rzeznik13

Wstrzymane dopłaty!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian83    13

ja wiem B) oglądnij to www.tvp.info/agrobiznes/wideo/12012010-1210 a tak opowiadali ze w rekordowym tempie wypłacą


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

z tego co ja wiem to dopłaty już wcześniej zostały naliczone po całkiem innym kursie euro B) jak dobrze pamiętam to we wrześniu lub pażdzierniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

w agrobiznesie mówili że przycvzyną jest niby zmaian banku ale to pretekst

a na kase czekam bo nawozu narzie nie ma a z mojej wioski na 30 rolników tylko 3 niedostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

http://www.agrofoto.pl/Aktualnosci/Przerwa-w-wyplacie-doplat-bezposrednich.html

 

W tym linku znajduje się artykuł w związku z wstrzymaniem dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@damian83 nie mogę tego obejrzeć nie wiem czy coś się poj....o z moim komp. czy nie umiem odpalić a szkoda bo chciałbym obejrzeć bo o 12.10 nie miałem czasu


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Dziś byłem w banku i pytałem się co do dopłat to powiedzieli mi że najszybciej w kwietniu będą B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A no też z tym kwietniem słyszałem. Brachol w SRI robi piętro wyzej nad ARiMR B) mówił o tym że w kwietni mogą przyjść.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja dostałem juz w grudniu także nie martwie sie


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

teraz nie wypłacjaą jak nawozy tańsze

to jest banda

tylko zeby pogrążyć tego biednego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

no ja decyzję dostałem już het przed świętami :P miesiąc już minął i z tego co tu czytam to pieniędzy mogę się spodziewać dopiero pod koniec stycznia ;) ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Pewnie czekają aż ceny nawozów i paliwa tak podskoczą, że rolnikowi nic nie zostanie i wtedy łaskawie dadzą dopłaty a szumu narobią wokół tego,

że wypłacili rolnikom już wszystko na cacy. Ale jak rolnik czeka na pieniądze od nich miesiącami i ma może jakieś kredyty do spłacenia to nawet nie wspomną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ustawowy czas na wypłaty mają do końca czerwca więc wszystko jest w porządku (ale mądry jestem że już kasa dawno na koncie i w tym roku jakieś 3miesiące wcześniej jak zwykle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

ma ktos dostep do tej "nowej ustawy o finansach publicznych ktora wprowadza duze zmiany w systemie wdrazania funduszy europejskich" ??

 

ustawowy termin ustawowym terminem , ale to agencja obiecywala 1 mln wplat dla rolnikow do konca 2009, z czego sie nie wywiazala - co innego gdyby nic nie obiecywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ja nie rozumiem dlaczego powypłacali tym co mają powyżej 50ha

a tym mały biedny nawet decyzji nie dali a oni sobie ciągniki coraz nowsze kupują may to co gorsi bo mamy np 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To co jak mam decyzje od połowy grudnia to może do kwietnia będę czekał? tak coś czułem że nie wyżyją jak coś nie wykombinują z tymi dopłatami bo takie wysokie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Heh co tu dużo pisać, !?! banda i tyle, potrafią tylko wymagać ! decyzje dostałem 27 Listopada, a pieniędzy do dzis nie ma a jest 13 stycznia ! faktury do zapłacenia leżą, a bez nich nie złoże wniosku o Płatność z PROW-u ;/ zaczyna mnie tu już powoli wkur.... ;) mogli decyzji nie przysłać to bym kase kombinował gdzieś indziej !


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Ja dostałem decyzje zaraz po świetach a kasa była na koncie 30 grudnia tak ze mi sie udało dostać dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

http://www.agrofoto.pl/artykul-obiecanki-cacanki-156424.php

 

jak by nie obiecywali to by wszystko było w porządku, a że obiecali, to po prostu powinien ktoś za to beknąć w agencji czy w MR. Dziwią mnie tylko opisywanie swojej bezradności i krótkowzroczności, że się przepisy zmieniły, z tego co wiem to się nie dzieje z dnia na dzień tylko wiadomo o tym dużo wcześniej i można się na to przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ale wiesz jak jest w urzędach nikt nie chce się tym zając... żeby się wcześniej przygotować a urzędasom za nic nie robienie nic nie grozi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj