majsterbizon

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

pszenica tak jest w tym roku dokręcisz młocarnie to częśc masz połupaną popuścisz żeby nie łupało to zaraz masz kłosy niedomocone. trzeba poczzekać tydzień aż przejdą przez pszenice ze dwa deszcze i wtedy będzie ok :).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kręcąc korbą szczelina zmienia się na wlocie i na wylocie proporcjonalnie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

To znaczy ze na wlocie i na wylocie reguluje sie tą sama korbą z pomostu kombajnisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak popuszczając na pomoście klepisko odsuwa się na wlocie i na wylocie a klepisko ustawiasz nakrętkami 16 z obu stron kombajnu.Jak otworzysz klapę kombajnu widać płaskowniki od mocowań klepiska.Jeden jest w części dolnej a drugi w części wylotowej klepiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

wyjąć sita zobaczyć czy gdzieś się coś nie zgieło albo coś nie zablokowało skrzywiło i myszą chodzić bez smarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A jak ustawiacie Wy sita (jakie dziurki) , skrzydła rozdrabniacza pod jakim kątem lub ile cm od podłogi ustawiacie, jakie obroty silnika i młucarni, przyspieszacz czy bez? Jestem ciekaw Waszych ustawień, ale chodzi mi o Bizon Super ZO56 żeby porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta tabela chyba trochę przestarzała, przecież przy pszenicy obroty 1100 to byś już ześrutowane miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Musisz niestety sobie sam ustawić ta tabela nic nie mówi może tylko orientacyjnie. Ja ustawiłem pierwszy raz z tabeli sita to wszystki syf leciał do zbiornika a o obrotach bebna to tak jak piszesz Kamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junior538    0

Witam mam problem ponieważ zakupiłem bizona z056 i mam rzepak. Chciałbym wiedzieć jak mam go sobie ustawić by nie sypał mi z tyłu ziarna i zanieczyszczeń dużych do zbiornika ps.bizonem dopiero będe kosił 1 rok

Edytowano przez Junior538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

mam bizona z56 i trochę wiem co i jak

radził bym zapytać jakiegoś znajomego co i jak żeby wytłumaczył co i jak bo na każdym zbożu jest inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

trudno wszysto opisać weś kogoś kto kuma --wiatr 1 ----klepisko 8-7 obroty i aby był szczelny buta mu a jeszcze sita muszą być zamknięte i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

no teraz kilka dni pomłóciłem i zboże w miare czyste jest(mieszanka super a żyto i pszenżyto nieraz sie trafi jakaś kłuska) przy wiaterku średnio 2.5-3 ale dużo idzie ziarna do podajnika kłosowego i pytam się czy może tak iść? Czy nie bardzo? Ale zboże malina i nie wyrzuca na ściernisko.

 

 

Ja ustawiam górne na 6 mm, dolne na 8mm i wiatr według wyczucia bo nie mam skalówki. Po wjechaniu w łan reguluję tylko wiatr i zboże jest czyste, domłócone i nie gubi go.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pros    0

Piszesz np. 6mm 8mm. Jak to mierzyć? Czy chodzi o wcięcia na laskach? Bo u mnie laski są tak ustawione że np dolne sito zupełnie jest zamknięte na 4 wcięciu aby było wygodnie nim manipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj