospodarczego, poprzez zakup środków do produkcji(nawozów, środków, paliw itd). Także szybka wypłata środków pieniężnych leży w interesie całej gospodarki. Tak powinno być w normalnym kraju ;) tylko kiedy nasza Polska się nim stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Nerwy czlowieka biora ze w dobie bumu elektronicznego.. komputeryzacji.. doplaty sa wyplacane jak by ktos naliczal je na liczydlach! przeciez to jest chore! na dodatek taki sztab ludzi sie tym zajmuje, one powinny byc wyplacone jednego dnia jak np emerytury. Zreszta slyszalem ze we francji sa wyplacane jednego dnia a co u nas komputerow nie maja! Jaja sobie z rolnikow robia trzeba czekac jak na jalmuzne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Moze i faktycznie nie jednego dnia sa wyplacane emerytury ale sa wyplacane co miesiac..gdyby byly naliczane i wyplacane w takim tepie jak doplaty rolnicze to pewnie przecietny emeryt dostal by emeryture co dwa lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Bos podziel wysokość swojej dopłaty na 12 i powiedz czy chcesz dostawać ją w takich ratach, teraz jestem ciekaw ilu jest emerytów obsługiwanych przez zus a ile przez krus i jak to się ma do liczmy gospodarstw dostających dopłaty i jak to ma się w ujęciu kwotowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oj coś mi sie zdaje qazi że sumy wypłacane dla emerytów i rencistów to kwoty o wiele pokaźniejsze niż dopłaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

możliwe bardzo, nie wiem tego, ale tam jest prościej bo tym zajmują się 2 instytucje i wypłacają je na okrągło bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj