majsterbizon

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Polecane posty

Maciek1418    0

Witam...chciałbym was drodzy koledzy prosić o rady dotyczące ustawenia bizona super Z 056. Dziś przy koszeniu pszenżyta zauważyłem dosyć sporo nieczystości w zbiorniku oraz uszkodzone niektóre ziarna( obroty bebna 900 obr/min). Na sitach też miałem sporo zanieczyszczeń ale po wyczyszceniu sit zwiększyłem nieco wiatr i zaczeło wyżucać trochę drobnego ziarna za kombajn (czy to normalne w bizonie>?). Jakiemacie ustawienia w swoich kombajnach>? przosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateO_210    0

Witam,

Będę pierwszy raz kosił zboże Bizonem z 056,

Proszę o poradę jak ustawić go do koszenia pszenicy, jęczmienia i owsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

sita ustaw.

Górne tak aby między odchylone skrzydełka sita lekko wchodziłaśruba M8 dolne M6 pszenzyto pszenica czyściutkie do owsa dolne sito odchyl na około 7mm górne 9mm wiatr musisz pokombinowac abyś nie nakosił plew ustaw na 4 i reguluj w miarę potrzeby.

 

Klepisko 7-8 zboże suche obroty bębna młócącego jak będzie ciciąć ziarno zminiejsz lub odsuń klepisko np 9

pozdr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wcięcia na laskach tylko prześwit między żaluzjami. Jak wejdzie między nie śruba lub pręt fi 6 to masz 6 mm, jak pręt 8 to masz 8.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

co jest nie tak zrobione że coś takiego się dzieje. sito górne może za dużo otwarte ale to co się dzieje z przodu.

post-53164-0-24161900-1408562879_thumb.jpg

Edytowano przez evolution93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Za liche zdj zeby cos dokladnie powiedziec ale gorne sito ma byc troche bardziej otwarte jak dolne, a widac ze jest otwarte prawie na max. Takie zapy hanie to prawie norma przy jeczmieniu ale podsiewacz powinien byc czysty.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciniu94    6

To ze masz tak zabite gorne sito to po prostu je bardziej otworz i mozesz zwiekszyc wiatr, a to ze podsiewacz sie tak zapchal to moze ma za male ruchy, spowodowane naprzyklad poslizgiem paska, czyli sprawdz pasek ktory napedza caly podsiewacz czy sie nie slizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

chyba trochę przez niedbalstwo ale okazało się że woda gdzieś się tam dostała i zrobiła się ziemia(warstwa ok.1 cm) i zatrzymywała te ości. Dzisiaj wszystko wyczyściłem ale dostać się do środkowego przedziału tego podsiawacza to trochę sztuka.myślałem że coś źle ustawiłem bo dopiero II sezon koszę tym kombajnem i się uczę jak wszystko zgrać. Niestety na 10 ha to dużo się człowiek nie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Przerobilem bizona zo56 do fasoli tzn. zmieniłem kolo pasowe na podsiewaczu na takie samo jak idzie z prawej strony i teraz jak obroty na maszynie zmniejsze do minimum a na silniku dam na 2200obr/min to cala d*pa kombajnu az podskakuje. strasznie duze obroty sa na wytrzasaczach. Da rade wymłócic na obrotach silnika mniejszych?? Jak u Was jest? Pozatym podbieracz bardzo powoli sie kreci, naped jest od motowidel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chlopie, zmniejszyles kolko i ladujesz takie obroty? ty sie ciesz ze ci podsiewacz d*pa nie wydarlo, ja mam zrobionego bizona tylko do fasoli, wiec jest wszystko przerobione, na podsiewacz mam dane kolko napedzajace wytrzasacze, na wiatr dane mniejsze aby dawalo rade wywiewac, przyspieszone wytrzasacze, lewa zmijka w przenosniku, lewe obroty przenosnika, wywalona polowa cepow na mlocarni (tylko 4 zostaly) kombajn pracuje na 1100,1200 obrotow, i daje rade wszystko wywalic, oboroty mlocarni zegar pokazuje okolo 50/min ale pewnie przeklamuje, wiec mysle ze lapie jakies 100, na 32 workach jest niecale 3 worki polowek, mysle ze dobry wynik jak na taka susze i taka kruchosc ziarka w tym roku ;) podbieracz napedzany z motowidel, dzieki czemu moge regulowac jego predkosc, mam dane polowe predkosci to daje rade podebrac mimo ze jade na 2 i full przyspieszacz (oczywiscie zalezy od pokosow) :D

 

ps. jezeli chcesz mlocic fasole na 2200obr/min to zrobisz z fasoli doslownie mąkę ;)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tryb25    0

Witam Forumowiczów. Mam pytanie odnośnie zastosowania sit do młócenia fasoli. Młóce fasole bizonem super jakie sita dobrać aby nie było dużo strączków oraz brudów. Proszę o droadzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0
Dnia 25.08.2010 o 22:55, Fendt309ls napisał:

Ja posiadam claas columbus 1962 rok swoje lata ma ale zato w fasoli spisuje się świetnie fasola idzie do zbiornika i nic jej nie niszczy nie ma połówek obiecnie przymierzamsiędo młocki z pokosów i założenia sieczkarni ale najgorsza sprawa z czego podbieracz. Pozdrawiam

Witam widzę że młuciłes fasolę clasem columbus co trzeba w niej przerobic żeby można było młucic fasole

Witam co trzeba przerobić w clasie columbus żeby można było młucic fasole na ile obrotów bębna młocarni ustawiasz i czy kubełka zakładałeś na przenośnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj