Zaloguj się, aby obserwować  
PALUSZEK

McCormick C max-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PALUSZEK    0

cześc kto z was posiada taki ciągniczek z tej serii interesuje mnie czywarto go kupic czy jest awaryjny jakie spalanie i itp itd:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Mój wujek ma 105-tke to dobry ciągnik ale miał słabe uszczelnienia i ciekł olej, wymienił i jest ok(nie jestem pewien ale chyba ze skrzyni) ciagnik dobry do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1234    0

ja posiadam c max 105 już 3lata mam na on na liczniku 2000 mth co do spalania to mało pali miałem w nim jak do tej pory dwie awarie 1 sprężarką był problem od samego początku była jakaś wadliwa ale przywieźli mi drugą i jest ok... i jeszcze uszczelniacz mi puścił od zaworu tylnego tuz... żadnych poważnych awarii nie miałem żeby nie można było nim jeździć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Kumpel ma 105 i podczepia do niego pług unii 4 skiby zagonowy i agregat 3 metry bierny z siewnikiem polonez, ogólnie to sobie chwali, ale jest to dość lekki ciągnik i o ile z uciągiem nie ma większego problemu to zasypany zbożem agregat jest zdecydowanie za ciężki dla tego ciągnika,no chyba, że ma się tylko równe pola bez górek. Kumpel przesiadł się z 60 tak więc jest bardzo zadowolony, ale obiektywnie patrząc ciągnik bardzo się męczy z tym agregatem. jeśli chodzi o awarie to ma narazie tylko ok 600mth, i nic się nie działo z wyjątkiem małego pocenia się hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

ja zamierzam takiego właśnie kupic na prow do pługa 4x40 unia tur i agregat uprawno siewny unia 3 m mam 30 ha i dlatego sie pytam jak to chodzi i jak z awariamii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

ten kumpel ma ok 50 Ha a na jesieni orał i siał mi 15 ha i z stąd wiem, że tak jest. pole w jesdnym kawałku prostokąt ok 750 długie z małymi górkami, trochę było mokro. Orka ok 15 godzin. A jeśli chodzi o agregat to pod górkę siadałem na przód, do tego duży kamień i i tak jazda na dwóch kołach B) . Dodam, że w wersji jaką on ma ciągnik jest ok 400 kilo cięższy od podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kolego @robert1234 nie chce cię martwić, ale z tym uszczelniaczem możesz mieć częste problemy. Mam Landiniego Powerfarm 95 praktycznie to samo co twój McCormick i też miałem ten problem z uszczelniaczem, na gwarancji robili mi to 4 razy, bez skutku... dopiero po wymianie podnośnika jakoś to (odpukac) chodzi. Wymieniali też siłowniki wspomagające, pompe, a rozdzielacz już sam musiałem uszczelnić, bo sie lało. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1234    0

nie mam problemu.. bo zamiast mi uszczelniać to założyli nowy zawór a stary zabrali i jest ok.. lux serwis miałem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

U mnie też tak było tyleze za pierwszym razem uszczelniacz, a pozostałe 3 cały zawór. Za 5 razem przyszedł podnośnik wraz z zaworem.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1234    0

to się psuje jak się szybko jeździ z ciężkimi maszynami po wybojach i uszczelniacz nie wytrzymuje... od tej pory jak mi wymienili zawór to ostrożnie jeżdżę... a już teraz to praktycznie tylko przy turze pracuje..ale przed tem to był głównym ciągnikem i nie miał letko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Ja sie dołączam do tematu.... Dziś miałem okazje sie przejechać u deelera takim c-max'em 90 konnym... I wrażenia z jazdy super...Siedzi sie wygodnie, dobra widoczność, cichutko w kabinie, szklany szyberdach, klime ma w standardzie... Sterowanie podnośnikiem troche źle umieszczone(wepchnięte głęboko :) ), kierownica za to fajnie umieszczona(prawie jak w samochodzie :) ) Koleś mówił, że w podstawowej wersji kosztuje 158 000 brutto :) A jak myślicie byłby lepszy od Proximy plus 85?? Mówił, że jest to dość prosty ciągnik, a koszty eksploatacji między zetorem a tym mc cormick'iem były by zbliżone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechqp    0

witam

ja posiadam c-maxa 105 od 3 lat i jedyny problem był z rozdzielaczem od hydrauliki (wymieniony na gwarancji)a poza tym to takie pierdułki jak czujnik obrotów wom i to chyba wsio z uszkodzeń a ogólna ocena dobra tylko jest za lekki do cięższych uprawowo-siewnych w orce 4x40 pali ok 8 l/ha średnio jeżeli miałbym kupowć c-max'a to na twoim miejscu wybrał bym opcje rps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rozumiem że te 8 l/ha to na cięższych ziemiach ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamD86    0

Posiadam ciagnik MC-Cormick C105max przepracował przez 1.5roku 1500mtg sprawuje sie super zadnych awari mały przeciek na czujniku od oleju wystarczyło dokrecic.niema problemu z rozruchem na minusowych temperaturach jest oszczedny wygodny na 50ha pracuje we wszystkim wuz paszowy pługi unia-4 agregat beczkowoz 8.5tys belowanie koszenie w kosiarce fella 2.80 5litrow na godz koszenia.posiadam tez valtra85 ale to jest ciagniczek do wszystkiego i dla kazdego.

 

Nastepnym ciagnikiem w moim gospodarstwie bedzie tez MC-Cormick XTX145.Jak dla mnie jest to sprawdzona marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

też posiadam c-max 105. 2007rok .2020 mtg. chodzi na 60 ha,mocny chwat,jak piszą koledzy-jest za lekki przodem,oszczędny jest,jak ma ciężko to poćiągnie-ale to w orce w 4 unii,przód się ślizga i są straty.miał kilka problemów- ale z naszej winy,super do tura-jest szeoki w osiach i zwrotny.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesito    0

mam pytanie czy mógłby ktos wysłać zdjecia połączenia układu hydraulicznego c maxa z hydraulika ładowacza w sensie połączenie zasilania z rozdzielacza??

,mam problem gdyż zasilanie u mnie jest podpiete na szybkozłącza i ostatnio pojawiaja sie przecieki :P

jesli morzecie wrzuc albo wyślij mi na maila prezesinio2@gmail.com

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Jak sie nie mylę ten model jak MC , CX i te większe również bazują na starych Case(niezawodne) silniki chyba mają inne, mój przyjaciel w Angli posiada CX 105(03rok') i MC115(07') z turem i sobie chwali w CX trochę wyje skrzynia ale to jak sie otworzy tylną szybę. MC 115 to samo co mój MX100 C tylko ze ma inetrcooler i elektroniczny pedał gazu ale to związane jest z tym ze ma ciut inny silnik. Miałem okazje na nich pracować od nowości i tam sa bardzo atrakcyjne cenowo szkoda ze u nas w porównaniu do innych zachodnich marek nie aż tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cric    0

Panowie, potrzebuje opisu bezpieczników do 105C Max, gdzieś zapodziałem z góry dziękuje za pomoc. Proszę wysłać na e-mail: grandzior@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj