Polecane posty

bartus16    10
Dzięki chłopaki, a co sądzicie o tych ciągnikach? Bo jak czytałem tematy o nowych zetorach, to różne były zdania. Warto kupić taki ciągnik? Wielu ludzi narzekało na sprzęgło w Forterrach i coś tam jeszcze.

u mnie w okolicy jest kilka takich zetorów to powiem tak jedna z nich była najbardziej pechowa robi na 15 ha a sprzęgło było juz robione na gwarancji ale to tez wina użytkowani tego ciągnika i miał jeszcze kilka tam awarii ale to juz nie z winy ciagnika tylko operatora ;) :a co do reszty to właściciele nie maja zastrzeżeń


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

U mnie chodzi forterra z ładowaczem juz przez 3 lata. Roboty juz widziala sporo. Przewaliła okolo 3000 bel i kilkuset ton piasku. Nie było żadnej awarii sprzegla ani podzespołów. Jedynie mam problem z hamulcem sie zapowietrzając ale uszczelnie instalacje i bedzie git. Na gwarancji by zrobili ale nie zdążyłem zglosic. W 30 stopniowe mrozy pali, troche dluzej kreci ale pali...

 

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nie cytuj poprzedniego posta wiadomo do kogo piszesz !!!!!!!! :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Serio? Gorzej jak ktoś nie domyslilby sie... Spoko


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Chłopaki czym się różni Proxima plus 10541 od Forterry 10641 oprócz hydrauliki? Gabarytami, masą? Który z tych ciągników byłby lepszy do agregatu uprawowo siewnego (dość ciężkiego), pługa, w przyszłości może siewnika kukurydzy? Orientuje się ktoś z Was w cenach tych ciągników?

Powiem tak: według mnie to te ciągniki się różnią tylko hydrauliką, podnośnikiem(EHR), udźwigiem, wyglądem ;)

@bobert21 "No to wiadomo ze forterra jest lepsza do prac polowych bo jest wieksza gabraytowo, ciezsza i ma wiekszy udzwig." Forterra 10641 i Proxima plus 10541 mają taką samą moc, taki sam moment obrotowy, różnica masy bez obciążników wynosi niecałe 300kg i Forterra jest o niecałe 20cm dłuższa, także wątpie żeby Forterra była o wiele lepsza do prac polowych bo różnicy niema wielkiej B) więc np. w agregacie uprawowo-siewnym jak Proxima plus by sobie nie radziła to wątpie żeby Forterra dała rade. I Proxima plus jest zwrotniejsza od Forterry, a to jest bardzo duży plus na uwrociach...


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no chyba jak różnica ich mas wynosi 300kg i forterra jest o 20 cm dłuższa to chyba znaczy ze lepie będzie sobie radziła a agregacie up nie ??? bo te 300 kg to jednak nie ma mała różnica do tego jeszcze w 10641 można zamówić wiecej obciążników na przód niż w 10541 to tez dużo daje ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2
Już nie żartuj chłopie!!! Kabaret z deka piszesz. Ja swoim 9641 z pługiem Kvernelland na rozstawie 4*50 cm zaorze kolo 1 ha na godzine. Tylko że to jest orka a nie podorywka... Silniczek gwiżdze i głowa odskakuje, trzeba nieźle poparzać. Zdarza sie ze czuje obciażenie takze nie pisz ze jeździsz 2 szosowa bo chyba zartujesz. Podorywkę chyba wykonujesz...

 

Bajek nie opowiadam bo nie od tego jest to forum ,a taki wynik był moim rekordem .Uzyskany został na polu o dł. 1 km i w dodatku była to 6 klasa więc nie zażucaj mi że żartuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

No to chyba że próbujesz bić rekordy. Ale mysle że ciągnik z tego powodu nie jest zadowolony za bardzo... Ale jak trzeba dać więcej gazu to trzeba. Rozumiem. Możliwe, bede musiał swojego tak przetestować kiedyś.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi43    0

A ja tam proponuję proximę plus sam taką mam jest lepsza od zwykłej proximy a raczej gorsza o forterry a cena jest pośrednia od proximy na pewno ma lepszą skrzynie przez to że można dobrać lepsze przełożenie 16 biegów w przód i 16 biegów w tył rewers przy kierownicy dobra rzecz do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

mam forterrę 12441 i rzadko kiedy przy dwóch żółwikach, gdy ruszam pod znacznym obciążeniem nie słyszę poślizgu (zgrzytu/pisku) na sprzęgle.

można sobie jakoś z tym poradzić? jak ruszać żeby tego uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozrzutnik    0

Jako mechanik twierdze tak że 80% sprawności maszyny to operator i dobry serwis a 20% to marka. Nie ma mocnych maszyn na głupote ludzką chyba że c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozrzutnik    0
mam forterrę 12441 i rzadko kiedy przy dwóch żółwikach, gdy ruszam pod znacznym obciążeniem nie słyszę poślizgu (zgrzytu/pisku) na sprzęgle.

można sobie jakoś z tym poradzić? jak ruszać żeby tego uniknąć?

 

Półbiegów radze używać z głową bo to jest słaby punkt każdego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

No dobra... Uzywac z glowa czyli czego nie nalezy robic? Moze jakies wskazowki? I jak jestes mechanikiem to zapraszam do mojego problemu z hamulcem w 9641 tak na marginesie. Bardzo bym prosil...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

mam od półtora roku proxime 7441 i ostatnio troche ciężko wrzuca sie biegi może ktoś wie o co chodzi? z góry dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Jest tak jak zimno jest na podwórku bo olej robi się gęsty. Myśle że to dlatego...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

też uważam, że to kwestia gęstego oleju :lol:


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A co odnośnie półbiegów? Jakaś recepta na bezawaryjność? Może ktoś wie czego nie wolno robić?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

najlepiej wogóle nie używac dla znajomego mechanik zrobił półbiegi w 80 i ten sie pyta co zrobić żeby długo były sprawne a ten nie używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

tak to chyba nie:P czekamy na poważne wskazówki;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

fajny mechanik szkoda że jeszcze mu nie kazał go kołderką przykryć i w ramki oprawić ,odnośnie półbiegów to napewno nie można nimi hamować ,jak jest pod obciążeniem można je przełączać bo w końcu po to są ,znajomy ma zetora 9540 98r i tam półbiegi działają a co ten traktor przeżył to długo pisać , 2 lata temu robiłem mu remont skrzyni i żółwia też bo się taki pierścionek wytarł i mikropomka wysiadła i po remoncie wszystko działa tylko że teraz mało go używa bo ma inne traktory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Możliwe. Ja jeszcze słyszalem żeby na zimnym oleju nie włączać półbiegów... bo smarowania mogą nie mieć... I nie wiem czy to do końca prawda.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

nie prawda można na zimnym a smarowanie jest bo przecież cały kosz i tak w oleju pracuje a jak jest bardzo zimno to i tak trzeba chwilke odczekać żeby wszystko się troszke rozgrzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

To skoro piszesz że kosz znajduje sie w oleju to można nimi pracować jak na normalnych biegach? Zgadza sie?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

u mnie jest tak silnik z obrotów spada to je włączam ,jak to nie pomaga to zmieniam bieg na niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj