Polecane posty

Karol22    1

Witam wszystkich posiadaczy zetorów proxima i forterra i zwracam się z prośbą abyście napisali jak Wam się te ciągniczki sprawują. Chodzi mi o ich awaryjność, z jakimi maszynami dają sobie rade i ile palą. Wprowadzam taki temat ponieważ mam 20 ha i nosze się z zamiarem kupna nowego ciągnika który bedzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie i na 90% będzie to zetor, tylko nie wiem jeszcze który model będzie najodpowiedniejszy na te 20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Witaj Ja mam Proxime 8441 kupiłem ją na początku tego roku, jak narazie sprawuje sie super o spalaniu nic ci nie powiem bo szczerze mówiąc nie sprawdzam takich rzeczy leje paliwo i jadę nie interesuje mnie ile pali. u mnie pracuje na 60 ha i w zupełności wystarcza mam jeszcze dwa pomocnicze ciągniki (zetora8011 i mf255). u mnie pracuje w pługach 4*30, agregaci Unia Kombi B 3.2 obydwie te maszyny mam zamiar zmienić gdyż są trochę za mało do tego ciągnika. jak również pracuje w prasie zwijającej i wiele innych podstawowych maszynach. Ja proponował bym ci kupić jednak Proxime Frontera jest za duża na tyle ha. ale wybór zostawiam tobie. ale mój ciągnik generalnie sprawuje sie bardzo dobrze jest mocny dość wygodny do pracy, nie mam z nim żadnego problemu. Jest godny polecenia tobie

Ps. zaznaczam ze pierwszy przegląd gwarancyjny kosztował 700zł więc mniej to na uwadze

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

No fajnie piszecie bo macie te ciągniczki ... to musicie je chwalić :| Ja nie ma i napisze to co mój wujek mi mówił. On ma dwa zetorki forterre 11441 z 2006r i Proxime 6441 z 2007r. Te ciągniczki zastąpiły c-360 i c-330. Pracują na 28ha. A z awaryjnosci to wuj mówi "...jak by nie serwis trzeba by je szybko sprzedać...". w 11441 urwał Sie jakiś wężyk od paliwa i trzeb było wymienić wtryski i cały czas cos z hamulcami…no i chyba o skrzyni nie musze już mówić ?. W 6441 cos jest z elektryka i z ładowaniem akumulatora jest za duże i Sie kwas wylewa. To tyle, ja ich osobiście nie mam ale tak mi mówił wuj. pozdrawiam Ovca.


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

To sie nazywa pech. Wiadomo zawsze sie coś moze trafić nie tylko z Zetorów ale kazdą marką. Mi jak narazie nic sie nie trafiło wszystko chodzi bez zarzutów. I wydaje mie sie ze więcej jest uzytkowników zadowolonych z Zetora niz zawiedzionych. A jak sie nie ma takiej maszyny to nie powinno sie o niej mówić, bo wiesz czasem opowiesći wujka mogą byc lekko przesadzone.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Podobnie jak w C360 a nawet może mniej. A ty dokładnie jakiego zetora chcesz kupić

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Zastanawim sie bo jakbym kupił 6441 to nie musiałbym zmieniac wszystkich maszyn (latałby w tych od c360) a jak wiekszego to musiałbym zmieniac maszyny (ale wtedy robota byłaby inna). Co bys mi Balzak radził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Heh... Ja mam zetora Forterre 10641 i gdybym miał teraz kupować ciągnik do gospodarstwa to na 100% to nie byłby zetor . To chyba mówi wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
No fajnie piszecie bo macie te ciągniczki ... to musicie je chwalić :| Ja nie ma i napisze to co mój wujek mi mówił. On ma dwa zetorki forterre 11441 z 2006r i Proxime 6441 z 2007r. Te ciągniczki zastąpiły c-360 i c-330. Pracują na 28ha. A z awaryjnosci to wuj mówi "...jak by nie serwis trzeba by je szybko sprzedać...". w 11441 urwał Sie jakiś wężyk od paliwa i trzeb było wymienić wtryski i cały czas cos z hamulcami…no i chyba o skrzyni nie musze już mówić ?. W 6441 cos jest z elektryka i z ładowaniem akumulatora jest za duże i Sie kwas wylewa. To tyle, ja ich osobiście nie mam ale tak mi mówił wuj. pozdrawiam Ovca.

 

jeśli jest tak źle to czemu kupił drugiego zetora a nie coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

my mamy zetora proxime 8441 ma juz rok i 400mth zadnych awarii ale paliwa to lubi pociagnac z baku u mnie pracuje na 16ha(niedługo troche wiecej) z pługiem 5*35unia grudiądz pług zabiera za ciągnik i idzie jak zły jedyna awaria jaka się zdarzyła to awaria czujnika od paliwa , i denerwujący jest maly skręt ale tak ogólnie to polecam ten taktor jak na 20ha to będzie w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Heh poszukaj w innych postach na temat zetorów bo nie chce mi sie po raz setny powtarzac tego samego . Radson to jakie ty masz ziemie ?? Bo u mnie to 10641 ma co robic w 4x35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

@kamil41

Kupił 2 zetora bo jak by nie patrzył to zetor ma najtanszą oferte na rynku, a tech. są nawet dobrze wyposazone. I tyle co mi wiadomo.

@Balzak

" A jak sie nie ma takiej maszyny to nie powinno sie o niej mówić, bo wiesz czasem opowiesći wujka mogą byc lekko przesadzone." => tego nie wiem ale widze ze serwis jest raz w tyg. Więc chyba nie na KAWE przyjerzdzają.


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Po pierwsze nie stworzono jeszcze NIGDY ŻADNEJ maszyny, ani tym bardziej ciągnika, który pozbawiony byłby wad w ogóle. Wiadomo, że zawsze coś jest kosztem czegoś. Każdemu producentowi zdarzają się niedoróbki. Przecież to tylko maszyna, ma prawo się zepsuć. Zetor, jeśli chodzi o stosunek jakość/cena - moim, (i nie tylko moim) zdaniem wypada bardzo bardzo korzystnie. Oczywiście na tle króla 'Fendta' wypada blado. Mało kto jednak pamięta że fendt kosztuje dwa razy tyle ile zetor o tej samej mocy. Zastanówcie się jaki luksuowy samochód wielkości mercedesa klasy S można by było kupić za połowę jego ceny? Hyundaia? Kia'e? Zetor na pewno nie musi się niczego wstydzić na tle zachodniej konkurencji. Niektórzy z was oczekują , że to będzie niewiadomo jak doskonały ciągnik. Trzeba było kupować używane 10 letnie Fendt'y z kolosalnymi przebiegami. Ja przesiadając się z poczciwej '60' byłem porażony komfortem i wygodą obsługi. Nie ukrywam, że gdybym miał 50, albo 100tys więcej do wydania na ciągnik, to pewnie kupiłbym sobie coś bardziej wypasionego. Ale za tą cenę nic nowego, lepszego nie dostane.

Pozdrawiam, wszystkich rozczarowanych i zadowolonych z zetorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

" ja swojego kupiłem z turem w turze spali średnio 12l/h "-poważnie aż tyle pali ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja tam wiem swoje ,że nigdy juz Zetora nie kupie . Jest to ciągnik niedopracowany pod wieloma względami i jeśli Zetor nie poprawi się w jakości produkowanych maszyn to będzie tracił duzo klientów np. ja gdybym był zadowolony z Forterry to na moim podwórku stała by teraz Proxima ,a nie JD . Teraz odezwą sie głosy ,że JD jest duzo droższy ,ale cenę rekompensuje wykonanie ciągnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz Wojtek myślę,że Twojemu JD bliżej jest do Forterry niż Proximy-a wtedy różnica w cenie nie jest już taka duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

3klasa ziemi sąsiad ma ursusa6014 to 4skiby krone obracane azurowe 35 odkladnie ciąga pług zabiera mu za ciągnik a tak mamy płaskie pola zadnych gór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja mam 5720 . Jaro rzeczywiście lepiej porównywac go do Forterry i w tym porównaniu jesli cena nie jest aż tak bardzo zróznicowana to bez zastanowienia lepiej brać JD bo poprostu jest to dzień ,a noc w porównaniu z Zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1
" ja swojego kupiłem z turem w turze spali średnio 12l/h "-poważnie aż tyle pali ???

@jaro

tak jak mierzylem to chodzil cały czas powyżej 1500 obr/min dlatego bo wtedy na polu chodziły 4 rozrzutniki o ładowności 4,5 t więc moim zdaniem nie jest tak żle przy czym musiałem wtedy kawałek z obornikiem na turze jeżdzić bo dwie c-360 i dwa mf255 się ''kopały'' i nie mogły wyjechać z pełnym rozrzutnikiem musiałbym poprostu je wyciągać i więcej czasu by to zajmowało więc nie wiem czy tak dużo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Korzystając z istniejącego wątku chciałbym się zapytać, czy to normalne, że WOM tak strasznie ostro rusza? W instrukcji jest napisane, że "lekiem" na tą przypadłość będzie wałek przeciążeniowy... Ale, czy taki gwałtowny zryw jest "standardowy"?Po drugie, czy w ciągnikach ze skrzynią 24/18 po jakimś czasie staje się widoczne jakieś zużycie we wzmacniaczu momentu obr, tzn. czy zdażają się przypadki "ślizgania" i słabszego przenoszenia momentu?

Tak z ciekawości pytam... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj