majsterbizon

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Polecane posty

armi95    0

Ja do żyta sita ustawiam na drugim wcięciu. Masz za mały wiatr jak do zyta. U mnie jest ok.3-3,5. A konczyłeś jakieś kursy na Kombajnistę? Wiesz co, najlepiej to uczyć się w praktyce. Ja sobie wyjeżdżam za pole ze swoim kombajnistą i go obserwuje jak co i kiedy robi. To najlepszy sposób na naukę. Teoria to nie jest to samo co praktyka.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kończyłem kurs ale jak każdy wie tam żadnej praktyki nie ma. no troche juz pojeździłem ale się pytam bo nie wiem jak dokładnie te sita ustawiać, bo z jednej strony troche kłusek leci do zbiornika a z drugiej zboże przelatuje przez dolne sito i leci do podajnika kłosowego a chyba nie powinno. A wiatr jak bedzie wiekszy to nie pozwoli się wciskać kłosom w dolne sito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja w tym roku też kończyłem kurs, ale to co tam powiedzieli to dla mnie żadna nowość niestety, jak się nie nauczy człowiek w praktyce to teoria nic nie pomoże. Co do ustawienia to spróbuj wiatr dać większy, może coś pomoże.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Wiatr tak jak pisałem musi być większy. Nawet 3-3,5 według skali.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no teraz kilka dni pomłóciłem i zboże w miare czyste jest(mieszanka super a żyto i pszenżyto nieraz sie trafi jakaś kłuska) przy wiaterku średnio 2.5-3 ale dużo idzie ziarna do podajnika kłosowego i pytam się czy może tak iść? Czy nie bardzo? Ale zboże malina i nie wyrzuca na ściernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

no to kombinuj z ustawieniami troszkę szerzej ustaw sita zobaczysz co się wtedy będzie działo. inaczej jest gdy się kosi w południe inaczej wieczorem. dojdziesz do wprawy z tymi ustawieniami niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak troszke szerzej uchyle dolne sito to od razu kłosy sie wciskają, ale przy mocniejszym przymknięciu (ok 5mm) jest zboże w miare czyste ale zarazem dużo ziarna idzie na podajnik kłosowy. I tu się pytam jak jest u was? Czy też dużo ziarna idzie wam podajnikiem kłosowym na młocarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

u mnie są tak przymknięte ze raczej się dolne nie zapycha kłosami. jakieś kłosy zawsze się zdarzają. najgorzej po jęczmieniu trzeba czyścić sita bo trochę zbiera się wąsów. wiatr ustalam do życzeń klienta. jak ktoś chce to mu skręcam trochę ma "niby" więcej ale brudniejsze. standardowo ustalam pośrodku żeby było w miarę czysto.

 

 

sita tak mocno nie przymykam raczej jest około 7-8 mm. jak chce wyczyścić to podkręcam wiatr na maksa i wylatuje te syfy (pasek mam konkretnie napięty bo jęczmień koszę na 1,5-2 a pszenicę na 3-3,5 w skali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt309ls    184

Ja posiadam claas columbus 1962 rok swoje lata ma ale zato w fasoli spisuje się świetnie fasola idzie do zbiornika i nic jej nie niszczy nie ma połówek obiecnie przymierzamsiędo młocki z pokosów i założenia sieczkarni ale najgorsza sprawa z czego podbieracz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw1994    0

Witam, mam takie pytanie. Jakie macie obroty bębna i silnika podczas młócenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

o jaką maszynę ci chodzi ??

z056 motor 2400rpm młocarnia 1000 rpm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek94    11

Obroty bębna nie pamiętam ale silnika jakieś 2300 troche dużo ale jakoś tak lepiej szybciej wszystko chodzi i omłaca dobrze.Przy rzepaku to chyba 2000 starczy.Dodam że te obroty to przy rekordzie

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obroty silnika z załączona młocarnią i sieczkarnią na pusto 2400-2450 a w zbóżu popycham na tyle żeby nie spadło poniżej 2200 wtedy szybciej się wszystko kręci a bęben zależy co się kosi zboża to 900 max do 1000 rzepak jak najmniej da się ustawić łubiny gryka i inne wynalazki to też raczej delikatnie pisze wszystko dla bizona supra bo w rekordzie to te obroty już fabrycznie są zwiększone to więc tam spokojnie można podkręcić do 2500 - 2600 na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw1994    0

mi chodzi o Z056 super... bo ja mam 950 na bębnie i 2500 na silniku i wydaje mi się ze to trochę za dużo na silnik, ale jak zmniejszę na silniku to na bębnie będą za małe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam silnik ustawiony na ok 2150obr/min a młocarnia kręci mi się od ok550-600do 1200obr/min, 2400obr/min powinno być na silniku w wersji sw-400turbo, a 2600 w wersji6ct107 czyli mocniejszych turbach montowanych w bizonach bs110, czy dynamicach, czyli za duże macie te obroty silnika , zwykły sw400 wolnossący traci moc powyżej 2200obr/min.Do ustawienia obrotów młocarni tak jak u mnie czyli od ok 600 do 1200 to podstawa dobry pas i sprawny mechanizm zmiany obrotów, warto się z tym pobawić

 

@szymek94 do rzepaku na młocarni wystarczy 700obr/min ,rzepak jest już wymłócony w podajniku pochyłym, po co młocarnia ma się męczyć z badylami??? opuść klepisko na sam dół i musi iść, tylko do rzepaku wg. mnie muszą być te właśnie 2200-2300obr/min na silniku bo sieczkarnia musi sobie jakoś radzić z badylami

 

Jeżeli macie naprawde wydajne zboża tzn powyżej 5t/ha to jednak warto podnieść obroty do tych 2300-2400, więcej spali paliwa, moc niezauważalnie mniejsza, ale kombajn sobie lepiej radzi na wyższych obrotach z taką masą słomy i ziarna

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnej charakterystyki silnika supra nie znam ale zakładając tak jak mówisz to jeżeli na pusto ustawimy 2400obr to gdy wjedziemy w zboże obroty nam spadną do 2200to moc wzrośnie do maksymalnej więc i tak git. Z tego co wiem nie było takiego silnika sw400turbo albo był sw400R3 dokładnie albo 6CT107R2 doR5 gdzie literka R oznacza odmianę rolniczą tego silnika a cyferka kolejną wersję które różniły się głównie mocą przy R5 ta moc wynosi np.150KM i była montowana głównie w wersjach eksportowych miałem okazję kiedyś pracować na takim recordzie jeden sezon sprowadzonym z ukrainy jako ciekawostkę powiem że facet na sąsiedniej wsi ma recorda sprowadzonego z czech który fabrycznie ma zamontowany silnik od zetora 12145 szóstka bez turba. Taka ja mam wiedzę ale oczywiście mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@pamo84 no to masz racje ale to nie jest najmocniejsza wersja silnika 6CT107, było ich troche tylko wychodziła zwykła 103konna wersja wolnossąca jeszcze którą wszyscy znamy z kombajnu czyli w wikipedi nie piszą do końca prawdy:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy tam piszą prawdę to nie wiem ja też się nie zgadzam z tymi danymi ale tam nie jest napisane czy to są odmiany R czyli rolnicze czy zwykle bo jednak silnik w recordzie a w autosanie H9 to jest mała różnica. Tych odmian 6CT było więcej wiem o tym ja napisałem o tych co w recordach były według mojej wiedzy bo przecież w dynamicu chyba też był taki motor tylko 185KM a ten 150KM to w sieczkarni Z-350 się pocił przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Różnica to zazwyczaj osprzęt, i tak jak gdzieś tutaj pisałem pewne rzeczy wynikające z wzrostu mocy(mocniejsze korbowody, panewki, inne tłoki,turbina) czy samych ustawień silnika (inaczej ustawiony rozrząd, inny początek wtrysku, inne koła zamachowe, pompa wtryskowa) czy dodany intelcooler. Robie te silniki i widze między niektórymi pewne różnice na korzyść tych mocniejszych wersji, choć niektórzy mówia że bajki pisze. W dynamikach było montowanych kilka typów tych silników, najsłabszy był 138km, a w bs110 od142km do 206km, tych kombajnów mało się produkowało i wyposażenie i silnik było na indywidualne życzenie. Ale dobrze piszesz odmiana R nie miała sprężarki, miała staliwną obudowe koła zamachowego i była przystosowana do pracy na wysokich obrotach silnika czyli , tłoki 3pierścieniowe, początek wtrysku 29st, późniejsze fazy rozrządu, koło zamachowe z otworem na pt 29st przed gmp i oczywiście dwustopniowy system zasysania oleju, tylko dający coś przy dużych pochyłościach .


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

U mnie w pracy jest 2100 na silniku i 900 na młocarni i spokojnie wystarczy,po co ma tak kombajn ryczeć,a jeśli zboże dobre to wystarczy zwolnić pośpieszacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko dobrze tylko gdzie wydajność kolego marek1977 u siebie na polu to rozumiem i w ładnym zbóż to wolniej oczywiście tak ale po ludziach to tak za bardzo się nie da przynajmniej ja tak mam tym bardziej że nieraz kosi się kawałki 2t/ha to tam aż prosi się przyspieszyć a różnica w głośności chyba jest minimalna i da się do tego przywyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja daje obroty silnika na max czyli ponad 2400, na bębnie jest 850 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

To masz już dobrze przytarty pas od młocarni skoro na max obrotach silnika masz tylko 850 obr/min na bębnie. Ja na maxa gazu nigdy nie dawałem, bo nie było takiej potrzeby.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj