rzeznik13

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685

Polecane posty

Ferdek07    75

w 100% zgadzam sie z Damianem. chcialbym tak naprawde wiedziec jakie ma zdanie na ten temat jego tata, ale pewnie nawet on sam o tym nie wie, ze kupuje nowy ciagnik ;) co do wyboru ciagnika to powiedzcie mi szczrze czy na kilkanascie ha byscie brali ciagnik drogi w utrzymaniu?? teraz pewnie @Ferdek albo @bialy napisza ze sie oplaca i co mi do tego ale pewnie jak by przyszlo co do czego to pisali by ze takiego ciagnika sie nie oplaca. to jest po prostu chec przeciwstawienia sie innemu. wiele razy zauwazylem to na tym forum. dlaczego nikt nie zaproponuje zetora proximy?? przeciez na forum setki osob pisalo ze to dobry ciagnik i ze nadaje sie na male arealy... spytam tak dla ciekawosci, @rzeznik wiesz moze ile te 2 modele kosztuja i ile trzeba doplacic np. za szersze ogumienie, obciazniki itp.? :P ja przyznam ze nie wiem, ale Ty skoro kupujesz to wiesz...

 

@Heniuś na te kilkanaście ha równie dobrze opłaca się farmtrac jak i proxima, bo tak naprawde ogólnie te 2 ciągniki niczym się nie różnią (poróżnieni są tylko fani poszczególnych marek ;)) i tak samo robote zrobią podobna cena podobne parametry, JD próbował wskoczyć w tą niszę rynkowa robiąc ciągnik o wyposarzeniu farmtracka czy proximy, ale nawet gdy odjoł pneumatykę przy obecnym kursie euro dalej jest to ciągnik dużo droższy od farmtracka czy proximy które na dzień dzisiejszy oferują więcej, zachwycacie się tym całym JD M ale w temacie jest porównanie do farmtracka i w cenie farmtracka to zupełna golizna w tym jd będzie dlatego lepiej wziąsć farmtracka i w zupełności wystarczy.

@Heniuś że w innych tematach pisane było coś o drogim utrzymaniu itd, zgoda, ale jak ktoś kupuje na kilaknaście ha jd 6x30 w wersji premium czy agrotrona czy chociaż by największą forterre to już inna bajka.

Co do utrzymania nowego ciągnika to co tam niby kosztuje, lejesz paliwo i jeździsz, ale jak zostawisz sobie stare ciągniki to wtedy dopiero się odczuwa ile kosztuje utrzymanie starego grata, płaci się raty za nowego leje paliwo i śmiga, a tu trzeba do stergo ciągnika opony kupić, a to jakieś inne części a to remont się należy i się człowiek zastanawia po co trzymać tego dziada który robi 50mtg rocznie a co raz trzeba coś dokładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

farmtrac 130 tyś. brutto z max obciążnikami i klimatyzacją opony 340r24 i 18,4r30, ja farmtraca odrzuciłem jak wcześniej pisałem to ma być JD lub DF wcale nie mam więcej pola ani żadnej zagrody, tylko biorę na PROW, u mnie jest taka różnica że nie mam wiele czasu na obrobienie gospodarstwa więc jak mam dzień wolny to muszę dużo zrobić.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

Nie mówiłem o Farmtracu bo to moim zdaniem nie ma porównania ani z JD ani z NH. Mam TD80D i 2x JD dlatego wybrałbym JD bo jest dużo wygodniejszy, cichszy, zrobiony z lepszych materiałów itd. Wiem że autorem forum może być jakiś dzieciak który sobie marzy o nowym ciągniku, ale pytanie który wybrać, który lepszy było jak najbardziej odpowiednie i ile on ma ha i ile byków sprzedaje to nie wnikajmy.

 

no fakt. przynajmniej ten temat moze posluzyc komus innemu kto jest zainteresowany tymi ciagnikami ;) co do JD to jaka on ma skrzynie?? ma EHR w standardzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Bez półbiegów? A rewers przy kierownicy czy wychodzi od podłogi? Szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze tego nowego wynalazku ;) Zaraz lukne na stronę.

 

Na stronie jest bardziej szczegółowo o wersji R. To jest lepsza wersja od M?

Bo jeśli to jest to samo to nie zastanawiałbym się nad innym ciągnikiem, jeśli różnica w cenie jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oj mylisz się kolego-wersja R owszem do złudzenia przypomina M ale budową różni się i to znacznie-inna skrzynia,inne sprzęgło,inna hydraulika,oś przednia też chyba inna,brak EHR w standardzie,konstrukcja półramowa (a nie ramowa) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

panowie skoro jd zjechał z ceną do poziomu farmtrac czy też zetora to nie łudzicie się że będzie on wysokiej jakości cudów nie ma są tylko twarde prawa ekonomi a jd za powiedzmy te 5 lat będzie droższy w utrzymaniu niż farmtrac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z pewnością-Farmtracka może już nie być biggrin.gif -Damian a słyszałeś o czymś takim jak produkcja masowa i jak wtedy wyglądają koszty jednostkowe?Też nie spodziewam się cudów po tej serii M-ale wybacz-po Farmtracku tym bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

o to nie wiedziałem że zniżyli się do takiego poziomu.

Zgodzę sięże JD będzie z czasem droższy w utrzymaniu ale NA PEWNO jego cena przy odsprzedaży będzie wyższa od NH DF i Farmtracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jaro tego jak będzie nie wiemy dowiemy się za kilka lat bo może obydwa na złomie wylądują;p z tym musisz się zgodzić że nie wiemy jak się sprawdzą ;p o produkcji masowej słyszałem;p a czy Ty słyszałeś o takim zjawisku że ta sam marka produkuje różnej jakości produkty? np coka cola u nas jest po 4 zł z fabryki w Turcji a na zachodzie kosztuje 3-4 euro i jest z inej fabryki smakuje inaczej i jeszcze butla jest zwrotna (plastikowa);p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Myślę że wykonanie podzespołów w JD będzie dobre. Nie chcą chyba jednym modelem popsuć sobie wizerunek. Chociaż mi podpadli robiąc takie kalectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Damian-słyszałem-wyobraź sobie że gdy mieszkałem na Zachodzie to butla ta był szklana i niezwrotna biggrin.gif -smakuje nieco inaczej-ale to kwestia lokalnego rynku-kiedyś paliłem Marlboro-niemieckie,amerykańskie i ...izraelskie-zdecydowanie najbardziej smakowały mi niemieckie ale koledze z kolei amerykańskie-a więc "Gustibus ...".

Co do tej jakości to jak rozumiem i Farmtrack produkuje też jakościowo różne sprzęty ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jaro z tą butlą to akurat podałem fakt który mnie spotkał ale szczerze powiem że bardziej smakowała mi ta za 3zł niż ta za 4 euro;p to był tylko przykład że jeden koncern ma wiele fabryk i różne ceny za swoje produkty pozornie takie same;p Farmtrack to znacznie mniejsza firma niż jd i nie ma tylu rynków zbytu co jd wiec oferuje chyba tą samą jakość każdego sprzętu;p nie wiem poprostu dlaczego wszyscy się tym jd z tematu skoro to cud techniki nie jest i jakości super też pewnie nie prezentuje bo za tą cenę poprostu nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

farmtrac 130 tyś. brutto z max obciążnikami i klimatyzacją opony 340r24 i 18,4r30

 

 

 

farmtrac 685 kosztuje 120 bez negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

obciążniki z 5 tyś i klima około 4 tyś co daj w sumie 130 tyś

ps. te przednei koła to napewno 340 a nie 320/70?

Jak za 120 tyś to nie ma się co czepiać ciągnik 80km z perkinsem i szybka skrzynia rewers

ps. tylko czy napewno z perkinsem, bo tak jak wchodzi jakiś nowy 670 zamiast 665dt z jakimś tam silnikiem farmtrac coś tam to i chyba w zagranicznych prospektach ten 685dt też nie jest na perkinsie?

a farmtracka to bym kupił tylko dla perkinsa, a jak nie ma perkinsa to 120 tyś to wiele jak za taki ciągnik

a tak wogóle to w przedziale cenowym jest mizerota i nic "konkretnego" nie kupimy, bo albo gołe wyposarzenie, albo stara technologia zetor farmtrac i nic więcej, tak wogóle jak już decydować się na coś 80km około 100 tyś to dlaczego nikt nie wspomina o tym zeforze z pronaru, jakoś nikt się na to nie skarży, kawał ciągnika masywny, a zawsze to 30 tyś taniej jak za tego farmtracka, co Wy na to, może to jest pomysł jak chce się nowego w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

może chodzi ci o ZEFIRA a nie zefora

jak ci chodzi o zefira to nawet mi tego nie proponuj wole wiecej dac i miec lepszy sprzet a nie chinszczyzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

znaojomy ma te n pierwszy model pronara i nie narzeka le teraz zmienil na nowszy i mu sie rypie

tez odpada pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

U mnie w komunalnej mają pronara 82a i już przedni napęd nie działa opony przednie zjechanem, a jeździ tylko z beczką i odśnieża chodniki...

Ciągnik nie jest stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

a jaki ma model?? ten co u mnie jest w galerii sprawuje sie bez problemu. a mozesz napisac co mu sie "rypie"??

 

pronar 82

przewaznie siad skrznia i hydraolika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

chyba jakieś bajki ten znajomy pisze albo powielasz mit o awaryjności tych skrzyń skrzynia to nie są tanie rzeczy pewnie jakaś pierdoła poszła a przeszło przez "głuchy telefon" i wyszło że poważna awaria. skoro pronar już był to proponuje belarusa w sumie to samo a jeszcze tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj