Zaloguj się, aby obserwować  
zetor7441

Jaka prase zmienno komorowa wybrac

Polecane posty

zetor7441    0

Witam wszystkich uzytkownikow

 

Chce was zapytac szczegulnie uzytkownikow pras zmienno komorowych ktora z pras wedlug nich jest lepsza. Mam do wyboru kilka firm vicon kuhn new holland znam ceny 2 ostatnich. Co o nich sadzicie ktora lepiej wybrac? Na co zwracac uwage podczas prasowania tak prasa? Do tej pory mialem sipme

(czytalem kilka tematow na af o prasach a tu chce zebrac wszystkie informacje o zmienno komorowych)

 

 

Pozdrawiam Ps. tylko bez klutni ktora jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a ile za new hollanda?jak szeroki podbierak?z rotorem? co jescze w wyposażeniu?

 

zwracasz uwage na to samo co dotychczas, z tym że masz wpływ na siłę zgniotu i wielkość belki

 

z wymienionych to chyba vicon najlepsza...

 

ktoś wiem gdzie w polsce można kupic prasy Deutz-Fahr'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ile za new hollanda?jak szeroki podbierak?z rotorem? co jescze w wyposażeniu?

 

zwracasz uwage na to samo co dotychczas, z tym że masz wpływ na siłę zgniotu i wielkość belki

 

z wymienionych to chyba vicon najlepsza...

 

ktoś wiem gdzie w polsce można kupic prasy Deutz-Fahr'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

za new hollanda trzeba dac 116 brutto rotor podobno 15 nozy szeroki gumy walek tylko siatka 2,10 podbieracz albo wiekszy nie jestem pewien bele 80-160 jest jeszcze ten koputer i automatyczne smarowanie.

co deutz-fahr trzeba pytac tam gdzie sprzedaja ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

to można dokupić na sznurek czy nie ma tego w opcji? chce kupić prase ale 150 brutto nie mam zamiaru bulić bo mnie poprostu nie stać ;)

 

na głównej stronie DF Polska nie ma nawet ich w ofercie, tak samo jak kosiarek, grabiarek i innych maszyn które DF produkuje. na czeskiej sa wszystkie maszyny, te same co na niemieckiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

podobno na za mowienie jest ten sznurek ale nie jestem pewien mowil ze jak jest rotor to nie ma sznurka jeszcze wiem ze kuhn 135 brutto kosztuje wczoraj pytalem tam jest sznurek i siatka smarowanie centralne podbierak 2.1 oraz pasy bez szwowe i ich komputer walek 14 nozy

a co DF to podobno biora prasy z tej samej fabryki co vicon i kuhn ale nie dam renki uciac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerc330    0

a ile za new hollanda?jak szeroki podbierak?z rotorem? co jescze w wyposażeniu?

 

zwracasz uwage na to samo co dotychczas, z tym że masz wpływ na siłę zgniotu i wielkość belki

 

z wymienionych to chyba vicon najlepsza...

 

ktoś wiem gdzie w polsce można kupic prasy Deutz-Fahr'a?

 

 

Mój sasiad niedawno kupil nowa prase deduz-fahra tylko nie wiem czy zmienno komorowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

Kuhn Vicon Deutz-Fahr te trzy prasy to to samo robione są w jednej fabryce i rużnią się jedynie kolorem kolorem. Ja mam Deutz-Fahra i mogę powiedzieć że super prasa wydajna i jak na razie bez awaryjna pracuje dość lekko ponieważ komora składa się z 5 pasów i 3 walców które wpływają na zmniejszenie zapotrzebowania na moc.

wybrałem D-F bo był tańszy od Vicona 4 tys w cenie netto i pasował mi kolorem do ciągnika B) . A jak teraz prezentuje się różnica cenowa miendzy tymi markami po przejęciu fabryki przez Kuhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

A mam takie pytanie jak rotor lapnie kamien coto co moze sporo uszkodzic czy raczej nie nie powinno sie stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Bardzo dużego kamienia raczej podbierak nie poda dalej. Mniejsze mogą iść na rotor ale nic się nie stanie bo prześlizgną się razem z materiałem do komory. Jak masz dodatkowo noże to one są zabezpieczone sprężyną na taką ewentualność i uchylą się gdy trafi na nie kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

A mam takie pytanie bo jezdzilem ostatnio po skladnicach i sprzedawca powiedzial mi ze prasy pasowe zmienno komorowe nie nadaja sie zbytnio do sianokiszonek bo material zawija sie tam na jekies walki a wy co o tym sadzicie jak to jest u was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli Ci tak powiedział to zmień sprzedawce na bardziej obeznanego w temacie. U mnie nic takiego w pasówce się nie dzieje. Do słomy czy sianokiszonki to bardzo dobre prasy.

 

Vicon, Kuhn i DF to te same prasy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Duzo tych beli robisz i jaka masz ta prase czy jest z rotorem jak masz od nowosci to jak to bylo z pierwszymi belkami

 

Jak by co to mam cene df kuhn case i jelonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zerknij na moją galerię tam są opisy pod zdjęciami z prasą. Moja nie ma rotora, rocznie robię około 3 tys bel w tym 800 kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

A jak by kogos interesowalo to prasa fend zmienno komorowa z docinaczem kosztuje 102 tys netto.

 

Mam taki dylemat teraz nie wiem ktora z pras wybrac zastanawiam sie nad fendem kuhn i viconem a wy co sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

z tego co wiem to prsy fendta sa solidnie zrobione i wytrzymałe... znam klienta co ostro uzytkuje taka prase. okolo 7 tys bel rocznie. kupil uzywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To NH mocno poszły w górę. na jesieni brałem ofertę na BR, ten mniejszy model z nożami itp yo kosztowała 76tyś netto. I tam jest tylko wiązanie siatką, bez sznurka. Teraz kuhn przejął od kvenelanda vicona, tak więc kuhn to czerwony vicon, chociaż trzeba przyznać, że wprowadzili trochę ciekawych nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

I to wlasnie jest moj problem nie wiem co wybrac co nadaje sie do sianokiszonek, slomy i siana na raz slyszalem wiele opini ze pasowe niby sie nie nadaja do kiszonek tak jak pisalem wczesniej to informacje od przedstawicieli chandlowych inni uzytkownicy af mowia ze sia nadaja a co wy jeszcze podpowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Mam dylemat kupna prasy zmienno-komorowej pod uwagę biorę John Deere 590 i Claas Variant 180 która jest lepsza i pod jakim względem ? Jak z ceną części zamiennych ?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

marka Vicona w prasach zniknie w sierpniu, deutz- fahr ma podpisana umowę z kuhn na jakiś czas także jeszcze będą zielone, zbierałem oferty z każdej marki i najtaniej wyszedł kuhn 2160 z 14 nozami 110 netto przy kursie 4,2 niecałe. New Hollanda odradzam, podobno się sypią co mnie wcale nie dziwi jak porównałem budowę nh z viconem to nh mnie przeraził tak naćkane wszystkiego, najprostszą budowę ma vicon-kuhn-df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj