rzeznik13

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685

Polecane posty

damian18    3

mam dziwne wrażenie że na af są sami najlepsi którzy nieźle zarabiają na rolnictwie z tym że jak jest jakiś temat typu "jak to rolnik ma źle" to pierwsi piszą i narzekają! ktoś tu pisał że wyjdzie mu 3 byki albo 30 świń żeby spłacić 10 tys na rok bardzo zawyżona kalkulacja i 3 byki na takie gospodarstwo to dużo. ferdek jeden woli mieć 10 używanych a drugi 2 nowe i nic nikomu do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

no fakt, jak ktos zalozyl by temat o tym czy w tych czasch oplaca sie inwestowac w drogie maszyny to pewnie @Ferdek pierwszy pisalby o tym ze teraz przeciez jest kryzys i sie nic nie oplaca, a ze teraz ktos inny napisal ze takiego ciagnika mu sie nie oplaca to znowu musisz byc niezgodny w druga strone B) nie obraz sie @Ferdek ale wydaje mi sie ze Ty na tym forum chcesz miec zawsze ostatnie slowo. a co do tego ze nie mam jeszcze nowego ciagnika to tylko i wylacznie zasluga moich rodzicow, ale to przeciez oni narazie decyduja i raczej wiedza ze w tym okresie nie oplaca nam sie kupowac tak drogiego ciagnika, jezeli nie chca kupic to nie, ale mysle ze oni wiedza ze jak dostane dofinansowanie na MR to bedzie nam latwiej to wszystko zorganizowac. Moze i jest cos prawdy w tym o czym piszesz ze tacy co maja 20 krow sobie kupuja maszyny, ale zauwaz ze to sa przewaznie rolnicy co nie tylko sprzedaja mleko ale takze zboza bo maja dobre ziemie, a co ja moge zrobic na ziemiach 4-6 klasy?? wiec dobrze pomysl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

kolego damian18 to ja pisałem że sprzeda 25 świń albo 3 byki żeby zdobyć 10 tyś.. dlaczego mówisz że to zawyżone? To nie wiem jakie ty masz byki jak nie dostaniesz za jednego 3300zł? I autor tematu wyraźnie napisałe że sprzedaje 20 byków rocznie!!!

Ja nie mam w ogóle hodowli i nigdy nie narzekałem że życie na gospodarstwie nie jest opłacalne więc nie gadaj głupot że pierwszy bym takie coś pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Subtelna różnica wielkości ogródka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

dobra wracajac do tematu, to jesli chcesz cos nowego to moze nie zaraz JD, ten Farmtrac w zupelnosci by wystarczyl, czesci bys mial tanie ale nie wiem jak z serwisem. w JD mialbys tylko lepszy komfort... a moze NH TD5040?? cena tez niska a prawie niczym nie rozni sie od JD serii 5M...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

nh odpada nasłyszałem się o tych ciągnikach pare żeczy

ale jak ja bymeł w listopadzie u dilero to za nh td 5030 powiedział mi 120 netto

to podziękowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To te jd ma w standardzie sprzegło z rewersem hydraulicznym? to chyba całkiem przyzwoita oferta

ps. @Heniuś ja też mam ziemie 5-6tej kl. a za ciągnik za 180 tyś brutto to ile tej raty byś miał z 1 tyś pln miesięcznie w kredycie młody rolnik, oczywiście Twoi rodzice mają prawo bać się kredytów balcerowicz itd. ale denerwójące jest nastawienie niektórych "mędrców" na wsi jako by to nic się nie opłacało a szczytem głupoty było by w coś zainwestować teksty typu "nie porywaj się budować nowej polski" czy jaki to by samochód był za ciągnik czy dom by sobie wyszykował, no i na koniec że to nigdy na siebie nie zarobi, to można przeboleć jak ktoś z 10-12ha coś takiego głosi, ale jak duże gosp. też tak mówią no to faktycznie kryzys!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy ma inne priorytety. ;) Jeden kupi dobry samochód, a będzie robił starym ciągnikiem, drugi natomiast kupi maszynę za 200-2500 tysięcy i będzie się jeździł autem za 15 tysięcy... Tak więc, nie można mierzyć innego gosp. miarą własnego, bo wiele jest czynników warunkujących daną decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

biggrin.gif -coś w tym jest Bobek-w tym co powyżej napisałeś-w podobnym czasie kupowałem ciągnik-i moi dwaj sąsiedzi-z tym że ja kupiłem droższy ciągnik-a oni droższe (bo nowe) samochody.Tyle że ja mam w aucie i klimę i automat i jak na razie bezawaryjność-a oni prestiż wynikający z posiadania kilkuletnich już teraz samochodów biggrin.gif .Pamiętam (bo człowiek choćby nie wiem jak się starał to i tak złośliwą bestią jest biggrin.gif ) jak koleś wsiadł do mojego starego Volviaka-no i z deczka się zdziwił wyposażeniem i jazdą (posiadacz Skody Octavii 1.6-kompletnie gołej jakby ktoś się pytał).

PS.Złośliwy jestem-nie biggrin.gif ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze jest jeden popularny ostatnimi czasy przypadek. Bamber kupuje ciągnik za te dwie duże bomby, a za to co oddadzą kupuje furę, co by zwiększyć prestiż na polu i pod Kościołem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jako prawdziwy rolnik powinieneś pisać :na Polu i pod kościołem biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Priorytety ;) Przyjąłem hierarchię ważności wg. Reymonta. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet jeśli, to ja nie odnosiłem się do jego osoby, a konkretnie do "Chłopów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiem,wiem...może tak jednak wrócimy do tematu ?-hmm jaki to on był ? biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

taak... swojej ziemi mam tylko 45 ha a reszta to dzierzawy, juz jeden gosciu zabral mi 3 ha dzierzawy na ktorej mialem swieza koniczyne zasiana, teraz szykuje sie sprzedaz drugiej dzierzawy wiec co?? mam kupic ciagnik czy odkupic to dzierzawione pole?? zaznaczam ze te pola sa 4 klasy... jednak wole kupic to pole a dopiero pozniej pomysle (pewnie dopiero jak przejme gospodarstwo) nad kupne ciagnika. co do samochodow to ja zbytnio nie przepadam z drogimi samochodami bo jezdze Golfem III i Oplem Vectra z 97 roku. a wracajac do tematu to @bialy, nie chce byc zlosliwy ale widze ze troche cie ponosi... dlaczego niby nie moge zaproponowac NH??!!!! w czym lepszy jest ten Farmtrac od NH?? jezeli TD jest zly to rownie dobrze moze kupic T5040 z elektrohydraulicznym rewersem ;) ten JD niczym nie przewyzsza tego NH, tylko znaczkiem. Pamietaj ze jest to seria 5M... do seri 5R nie ma co porownywac bo wiadomo ze JD lepszy, no chyba ze ta "M"-ka bedzie na full wypasie ale to dalej bedzie to samo co NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wsiądź do kabiny w tym JD a potem do tej w tym NH-różnicę zauważysz od razu-a uwierz mi nawet parę dB mniej w kabinie to baaardzo dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

bialy1989 pomyśl sobie logicznie wyraźnie napisał że ma 16 ha a więc jak sobie wyobrażasz wychodować na takim areale 20 byków rocznie byki aż tak szybko nie rosną niestety! autor pisał też że sprzedawał by zboże przecież to nie realne musiał by je jeszcze kupować. jak na moje ma z 12 lat i snuje plany jak to rozwinie swoje gospodarstwo... a Ty jak wnioskuje po nicku masz 20 lat i nie potrafisz przeprowadzić tak łatwej tylko wierzysz w bajki.

 

sam mam coś koło 40 ha i hodowle 20 krów i 14 jałówek nowy koń pociągowy by się przydał muj najmłodszy traktor jest z 99r a najstarszy ma 31lat... nówka by sie przydała ale narazie popracuję starymi narazie doprowadzam dom do kultury potem teren wokół domu potem gospodarstwo;p taka moja hierarchia nie ma co całe życie robić na krowy to one mają robić na mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

damian18 , dobrze napisałeś ,życie ucieka pomiędzy oborą a polem w ciągłym pośpiechu a co z naszymi kobietami ,czy zastanawiamy się nad ich marzeniami? czy im zafundujemy jakąś wycieczkę ? czy razem oderwiemy się od kieratu i spędzimy niezapomniany urlop?

czy?, czy?, kiedy? , kiedy? kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

coście się czepili kolegi czy da rade z tych kilku hektarów i paru zwierząt spłacić traktor, porostu "masz lep i hu (ptaszek) to kombinuj", a jak nie da rady to pojedzie na saksy i zarobi. a co do ciągników to na pewno JD ale cena netto będzie taka jak w Farmtrac brutto jak czujesz się na siłach to się nie zastanawiaj , mniej więcej mam ten sam problem tylko stoję przed dylematem pomiędzy JD a DF. pozdro.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

w 100% zgadzam sie z Damianem. chcialbym tak naprawde wiedziec jakie ma zdanie na ten temat jego tata, ale pewnie nawet on sam o tym nie wie, ze kupuje nowy ciagnik ;) co do wyboru ciagnika to powiedzcie mi szczrze czy na kilkanascie ha byscie brali ciagnik drogi w utrzymaniu?? teraz pewnie @Ferdek albo @bialy napisza ze sie oplaca i co mi do tego ale pewnie jak by przyszlo co do czego to pisali by ze takiego ciagnika sie nie oplaca. to jest po prostu chec przeciwstawienia sie innemu. wiele razy zauwazylem to na tym forum. dlaczego nikt nie zaproponuje zetora proximy?? przeciez na forum setki osob pisalo ze to dobry ciagnik i ze nadaje sie na male arealy... spytam tak dla ciekawosci, @rzeznik wiesz moze ile te 2 modele kosztuja i ile trzeba doplacic np. za szersze ogumienie, obciazniki itp.? ;) ja przyznam ze nie wiem, ale Ty skoro kupujesz to wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Hmm na 16 ha? To jeszcze zależy czy czuje się na siłach, co dalej z gospodarką bedzie? lepiej czy jeszcze gorzej? Tego nikt nie wie...

My np mamy niecałe 25 ha i też się zastanawiamy 5080M czy coś z SDF.

Kolego Henius odpowiem za marka. Ma oferte w wersji Comfort, klima obciązniki 700kg, pneumatyka, 2 pary wyjść hydr, rewers elektrohydrauliczny za 31 tyś Euro netto, coś pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Nie mówiłem o Farmtracu bo to moim zdaniem nie ma porównania ani z JD ani z NH. Mam TD80D i 2x JD dlatego wybrałbym JD bo jest dużo wygodniejszy, cichszy, zrobiony z lepszych materiałów itd. Wiem że autorem forum może być jakiś dzieciak który sobie marzy o nowym ciągniku, ale pytanie który wybrać, który lepszy było jak najbardziej odpowiednie i ile on ma ha i ile byków sprzedaje to nie wnikajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj