macieja910

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu?

Polecane posty

dawidg2    31

Napewno więcej niż 400 tys, bo za 3230 ze skrzynią 80km/h w Bednarach chcieli 110000 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No i bardzo dobrze wybrałęś JCB Fastrack to najlepsze traktory do transportu wygodne i szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zdaje sobie sprawę, że już został wybrany ciągnik, jednak chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Otóż kilku userów proponowało ciągnik nie rolniczy tylko siodłowy. Byłby to wielki problem dla tego przedsiębiorstwa gdyż masa tej koparki to około 29-30 ton, dodatkowo naczepa to 10-11 ton czyli razem 39-41 ton a masa całkowita pojazdu normatywnego w RP to 40 ton, czyli jakby został dołożony ciągnik siodłowy 6x4 ( zestaw ma poruszać się także w terenie) to dodatkowe 8-8,5 tony czyli łączna DMC Z to już 47-49,5 tony. Przy takiej masie każdorazowo trzeba zgłaszać do odpowiednich władz (właścicieli dróg) po których będzie się poruszał skład trasę przejazdu, do tego opłaty przejazdowe, testy nośności jeśli nie były wcześniej wykonywane, jednym słowem ogrom prac papierkowych. Nie pamiętam dokładnie ale chyba na terenie powiatu lub gminy można wykupić zezwolenie na miesiąc (też tego nie jestem pewien). Także zakup ciągnika nawet za 600 tyś netto jest w tym wypadku opłacalny, bo opłat nie ma za przewozy ponad normatywne.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

3230 ze skrzynią 54/18 3-półbiegi 80km/h

7230 ze skrzynią 24/12 6-półbiegów 70km/h

 

nówki z salonu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak prędkość max 3230 wynosi 80km/h, na stronie jest 70km/h


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

modele 3200 i 3230 są ostatnie ze skrzyniami 80km/h seria 7000 czyli 7230 i pare innych modeli mają skrzynie 70km/h i 8250 też ma skrzynie 70km/h

 

i skrzynia 54 to jest 6x3x3 czyli 6 biegów podstawowych x 3 zakresy + tył i 3 prędkości "ślimak, żółw i zając" tak tu mam w prospekcie.

 

A ta cena to taka ostateczna czy jeszcze do negocjacji i w wersji plus czy zwykła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ten jcb kupujesz z blokadami jako rolniczy czy bez blokad jako ciężarowy inny? radził bym ci kupować z blokadami bo 30-40 ton to jest duży ładunek i jest duża możliwość że któryś z kierowców albo "będzie testował maszynę" albo bedzie się sciagał i przy pierwszym lepszym zakręcie wywali ci koparke do rowu. także radził bym ci wziąść z blokadami chyba że masz 110% zaufania do kierowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie nie można. Dlaczego bo masa naczepy i ładunku to max 34 tony :D A wracając do tematu to i malucha można przewrócić. Moim zdaniem on do tego fastracka to jeszcze powinien sobie naczepę wywrotkę kupić to by mógł odwozić urobek od koparki, bo wiadomo, że DMC 40 ton mu przy ciągniku nie straszne. My w firmie rozważamy zakup Wieltonó PRS-2/W14 żeby ciągniki woziły nie 24-26ton tylko 28-30 ton bo w tedy koszt tono-kilometra będzie taki sam, a nie trzeba zwracać uwagi na tocho itp.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No dałem ogólnikowo no wiadomo że ze dopuszczalnym ładunkiem. O to widzę Łukasz że zamiast Scanii kupisz przyczepy. I widzę że kombinujesz tak jak ja. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Skorupa Wieltonu?

Przyczepa wyniesie Mnie około 60tyś sztuka. 4 x 60 tyś = 240 tyś, za tą ceną nie kupię Scani R440 CR19 i naczepy Feber NW55KD. W dodatku przyczepy kupi się na gospodarstwa i będzie dotacja więc cena będzie na pewno niższa. A do Scanii nikt mi nie dołoży, tym bardziej, że po ostatnich zakupach Ojca na leasing nie mam co liczyć :D:( :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Taki skład PRC-2 i PRS-2 o ładowności 14 ton każdy :D Napisałem e-mail do Wieltona, zobaczymy co odpiszą


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wszedłem na stronę wieltona a tam najlepsze że nie ma tych przyczep :D A ta skorupa to ładowność 18 ton +5,5 waga to daje 23,5t na 2 osie? No na ciągnik nacisk 2 t może iść ale to tak 21,5t zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Bardzo dobrze byś zrobił gdybyś tak jak mówi kolega wyżej zaopatrzył się w dobrą przyczepę skorupową np. tridem z pronaru , da docisk na tylną os dzięki czepu wyjedziesz z mało ciekawych miejsc , i 25 ton siemi żwiru itd. to nie będzie problem , albo jakąś skorupe na tandemie 20 ton ładowności . Transport ciągnikiem rolniczym daje dziś duże możliwości , ładowność zrównana z naczepą a nawet większa i brak wielu opłat . Dobry ciagnik z dwiema przyczepami w promieniu 100-120 Km doskonale zastąpi każdą naczepę :D .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie jeden skład budowlany ma Zetora z turem i 2 metaltechy i rozwozi w promieniu 100km materiały budowlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

o , widzisz , coraz więcej ludzi tak robi , i mają racje , 30 KM ode mnie Valtra T 121 chdzi w transportach z takim zestawem 24 tony ładowności w sumie .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No jeszcze mam kilka takich firm w budowlance działają i robotach ziemnych właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To ja do 24 ton ładowności chcę T182 Versu (200KM) :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Akurat 140KM JD ciągną 2 metaltechy 14 ładowności albo skorupową 2 osiową i raz jechałem za jakimś to 50km/h pyrkotał z pełną żwiru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do Valtr mógłbym kupić DB20000 i PRS-2/W14 jednak z takim składem ciężko by Mi było manewrować na podwórzu. Dodatkowo cena DB 20000 :( powala, znajomy z którym współpracujemy w dziedzinie rolnictwa chciał sobie sprawić i zakupił Feber NW44KD i Doll wózek dolly, bo było taniej :D a ładowność większa.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj