damianzetor9540

co zrobić by baloty z trawy się nie psuły

Polecane posty

atomik    148

Czynników może być wiele, zależy w której części się psuje, jeśli środek to może być zbyt mały zgniot, jeśli na zewnątrz to duże prawdopodobieństwo, że folia ma mikro uszkodzenia, czasem nie widać ich gołym okiem (koty psy myszy ptaki nornice źdźbła rosnącej trawy i chwastów o grubej łodydze czepne części roślin gałęzie). Duży wpływ ma jakość traw do zbioru, czy rośliny są rozdrobnione, 1 pokos lub potraw, udział motylkowych w masie, stopień przesuszenia, jakość foli, wpływ ma także kolor folii. Czynników jest mnóstwo. I nie piszcie tylko, że winą jest prasa bo robię bardzo dużo kiszonki w balotach i robiłem kilkoma typami komór, owszem prasa ma wpływ, ale każdą da się wystarczająco dobić beleaby ukkisło. Najgorzej jest w przypadku gdy ktoś robi stałokomorową na usługę, wtedy wiem, że kierowcy jeżdżą szybciej i środek nie jest dobity a to już duży zarzut


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Za mała ilość owinięć, mini uszkodzenia folii, zielona masa była mokra od deszczu przed owinięciem(np zalało gotowe bele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ta a ciekawe kto będzie myszy łapać?? Ty??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rób trochę bardziej przesuszone.Po owinięciu bele ustawiaj w odległości 10-15 cm od siebie, bo jak są słabo zbite lub ciężkie to osiadają i stykają się. W miejscu styku zaczyna się wtedy pleśń i wchodzi aż do środka.

Unikać też należy owijania nawet przy niewielkiej mżawce deszczu.Naciągać mocniej folię przy owijaniu aby lepiej się kleiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ta a ciekawe kto będzie myszy łapać?? Ty??

Znam jednego pana który właśnie nie ma w gospodarstwie żadnego kota przez to że niszczyły baloty.

@damianzetor9540 napisz dokładnie co się dzieje z tymi balotami w którym miejscu najczęściej się psują itp, po prostu opisz na czym polega problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czynników może być wiele, zależy w której części się psuje, jeśli środek to może być zbyt mały zgniot, jeśli na zewnątrz to duże prawdopodobieństwo, że folia ma mikro uszkodzenia, czasem nie widać ich gołym okiem (koty psy myszy ptaki nornice źdźbła rosnącej trawy i chwastów o grubej łodydze czepne części roślin gałęzie). Duży wpływ ma jakość traw do zbioru, czy rośliny są rozdrobnione, 1 pokos lub potraw, udział motylkowych w masie, stopień przesuszenia, jakość foli, wpływ ma także kolor folii. Czynników jest mnóstwo. I nie piszcie tylko, że winą jest prasa bo robię bardzo dużo kiszonki w balotach i robiłem kilkoma typami komór, owszem prasa ma wpływ, ale każdą da się wystarczająco dobić beleaby ukkisło. Najgorzej jest w przypadku gdy ktoś robi stałokomorową na usługę, wtedy wiem, że kierowcy jeżdżą szybciej i środek nie jest dobity a to już duży zarzut

Masz łeb na karku B)

 

Rób trochę bardziej przesuszone.Po owinięciu bele ustawiaj w odległości 10-15 cm od siebie, bo jak są słabo zbite lub ciężkie to osiadają i stykają się. W miejscu styku zaczyna się wtedy pleśń i wchodzi aż do środka.

U mnie rodzice też tak zrobili że były bardzie przesuszone (akurat byłem w woju i nie mogłem dopilnowować B) ), efekt był taki że z dobrej łąki niezbyt apetyczne (choś jak robimy mokszejsze to jedzą). Co do drugiego twojego zdania to bujda mogą siebie dotykac nic im będzie

 

A tak ogólnie do tematu to koty to największe utrapienie (choś jak by ich nie było to i myszy zajdą za skóre). Znalazłem sposób na te koty poprostu bele będe ustawiał jedna na drugiej a nie tak jak dotychczas na zakładke, że kot miał możliwość wskoczyć. Może ktoś chce 3 kotki i 2 koty?? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

racja dodam jeszcze to, że problem jest gdy trawa podsuszona zamoknie i jest podsuszana kolejny raz, wtedy też zbierają się grzyby oraz spada zawartość cukrów przez co pogarsza sie proces fermentacji. Kolega słusznie zauważył, że nie woolno owijać podczas deszczu lub mżawki gdyż klej nie działa wtedy. Bale nie mogą się stykać ponieważ zacieka tam woda i rozszczelnia folię, to samo tyczy się stawiania bel na sztorc, niektórzy zostawiają tak jak wypadnie z owijarki. To jest temat rzeka. Ja miałem 8 kotów jednego roku uwierzcie, że na drugi rok nie został ani jeden już chyba 3 rok nie mam kota, owszem myszy są ale coś kosztem czegoś. Przed zwierzetami sprawdza się ogrodzenie siatką ogrodniczą lub przed zwierzyną leśną, nie koniecznie wysoka i pod elektryzator.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A tak ogólnie do tematu to koty to największe utrapienie (choś jak by ich nie było to i myszy zajdą za skóre). Znalazłem sposób na te koty poprostu bele będe ustawiał jedna na drugiej a nie tak jak dotychczas na zakładke, że kot miał możliwość wskoczyć. Może ktoś chce 3 kotki i 2 koty?? B)

 

Nie wiele Ci to pomorze bo wtedy kot się wbija pazurami w bele i się wspina po nich, przynajmniej u mnie tak czasami robią i wtedy co jest pod ręka kij, kamien widły i kota pobłogosławić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Stawiaj bele na sztorc po owinięciu B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

-Efekt jest jeżeli stawiasz jedna na druga- 3 skos tak ustawiłem trochę się po przechylały ale koty już nie wchodzą (chodzą pomiędzy belami jak się wcisną B) , no i myszy nie ma) Dotychczas ustawiałem np. 6 na dole a 5 na górze w rzędzie (oczywiście w sztorc, a nie na płask- jakoś mi się to nie widzi położyć bele cieńszą warstwo foli do ziemi). Zobaczymy jak to będzie w tym roku jak ustawie wszystkie np.6/6- jak nie spraktykuję to się nie dowiem B)

-Deszcz. Tu są różne definicje. Jedni piszą że można prasować sianokiszonkę po deszczu jedni nie. Ja jestem za tymi drugimi. Dlaczego?- bo woda to podstawowy składnik rośliny a w wodzie są składniki pokarmowe których bydło potrzebuje. A jeżeli mamy dosyć wilgotna trawę do sprasowania i naleje nam w to jeszcze deszcz to czasami widać jak folia na beli się odszczelnia bo skok próbuje się wydostać- łatwo to rozpoznać, zaciek na foli

-Co do pleśnięcia białą pleśnią to winą tego jest że sianokiszonka za mocno została wysuszona i nie ma tendencji do zakiszania. Powinno się robić taka aby soki z niej nie wyciekały, ale żeby te soki były (czyli jak to się mówi powinno być jakieś 35% suchej masy nie więcej)- sok jak wycieknie to tracimy cenne elementy B)

-A co do kotów to i nie tylko własne koty robią, sąsiada też na wiosnę B) jak się ma aż 3 kotki! B) B) . Teraz jest spokój bo siedzą w oborze bo zimno B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Na moje koty znalazłem sposób. Baloty ustawiam na skraju łąki 300m od budynków tam koty nie przychodzą się wygrzewać, kilka belek uszkodziły wrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja stawiam niektóre bele tak jak wylecą z owijarki i nic im nie jest

 

@marcin87 to jeżeli po otworzeniu beli nie ma żadnych soków pod folią, to znaczy że sianokiszonka była zbyt wysuszona przed owinięciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj