majsterbizon

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Polecane posty

Marcin91    286

Życzę Ci żeby sprężyny działały jak najdłużej. :) Ja kiedyś założyłem nowe to jedna przepuszczała, a druga pękła - chodzi mi o te oryginalne sprężyny, zawleczki co dociskają rączkę. Więc patyczki sprawdziły się idealnie :P


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

witam kolegów w tym roku muszę pierwszy raz kosić sam i proszę o pomoc w doradzeniu jak ustawić Bizona począwszy od sit, obrotów, klepiska i wiatru. Będę kosił żyto, pszenżyto,pszenicę i mieszankę proszę was pilnie o pomoc na każde z tych zbóż z góry dzięki;)

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
TUTAJ masz link do posta w którym jest tabelka i wszystko opisane co po kolei trzeba zrobić, jak ustawić, a potem w zależności co Ci będzie się w zbiorniku pokazywać bądź z tyłu wylatywać korygujesz wiatrem, sitami, klepiskiem. Powodzenia. Ja też koszę pierwszy rok i powiem szczerze, że jest bardzo dobrze, w sumie żadna filozofia.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek12345    0

cz młócił ktos fasole kombajnem deutz fahr m 750/770? ciekawi mnie czy groch byłby uszkodzony jesli szedł by bezposrednio do zbiornika a nie do skrzynki( dodam ze jest w nim podajnik pionowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja kosze jakieś pięć lat regularnie i zawsze mi się rafy dolne troszeczkę domykają :)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Tabelka nie zawsze równa się praktyka :D Najlepiej doregulować sita tak aby nie wiele ziarna powracało na omłot wtórny i wiatr tak aby ziarno było dobrze wyczyszczone, ale żeby nie wyrzucał za siebie. A co do obrotów młocarni to ja utrzymuje się około 1000. Odnośnie klepiska to też trzeba w praktyce ustalić... Tak aby nie przecinało ziaren, ale również tak, aby w kuska były w 100% omłucone. Najlepiej ustawiać na pszenicy. Na żyto i pszenżyto trzeba troszkę więcej wiatru, aby się ości nie dostawały, co do mieszanki to zależy, czy dużo owsa w niej jest. Jeśli tak, to znacznie mniejszy wiatr. Znajomy mówił mi, aby ta blacha na końcu kosza sitowego była na maksa wysunięta. Ale nie wiem, czy to jest prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja wiem, że tabelka to nie jest wiarygodne narzędzie, ale dla kogoś kto zamierza pierwszy raz kosić, a nie bardzo się orientuje co i jak to nie będzie wiedział jak ustawić powiedzmy obroty bębna młócącego, a tak spojrzy w tabele i zobaczy znaczącą różnicę pomiędzy ustawieniem obrotów dla rzepaku i pszenicy. Dlatego radzę wstępnie ustawić sobie jak jest w tabeli, a potem odpowiednio regulować żeby było jak najlepiej.

 

Co do tej blachy to ja miałem ją nawet delikatnie podwyższoną :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No masz rację... Chłopak pojeździ, posprawdza, dopracuje i maszyna będzie śmigać ;)

A wracając do blachy, to ja też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

Dokładnej charakterystyki silnika supra nie znam ale zakładając tak jak mówisz to jeżeli na pusto ustawimy 2400obr to gdy wjedziemy w zboże obroty nam spadną do 2200to moc wzrośnie do maksymalnej więc i tak git. Z tego co wiem nie było takiego silnika sw400turbo albo był sw400R3 dokładnie albo 6CT107R2 doR5 gdzie literka R oznacza odmianę rolniczą tego silnika a cyferka kolejną wersję które różniły się głównie mocą przy R5 ta moc wynosi np.150KM i była montowana głównie w wersjach eksportowych miałem okazję kiedyś pracować na takim recordzie jeden sezon sprowadzonym z ukrainy jako ciekawostkę powiem że facet na sąsiedniej wsi ma recorda sprowadzonego z czech który fabrycznie ma zamontowany silnik od zetora 12145 szóstka bez turba. Taka ja mam wiedzę ale oczywiście mogę się mylić

 

 

 

 

w silniku sw400 r3 oznacza trzeci pierścień zgarniający


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam jestem tu nowy i mam problem.

Przy montażu nowego kosza sitowego w Z056 nie wiem na jakim pułapie go usatwić aby skręcić gumy amortyzatorów w położeniu neutralnym? , max do tyłu? max do przodu? ten kosz , Dodam że po skręceniu na wieszakach nowych gum nie można ruszyć koszem i po założeniu targańców raczej wszystko szlag by trafił.

 

Proszę o pomoc za twarde gumy ??? Dostałem takie jeszcze oryginalne z PRL-u co robić.

Jak go prawidłowo zamontować ???

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zawsze gumowe łączniki amortyzatory silentbloki, poduszki czy w zawieszeniu samochodu, czy właśnie w kombajnie dokręca się w miejscu na środku jego ruchów pracy!!! tzn. w kombajnie jak zaczniesz kręcić wialnią, kosz przesunie się do tyłu, do przodu i w drodze z przodu do tyłu musisz zatrzymać na środku i poskręcać, inaczej zerwią się od razu. Tak samo w zawieszeniu samochodu dokręca się po opuszczeniu na koła. Wtedy w obie strony guma napręża się ale nie pęka.

Tam możesz posmarować smarem do gumy, takim jak mają na wulkanizacji pomiędzy felgę a oponę.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Witam, mam pewien dylemat, a mianowicie ostatnio wymnieniłem listwy z łańcuhami w gardzielu i nie wiem czy muszą być mocno napięte czy słabo. Dziś prubowałem ciąć jęczmnień i nie chciało za bardzo wciągać. Proszę o jakieś rady.

Edytowano przez Burn001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

jaka przyczyna . jak się zagrzeje olej hydrauliczny brak podnoszenia hedera wymieniłem pompę i jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

@miturskir sprawdź rozdzielacz.

@Burn001 z obydwu stron przenośnika pochyłego jest chyba regulacja wysokości bębna przedniego. Nie jestem do końca pewny, ale od napinania na pewno jest. Także jeśli nie ma tej od wysokości to napnij łańcuchy tak, aby nie przycierały o spodnią stronę przenośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Do takiego wiechcia jak bizon czy cyklop szkoda lać hl64, zwykły lux mu wystarczy, jest gęstszy uszczelnia sam mikro nieszczelności, ja na twoim miejscu zaczął bym szukać przyczyny grzania oleju, a nie wywalał bym pompę, przyczyny grzania oleju w bizonie to;

-mało oleju, za rzadki olej

-niedrożny filtr oleju

-za wysoko ustawiony zawory redukcyjne w rozdzielaczach(bizon jest wtedy bardzo żwawy, aż podskakuje, hydraulika pracuje bardzo szybko, po podniesieniu hedera na fuul i przytrzymaniu dłużej dźwigni aż silnik przyhamuje, zaryczy swym pięknym dźwiękiem)

-wyłechtany regulator przepływu oleju zasilający orbitrol(syczy drga, wpływa do niego grubą rurką letni olej wypływa wrzątek)

-nieprawidłowo ustawione rozdzielacze, niedomykający się rozdzielacz np. z pękniętą sprężyną(problemy ze sterowaniem)

A szukanie jest banalnie proste, odpalić zimnego bizona, dać mu obroty, i macać po rurkach gdzie wpływa letni olej a wypływa wrzątek, gdzie coś syczy, wpaduje w drgania itd. mi zajeło by to 15min.

 

@burn001 na napinaczach łańcucha gardzieli są o ile pamiętam sprężyny, muszą być tak dociągnięte śruby, aby sprężyny nie były ściśnięte na sztywno, ale też nie miały całej długości, muszą amortyzować.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Sam dziś sprawdzałem z ciekawości u siebie. Sprężyny muszą być odpowiednio ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane105    0

witam, jak rozwiązać problem z niedomłóconymi kłuskami? dodam że jak bardziej skręce szczelinę to łupię zboże,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dokręć młocarnie i spuść obroty na młocarni.Jak masz bizona to 900 obrotów ci wystarczy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane105    0

jesli chodzi o sita to raczej nie odpowiadają za wymłocenie a za czystość a ta jest b. dobra:)

Co do dokręcenia młocarni, jeśli bardziej dokręce to łupie mi ziarno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

moze odległosc klepiska od bebna masz niewyregolowana i z jednej strony jest bardziej blizej a z drugiej strony za duza odleglosc albo frezy na bebnie musisz wymienic

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj