majsterbizon

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

witam kombajn ma 21 sezon pierwszy właściciel pierwszy pas nigdy nic nie regulowałem licznik obrotów bębna nie działa pas schowany w kole ok 2do 3 mm ,po wpisach na agro najlepiej powinien być równo z kołem albo lekko ponad koło wymienić pas czy regulacja czy może jeszcze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Na maksymalnie przyspieszonym bębnie? Zależy od stanu zużycia, ale przez tyle lat i tym bardziej, że jest to oryginalny pas to ze względu na obroty pasowałoby wymienić.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Wszystko dobrze tylko gdzie wydajność kolego marek1977 u siebie na polu to rozumiem i w ładnym zbóż to wolniej oczywiście tak ale po ludziach to tak za bardzo się nie da przynajmniej ja tak mam tym bardziej że nieraz kosi się kawałki 2t/ha to tam aż prosi się przyspieszyć a różnica w głośności chyba jest minimalna i da się do tego przywyczaić

Wiesz, na upartego mozna i 1,5ha w godzine łyknąć, tylko czy o to tu chodzi?

 

Wg mnie 2400 to za duzo na ten silnik, przy 2200 spokojnie sobie pyka i wszystko gra.

Co do bebna, to dla rzepaku rozkrecic do oporu, im mniejsze obroty tym lepiej bo mnie polowek bedzie.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ilu jest operatorów tyko jest pomysłów i sposobów na ustawienie swojego kombajnu i pracę nim a każdy z tych sposobów jest najlepszy. Nie ma się co przemawiać ani licytować ważne żeby było bezawaryjnie i w najlepszą pogodę jaką by każdy chciał mieć tego wszystkim kombajnistom życzę w te żniwa! Aha i samych wypłacalnych klientów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Witam.

Zakupiłem kombajn Bizon ZO56. Chciałbym sie dowiedzieć jak sie go ustawia do jęczmienia jarego i pszenżyta ozimego. Co trzeba ustawić ? Czy chodzi tylko o ustawienie wiatru ? Jak dokładnie go ustawić ? Prosze o szczerą rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Ustaw wiatr na około 1,5 sita góra 3 dół na 1 i próbuj .Jakby gubił zboże to możesz zmniejszyć wiatr lub zwiększyć gdy jest bardzo brudne.Tak samo sita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Dzieki,a to jest ustawienie do jeczmienia czy pszenżyta ?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy jak u was jest z wytrzymałością sit zaginają się zawsze z tyłu kombajnu i jak nie zauważysz to rozwalają się są za delikatne akurat dzisiaj rozmawiałem z gościem że jak dwa lata wytrzymią u niego to sukces ,u mnie dolne zagieło się w zeszłym roku daliśmy kątownik na kilka śróbek 6 i jazda spokojna tylko dzisiaj zagieło się górne jeszcze chciał trochę młócić zobaczymy czy wytrzymało i jutro wyjąć i wstawić kątownik ale mogli by to wzmocnić według mnie ,a tak co trzy cztery lata robota ,najlepiej od razu w nowe sita wzmocnić tymi kątownikami z tyłu ,mam Z-056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Cześć. Jaka może być przyczyna wyrzucania niewymłóconych kłosów pszenicy razem ze słomą.Młocarnia dokręcona tak że jak dokręce jeszcze jeden obrót to przetrąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jeżeli wywala Ci kłosy, a po dokręceniu o obrót ziarno jest poszczepane to rozkręć o pół obrotu :) Jak skręcisz o obrót to nie wywala kłosów?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Panowie jak powinny być ustawione kierownice wiatru te 2 skrzydełka za wentylatorem, bo mam taki problem że kawałki kłosków i kilku centymetrowe kawałki słomy wali mi do zbiornika, górne sito mam prawie domknięte , a dolne otwarte na 3/4, co jest źle, od zeszłego roku nie grzebałem w wialni, a rok temu czyścił że można było od razu w worki sypać :mellow:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzisiaj też to przerabiałem, przyszedł koleś co ma dominatora to powiedział że górne sito ustawia na 3/4 pełnego uchylenia a dolne jest prawie na "blachę" tak powiedział czyli tyle co aby ziarko się zmieści i ciut luzu jeszcze, jak pod słomą będą ziarka to mniejszy wiater, jak brudne to większy i ustawiasz do momentu aż zachowasz równowagę. Z tego co piszesz to masz na odwót...

 

A co do kierownic się nie wypowiem, ale ja mam obie ustawione trochę wyżej jak po środku.

 

 


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jak powinny być ustawione kierownice wiatru te 2 skrzydełka za wentylatorem, bo mam taki problem że kawałki kłosków i kilku centymetrowe kawałki słomy wali mi do zbiornika, górne sito mam prawie domknięte , a dolne otwarte na 3/4, co jest źle, od zeszłego roku nie grzebałem w wialni, a rok temu czyścił że można było od razu w worki sypać :mellow:

Odwrotnie sita - dolne przymknij a górne uchyl, na 3/4 to może przesada, no zależy jaszcze do czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wczoraj rano przestawiłem, i wywaliłem te laski do regulacji , rafy same się przestawiały pod wpływem obrotów :lol: polski bizon-norma :lol: , także górna kierownica wiatru odkręciła sie i spadła na dół


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak poprawnie ustawić kosę? Czy położenie mimośrodu ma jakieś znaczenie przy ustawianiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma, ustaw mimośród wykorbieniem do tyłu nożyki muszą być na środku bagnetów - po przekręceniu mimośrodem o 180 stopni czyli do przodu muszą być na środku następnego bagnetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Dokładnie tak musi być jak napisał kolega wyżej, jeżeli tak nie będzie to kosa nie będzie Ci ścinać na całej szerokości hedera zboża.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Wielkie dzięki! Jeszcze jedno pytanko wczoraj jak kończyłem kosić to zaczęło trząś całym hederem ale tylko wtedy jak jechałem szybciej i wtedy nie kosiło dobrze tylko tak poszarpało. Musiałem jechać bardzo powoli i wtedy było ok ale jak tylko trochę przyśpieszyłem to wszystko zaczęło się trząś i tłuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A kosa nie ma czasem za dużego luzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tzn gdzie, na przegubie? Nie wiem czy przyczyną nie będzie luźny łańcuch ten od targańca do podajnika ślimakowego? Napinacz na samym dole a on luźny... Może tak być, że pod obciążeniem przeskakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to trzeba skrócić łańcuch, ale chodziło mi o luz kosy na prowadnicach, poruszaj kosą góra - dół to zaraz wyczujesz czy nie jest za duży luz, wtedy jak za szybko jedziesz zwłaszcza przy wilgotnym lub zachwaszczonym zbożu kosa będzie "walić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Wczoraj rano przestawiłem, i wywaliłem te laski do regulacji , rafy same się przestawiały pod wpływem obrotów :lol: polski bizon-norma :lol: , także górna kierownica wiatru odkręciła sie i spadła na dół

 

Co do tego: Ja zawsze miałem dorobione kliny do tego żeby zablokować rączki od sit, bo też tak latały, ustawiałem, potem zabijałem klin i rączka siedziała jak trzeba, nic się nie przestawiało :) Polecam, bo czasami trzeba sita przestawić, a bez rączki to trochę kiepsko :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Kiedys jak ojciec jeszcze nim jeździl też kijki tam wpychał, później mocniej poskręcał śruby na rafach i przestawiał lekko stukając w dźwigienke, ja założyłem bo cały czas reguluje przejeżdzając z pola na pole, ale założyłem nowe sprężyny i jest git majonez B) ciekawe na jak długo...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj