Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
case135

Massey Ferguson 6140-Niedziałające ogrzewanie

Polecane posty

case135    4

Witam:) Mam takie pytanko, czy wie ktoś co może być powodem nie działania nagrzewnicy w kabinie?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)

Pewnie problem leży po stronie elektryki posprawdzaj wszystkie połączenia na górze odpina się ten daszek i będziesz miał widok na filtr i cały układ.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale że co?

nie działa wiatrak? sprawdź czy prąd dochodzi

Wiadomość z agroFakt.pl

Peron    18

Jeżeli jest stan płynu w układzie, wiatrak działa, a nie grzeje, to wina leży po stronie zaworu sterującego nagrzewnicą. On jest u góry na dachu obok nagrzewnicy, Otwiera go linka podłączona do pokrętła. Możliwe, że pękł trzymak mocujący linkę, i linka nie otwiera zaworu, tylko po przekręceniu pokrętłem przesuwa się cała, razem z otuliną, co nie skutkuje otwarciem/zamknięciem zaworu. Sprawdż to.

case135    4

Oki nagrzewnica już mi działa:D Dmucha i w ogóle, ale nie dmucha Ciepłe powietrze tylko zimne... Co może być nie tak w tym przypadku??

ariss    2

to działa wiatrak a nagrzewnica nie działa

Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

case135    4

Przy zapalaniu Ciągnika zaświecają się dwie lampki, od filtra hydrauliki i trójkąt z lewej strony... I po 2-3 min. gasną. Dzieje się tak tylko przy zimnym silniku. Czy to jest normalne czy nie??

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy zapalaniu Ciągnika zaświecają się dwie lampki, od filtra hydrauliki i trójkąt z lewej strony... I po 2-3 min. gasną. Dzieje się tak tylko przy zimnym silniku. Czy to jest normalne czy nie??

logiczne myślenie.... :D

tak przy takich mrozach to jest normalne

Lepiej by było gdyby się wcale nie zaświecała i prawidłowo nie powinna. Widzę że MF świeżo sprowadzony, miał robioną obsługę czyli olej i filtry?. Czy wszystkie podzespoły w ciągniku funkcjonują prawidłowo, może masz bardzo gęsty olej w skrzyni, bo chyba coś do mnie pisałeś że masz problem z EHR.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

DOMIN    0

ostatnio cieknie mi troche z zaworu nagrzewnicy w mf czy mozna kupic cos takiego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez kraker
      Witam, mf 3080 zaczął ciężko odpalać. Przy mrozie dochodzącym do -20, gdy stał na podwórku, to po kilku dniach stania zapalał po podgrzaniu świecy od sztycha. Lecz ostatnio trzeba długo pokręcić żeby zapalił. Świeca wymieniona i grzeje, przewody od zbiornika do pompki zasilającej szczelne i czyste, zbiornik wyczyszczony, pompka zasilająca wymieniona, filtry paliwowe wymienione, pompa jest ok, sprawdzana u pompiarza, gumki uszczelniające na końcach rurek pozakładane. Niby wszystko powinno być ok, ale trzeba za długo kręcić jak jest zimny. Tak jakby mu brakowało paliwa przed rozruchem. Już nie mamy pojęcia gdzie szukać przyczyny?
    • Przez sam22
      mam ciągnik mf3060 od kilku lat, teraz kupilem prasę JD 590 i zayważtłem, że działa tylko jedno wyjście hydrauliki w jednej parze a w drugiej nie działa żadne. Może ktoś wie co się mogło stać. Piszcie!
    • Przez daras77
      Witam wszystkich i z góry przepraszam jeżeli jest już taki temat ale wróciłem teraz z pola i przyznam że jestem trochę przestraszony.Opiszę krótko co jest grane otóż;pojeżdziłem trochę moim ferdkiem z gruberem i jak się rozgrzał zauwarzyłem że przy podniesionym podnośniku zapala mi się kontrolka od ciśnienia w skrzyni po chwili gaśnie i załącza się przedni napęd.Jak wracałem do domu niby wszystko było ok.ale jak wjechałem na podworko sprzęgło i ciągnik jakby przychamował,potem cofam i znowu lampka od ciśnienia i załączył się przód.Co mogło się s.....? Jest już ciemno więc nic nie sprawdzałem,ale raczej spał spokojnie nie będę.Czekam na jakieś sugestie i z gory wielkie dzięki
    • Przez Cineek
      Witam, podpiąlem ostatnio MF'a do tandemu i nie ma hamulców hydraulicznych, co może być przyczyną niedziałających? Pozdrawiam!