waldus11

New holland tc5070 czy Claas avero 240?

Polecane posty

waldus11    1

Witam

Stoję przed wyborem kombajnu jednego z tych dwóch....

I pytanie polega na tym, który z nich wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ile masz kasy, ile hektarów do koszenia, czy uprawiasz tylko zboża czy masz zamiar kosic kukurydze. No to chyba tylko tyle pytań na początek B)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kasa chyba jest nieistotna, bo wydaje mi sie kolega porownuje te kombajny cenowo. do tego tc trzeba porownac mege 350, albo tucano 430. avero to kombajn 4 klawiszowy, wiec o znacznie mniejszej wydajnosci.

 

jesli oba kombajny sa w tych samych pieniadzach to ja bym wybral nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Ja też osobiście wybrałbym nh

post bez argumentacji

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Przedstawiłem 2 maszyny, które biorę pod uwagę przy kupnie... Ilość hektarów i kasy jest w tym nieistotna...

Możecie uzasadnić dlaczego nh a nie claas??

a claasa mega już nie produkują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

NH ma znacznie większa przepustowość, jest ogólnie kombajnem bardziej wydajnym. Obecnie w sprzedaży są modele po liftingu i maja inna kabinę min. Jesteś bardziej z Claasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Jestem Posiadaczem NH TC5070 i uważam że to bardzo dobra maszyna, w sumie to te dwie maszynki Claas i NH bardzo się nie różnią,

jednak ja bym proponował brać NH ponieważ jest tańszy, wydajny, i wydaje mi się że jest prostszy w obsłudze i ma lepiej wykończona kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no z kabina to bym polemizowal, co prawda nie ma takiego wypasu jak tukanie czy lexie, ale nie powiedzialbym , ze jest gorzej wykonana, czy mniej ergonomiczna niz w nh.

nie popadajmy w skrajnosc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siedziałem w VistaCba i byłem pod wrażeniem niby taki duperel, ale cała boczna konsola była zintegrowana z podłokietnikiem. Widoczność szczególnie na heder wyższa niż w NH. Kabina w Tucu jest przeogromna, aż trudno sobie wyobrazić przesiadkę do kabiny TC56. B) NH jest prostszy nie ma czegoś w stylu Cebisu, ale od tego jest CSX. TC5000 to proste kombajny, które wpisały się jako następcy Bizonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

mały OT:

czym różni się kabina w tukanie i lexie od kabiny w avero? nie chodzi mi o możliwe wyposażenie, tylko wygląd kabiny jako całokształt. Czy jest ona mniejsza czy do każdego modelu jest ten sam rozmiar kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co wiem to Tucano i Avero mają takie same kabiny. Kabina w Lexach różni się od tej w mniejszych braciach, ma inny wygląd zewnętrzny, jednak w środku jest bardzo podobnie. Jeżeli ktoś myśli inaczej niech napisze. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Tucano i Avero to te same kabiny. jeśli chodzi o kabinę NH i Claasa to Claas ma wiecej bajerów typu radio auto klima. jest w nim wyświetlacz gdzie wszystko pokazuje co i jak. Natomiast NH jest wykonany po prostu prościej nie ma zbędnych bajerów, jest tylko to co niezbędne do jazdy i koszenia tym kombajnem. Jeśli stawiasz na bardziej wyrafinowane rozwiązania techniczne to wybierz Claasa jeśli na prostote i solidność bierz NH. Mi osobiście lepiej podoba się kabina w NH lecz to tylko moje osobiste spostrzeżenia. Także trzeba brać pod uwagę różnice w cenie, Claas- bardziej "wyrafinowany"lecz drogi. NH- prostszy i tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Nie nie sugeruję że Claas nie jest solidny, jest to także bardzo dobra maszyna mówię tylko że Claas jest bardziej naszpikowany elektroniką, a NH ma wiele prostszych rozwiązań.

Co to ceny to niewiem jak to w ostatnim czasie było, ja za swojego NH na wiosne dałem 366 tys. Ale faktycznie na dzień dzisiejszy to cenowo takie same, przepraszam mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

366000 to jest cena brutto?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdecydowanie netto. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

wychodzi na to że w grudniu 2009 można było kupić sporo taniej tc 5070


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My kupiliśmy kombajn przed żniwami 2008 za cenę 374tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

a czym się różni wyposażenie Twojego 5070 od WAL'a?

Może masz uboższą wersję, w co wątpię. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

kolego WAL jak byś mógł jeszcze napisaś jak wyposażony był ten tc w tych pieniądzach to byłbym bardzo wdzięczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

BOBEKFARMER wcześniej piszesz zdecydowanie netto a teraz że kupiłeś za jakieś tam 374 ?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Bo to było tak że cena tego kombajnu w sierpniu osiągnęła najwyższą wartość, rosła rosła aż do sierpnia a potem znów spadła. Tam gdzie kupowaliśmy swojego NH to w sierpniu 2009 trzeba było dać za niego 395 ty.ś netto.

 

Mój TC jest na prawie Full wypasie B) wszystko załączane elektrohydraulicznie, Hydrostat, aktywne siedzenie, rozdrabniacz słomy (ale to chyba standard),czujniki strat. tylko gum nie ma szerokich B) ale akurat taki był i go wzielismy

 

EDIT: aha dodam jeszcze że 5 klawiszowiec z separatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

5070 z separatorem na silniku 6,8 207KM teraz jest w ogłoszeniu za 410000 brutto ale nie wiem czy to nie ściema


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj