Zaloguj się, aby obserwować  
wama7552

Czy trafiały się u Waszych tuczników wylewy podskórne ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wama7552    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy mieliście taki problem?. Na tuczniku w wadze 65 kg. robią się takie wylewy podskórne koloru fioletowego ( wylew jest na łopatkach na schabie z jednej strony i na szynkach) i jak się trochę wchłonie to jest kolor czerwony. Jest żywotny, zachowuje się normalnie. Był u mnie vet. to mówił że to może być jakieś zatrucie.

Peron    66

Czy są to wylewy jednorodne, czy może składają się z malutkich wylewów łączących się w duże? Uszy też fioletowe?

Faktycznie może być zatrucie, np. salmonellą, ale może to być tez spowodowane problemami z krążeniem. Podał jakiś lek?

wama7552    0

To są takie rozległe wylewy jednorodne.Uszy ma normalne wet dał jakiś lek ale nie wiem jaki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    291

A możesz zrobić fotki?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

wama7552    0

Po zastrzyku się wchłonęło, tak że na fotce nie widać, dziwne to coś. Czy mieliście takie przypadki?.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez xszymon
      Dzień dobry. 
      Szukam uprzejmego hodowcy świń, który użyczyłby mi zwierząt w celu przeprowadzenia badań potrzebnych do napisania pracy doktorskiej. 
      Założeniem na ten czas jest stosowanie dodatków do paszy. 
      Oczywiscie wszystko opisze i przedstawię, ale chciałbym wiedzieć, czy ktoś by byłby chętny udostępnić mi zwierzęta do badań :)
      Oczywiscie w grę wchodzi wynagrodzenie za pomoc. 
      Pozdrawiam 
    • Przez ZELKOW
      Witam, potrzebuję informacji na temat stosowanej przez was gnojowicy, w jakich ilościach stosujecie, w jakich terminach, pod jakie rośliny, czy ograniczacie nawożenie wiosenne po zastosowaniu gnojowicy jesienią? na jakie gleby stosujecie i czy pogłownie na rośliny też lejecie. Pomoże to w zaplanowaniu dawki gnojowicy na hektar jesienią czy wiosną i dostosowanie uzupełnienia nawozami sztucznymi żeby rośliny nie głodowały
    • Przez Emcze
      Mam problem z prosięta mi po odsączeniu od maciory a mianowicie każdy kolejny miot od jakiegoś roku po odsadzenie ok .tygodnia od maciory zaczyna chorować, kilka sztuk zaczyna mało wstawać jeść i z dnia na dzień sinieją i padają, przyjeżdża weterynarz Daje leki i zdrowieją ale że dwie sztuki zawsze padną.Nie jest to na pewno wina.paszy, dbam o czystość w oborze i dobrostan ale im więcej się staram tym gorzej. Kiedyś tak nie było i każdy miot wychowywał się w 100% a teraz od roku każdy choruje. Zastanawiam się czy to nie wina jakiejś bakterii w oborze.Moze ktoś miał podobny problem i pomoże
    • Przez ahme999
      Ostatnio borykamy się w gospodarstwie z okropną biegunką-podajemy tylbian, oksytetracyklinę w znacznie zawyżonych dawkach i za nic nie pomaga! prosięta chudną i leje się z nich jak z kaczej D... macie może jakieś sprawdzone sposoby na biegunki, bo bo dwukrotne szczepienia każdego dnia po kilkadziesiąt prosiąt wykańczają i mnie i zwierzaki....
    • Przez gruchmen
      Witam. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda u was program szczepienia loch. Aktualnie wykonuje szczepienie jedynie przeciw różycy i parwowirozie. Ciekawi mnie skuteczność szczepienia przeciw colibakteriozie, czy ma to ekonomiczny sens? Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj