uefa

mieszanie pasz

Polecane posty

uefa    0

witam wszystkich forumowiczów jaki mieszalnik i rozdrabniacz wybrać mrol dozamech czy zuptor proszę o poradę z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Ja mam Zuptora już 8 lat i rocznie przerobi około 150 - 170 ton rocznie i chodzi w oryginale. I dla tego bym Ci go proponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

U mnie jest "Zuptor", od ponad dwóch lat i jak do tej pory jestem zadowolony.

Rozdrabniacz 11kW + mieszalnik pionowy 1,5 tony z wagą elektroniczną typu KME.

Niezależnie od tego gdzie będziesz kupował, zwróc uwagę sprzedawcy na właściwy transport! Do mnie nowy mieszalnik przywieźli z pogiętym płaszczem ponieważ kierowca idiota wiózł go na leżąco bez żadnych zabezpieczeń.

 

Oprócz firmy, dobrze przemyśl parametry kupowanego sprzętu, tak aby go efektywnie wykorzystac, chodzi głównie o rozdrabniacz i mieszalnik.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Witam - rocznie odstawiam ok.60-70 szt. Nie mam mieszalnika. Mam w planie jego kupno, ale to jeszcze długa droga - jest dość kosztowny jak dla mnie. Obecnie jestem w posiadaniu śrutownika bijakowego. Paszę mieszam w drewnianej skrzyni szuflą. Ostatnio zakupiłem małą betoniarkę 120 litrową - mam w planie ją wykorzystać do mieszania śruty z koncentratem. Czy ktoś taki system praktykuje? Może jakieś inne tanie rozwiązania - chętnie się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

witam wszystkich forumowiczów jaki mieszalnik i rozdrabniacz wybrać mrol dozamech czy zuptor proszę o poradę z góry dziękuje

 

Ja bym polecił śrutownik bijakowy z BIN, jest niedrogi ale wydajnością grubo przewyższa z odolanowa czy to zielone czy niebieskie

Ja już mam 7 lat i chodzi przemielił około 400 ton

 

Kolego @mareczek betoniarka to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie bo raz że pyli a drugi co tam wejdzie? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Jasne że betoniarki nie kupiłem specjalnie do mieszania pasz-przydaje się do małej remontów murarskich w gospodarstwie. pomyślałem tylko,że do pasz można ją też zastosować. Przecież jak produkty ronicze np. piła spalinowa łańcuchowa kilka lat temu były na bodajże 0%vat. To samo było z betoniarkami. W sklepach rolniczych mała betoniarka nazywała się mieszalnikiem pasz i była tańsza jak ta w budowlanym sklepie, a wygląd ich był łudząco podobny.

Powiem tak - choćbym kupił mieszalnik to wydatek ok 3000. Dla mnie jet to trochę - 1/3 mojego czystego zysku z gospodarstwa - trochę mi szkoda bo w tej chwili inwestuję w takie maszyny, które na siebie zarabiają. Mam 6,5 ha natomiast sprzęt dałby radę spokojnie na 30. Remonty bieżące i paliwo spokojnie przykrywam pieniędzmi z usług - ale do rzeczy.

Do betoniarki nie wejdzie dużo, a że pyli - można pobawić się i dorobić jakiś dekiel. Czekam na wypowiedzi w tej sprawie i na inne opcje - byle tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Dekla nie trzeba dorabiać bo pasuje od opryskiwacza, sam go używam bo w betoniarce zaprawiam zboże do siewu i bardzo ładnie się zaprawia 100kg na raz a co do mieszania pasz to ja nie widzę lepszego rozwiązania od mieszalnika lub "łopaty"


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikula    0

@Mareczek78 my też mieszaliśmy najpierw łopatą, później betoniarka a że zwiększamy obsadę trzeba było zainwestować w mieszalnik. Betoniarka nie jest idealna ale na taką hodowle wystarczy, w końcu ręce ma się tylko jedne i trzeba je oszczędzać. :rolleyes: Pewnie że się pyli ale nie ma co przesadzać, gospodarstwo to nie profesjonalna wytwórnia pasz, jeśli pasza nie jest mieszana z premiksów tylko na koncentracie to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jak to jest pod te całe crosscompiles, w jakim pomieszczeniu powien być mieszalnik no i pasza, czy taki mieszalnik mógłbym ustawić na toku w stodole pełnej bel? w końcu to magazyn pasz, o

 

Odnośnie działania mieszalnika interesuje mnie kwestia, jak mieli śrutownik to mieszalnik nie musi pracować? Bo to spaliło by mi instalację :unsure: oraz czy ten śrutownik bijakowy nie wytwarza zbyt wiele wibracji i drgań, bo umieścił bym to w starym budynku i chce wiedzieć czy bijakowy mniej drży niż zwykły "bąk"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Ja bym polecił zuptora nie jest tani ale naprawde konkretnie zrobiony


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

U nas jeździ taka przewoźna mieszalnie pasz i śrutownikiem. Zborze ssie wężem śrutuje i zaraz miesza. Cena ok 55 zł/tonę. może swoim sprzętem taniej ale to wygodniej bo 8 ton robi na dwa zbiorniki w 1,5 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rav    0

Ja mam z odolanowa m-rol dobrze chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam m-rolu, mam i jest lipny, pasza się często lubi zawiesić, przy pełnym mieszalniku silnik ledwie się kreci, mam go już trzeci rok i wymieszał u mnie jakieś 450 ton paszy, jak będę wymieniał to na pewno będzie to zuptor, solidne wykonanie, nie jest najtańszy ale w końcu na tym sprzęcie pracuje się codziennie przez cały rok, wiec nie warto oszczędzać


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Odnośnie działania mieszalnika interesuje mnie kwestia, jak mieli śrutownik to mieszalnik nie musi pracować? Bo to spaliło by mi instalację ^^ oraz czy ten śrutownik bijakowy nie wytwarza zbyt wiele wibracji i drgań, bo umieścił bym to w starym budynku i chce wiedzieć czy bijakowy mniej drży niż zwykły "bąk"?

 

 

Jeśli śrutownik jest włączony to mieszalnik włączony być nie musi. A nawet nie ma takiej potrzeby. :D

 

Każda maszyna która jest w ruchu wytwarza drgania. Zależnie od rodzaju urządzenia drgania mogą mieć różne częstotliwości i okresy. Trzeba uważać umieszczając śrutowniki na stropach, lub innych konstrukcjach wsporczych. W przypadku dużych silników wypadałoby zastosować tłumiki drgań, których parametry dostosowuje się do konkretnego urządzenia.

Usytuowanie śrutownika na posadzce wykonanie na gruncie nie będzie miało wielkiego wpływu na konstrukcję budynku i można to robić bez obaw. Gdybyś chciał to postawić na słabym stropie - wtedy może być różnie.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mrol i polecam mam go 5 lat rocznie to przerabia jakieś 100t śrutownik 11kw wagę elektryczną i na niej mieszalnik 1t potrzebuje rozdzielacza na dwa węże, dokładniej to chciałem podłączyć bina a wąż to żeby mi został w paszarni do pobierania ze wsypu i pryzmy, ma ktoś z was taki rozdzielacz? Widziałem takie w zuptorze, a czy zrobił ktoś z was sam taki rozdzielacz albo ma z jakiejś innej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj