Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

najpierw musze sprzedac mtz 82 gdzies za 35 i dołozyc gdzies 35 no nie wiem dokładnie zobaczy się bo mam jeszcze pronara 1025 ale jest za słaby i musze cos kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

7600 to juz jest kawał krowy. Pamietaj tez ze konie mechaniczne liczone wg "standardów" ursusa czy starego zetora sa zupełnie inne jk konie JD czy podobnych ciagników. Moi znajomi którzy zamieniali 16 ursusa/zetora na 120-130km byli w ciezkim szoku ile moze taki ciagnik, poodbnie tez moze byc z pronarem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Dlatego z tą samą maszyną co 1614 mogę stanąć w szranki 6520, a tu teoretycznie jakieś 40 km różnicy B).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mam nadzieje ze ja też teraz bede mógł ale to się okaże w sezonie, miałem też brac 7610, ale przestraszyliśmy się jego mocy 14-142km i gabarytów jak go obejrzałem z bliska i sobie usiadłem w nim na tronie, stan tego wynalazku nie był zły i cena akceptowalna dla nas, jednak wtedy znów musiałbym wymienić cały park maszynowy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

podejmę dyskusję w sierpniu, jak zaorze chociaż 1ha pod rzepak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Mówicie, że konie z Ursus/Zetor nie są porównywalne z ciągnikami zachodnimi. Pewien użytkownik zamienił NH na Zetora i niejednokrotnie stwierdzał pod swoimi zdjęciami, że Zetor wydaje się silniejszy.

Znajomy zamienił 16245 na JD6930. Podkreśla, bardzo często, możliwość dopasowania odpowiedniego biegu do odpowiedniej pracy w JD (20 przełożeń). W 16245 miał 3 biegi polowe/szosowe i wzmacniacz.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

umiesz czytac? to poszukaj sobie przycisku "SZUKAJ" i uzyj go, zobaczysz ile razy ten ciagnik był tu już wałkowany


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

stare ursusy miały mierzone moc na wom to są najmocniejsze konie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Czyli mój 6100 teoretycznie powinien być troszkę silniejszy niż 934?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

ja mam jd 7600 i jestem strasznie zadowolony. ciagne nim 4 obrotowa(180cm) plus wal kambela idzie bez problemow. i w transporcie jest dobry wysoki wszystko ladnie widac. jedyna wada kolo 42 cale ciezko dostac uzywki nowe ok 7.500zl sztuka i jest wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jak tam, nadal jestes zadowolony ze swojego 7600? Na mojego JD3350 nadszedł czas sprzedaży. Ale zanim to zrobię to musze coś kupić, ponieważ sprzedałem latem jeden ciągnik i zostałem z trzema. Jak teraz sprzedam jeszcze jeden bez zastępstwa to zostaną mi tylko 2 a to zbyt mało. Mój wybór padł właśnie na JD7600 (ewentualnie7700). Chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinach? Kiedyś, ktoś mi mówił żeby wystrzegać się bezstopniowej skrzyni. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Jak tam, nadal jestes zadowolony ze swojego 7600? Na mojego JD3350 nadszedł czas sprzedaży. Ale zanim to zrobię to musze coś kupić, ponieważ sprzedałem latem jeden ciągnik i zostałem z trzema. Jak teraz sprzedam jeszcze jeden bez zastępstwa to zostaną mi tylko 2 a to zbyt mało. Mój wybór padł właśnie na JD7600 (ewentualnie7700). Chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinach? Kiedyś, ktoś mi mówił żeby wystrzegać się bezstopniowej skrzyni. Co o tym sądzicie?

 

I jak Jelonek kupiony? mam na bezstopniowej skrzyni i nie narzekam myśle że żle o tej skrzyni piszą tylko Ci którzy takim traktorem nie jeździli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Niestety kupno jelonka odkładam na rok następny. W tym momencie szukam czegoś około 60-70 koni bo nie radzę sobie jednym traktorem w siewach, opryskach i podsiewaniu nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

 

I jak Jelonek kupiony? mam na bezstopniowej skrzyni i nie narzekam myśle że żle o tej skrzyni piszą tylko Ci którzy takim traktorem nie jeździli .

Oczywiście że fajnie się jeździ. Ale nie ukrywajmy ta skrzynia nie jest tak niezawodna jak PQ. Jej obsługa też nie jest łatwa. Ot choćby kalibracja po wymianie oleju. Rozmawiałem z chłopakami z serwisu i mówili że to powalone urządzenie, patrząc z perspektywy napraw.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

bo taki serwis w Polsce kochanej mamy, że wiedzą tylko jak kase wysysać z rolnika a jak przyjdzie się do naprawy to nie wiedzą z której strony podejść. i to nie tylko w JD ale wszystkie serwisy takie są, dla przykładu powiem że przyjechał serwis Fendta do znajomego na przegląd 933BB to za głowę się łapali bo pierwszy raz widzieli taki ciągnik z takim wyposażeniem jak on ma a maszyna była zakupiona w Niemczech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Znajomemu mechanicy naprawiali 6800 i na pytanie która skrzynia lepsza to od razu odpowiedzieli że bezstopniowa. Skrzynie pod względem mechanicznym dużo mocniejsza i wytrzymalsza niż PQ. Jak ktoś jeździ z głową to ciężko zarżnąć ja.

Niestety przy naprawie 30 nie twoje.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

7600 to ciagnik sporo słabszy od 1634 patrz testy dlg,różnica 20 kW ,skrzynia bezstopniowa w nim nie występuje , we wszystkich postach na ten temat spotkałem się z opinia że skrzynia PQ jest dużo lepiej dopracowana ,skrzynia powershift jest lepsza dla mechaników ze względu na to że mają więcej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I co z tego że niby 1634 ma 155km jak Jasiek lub Case 130 minie go w polu.Teściu i szwagier też tak sądzili i w tamtym roku przepieliśmy kompaktora 4 metry z 1634 do Case MX 150,który ma 148km, to musiałem go opuścić z 5 cm niżej i jechał o polu z połowę szybciej, O jakieś 17km/h.

Teściu tylko głowę spuścił i powiedział że do niego to 6 metrów bo z 4 to nie ma co robić.

I skączyła się gatka że ursus to super ciągnik. A mają ideała 1634.Wygląda i chodzi jakby niedawno z fabryki wyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Maciek może według danych racja słabszy

 

Ursus 1614 (155KM/ 2200) waga traktora 5190kg, podnośnik udźwig 5500kg przy wzmocnionym 6700kg, wydajność pompy 40l/min były modele 90l/min(za dopłatą),hałas w kabinie 80-84 dB,

 

John deere 7600 (130KM/2100) waga 6490 podnośnik udźwig 7982kg, wydajność pompy 90l/min, hałas w kabinie 72 dB

 

Ale reasumując w praktyce Ursus dużo gorzej wychodzi pod względem mocy sam użytkowałem Ursusa i wiem jak sie takim ciągnikiem pracuję na dzień dzisiejszy użytkuję JD 7600 ze skrzynią powershift i jestem bardzo zadowolony. w transporcie czy w polu można sobie bez sprzegła redukować bądź dodawać bieg. Tak na marginesie znajomy miał Ursusa 1614 do niego agregat uprawowo siewny jednego sezonu w czasie pracy padł podnośnik. Zamienili na szybko ciągniki i zamiast Ursusa poszedł w jego miejsce Fendt 309 (95KM) po za tym że trzeba było obciążyć przód bo ciągnik był za lekki to szedł z tym samym agregatem bez problemu. I tyle o wyższości mocy Ursusa nad innymi markami NIESTETY nasza krajowa myśl techniczna jest "troche do tyłu" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

nie piszę o danych fabrycznych ale o danych testowych DLG

http://www.dlg.org/traktoren-archiv.html

moc na kołach czyli uciągu jest wyższa o 35 koni i to jest jedyna zaleta tego ciagnika no i cena jeszcze

1634 trzeba porównywać do 7700

największą wadą jest słaba dokładność wykonania i mizerna jakość użytego materiału przez co trwałość naszego sprzętu jest 3,4 razy mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj