fant25a

Agregat uprawowo-siewny do t25

Polecane posty

andrzej2110    535

Do tego siewnika wchodzi 50-60 kg ziarna.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wagę trzeba byłoby brać w przeliczeniu na szerokość. Są agregaty uprawowe bez siewnika, czy one mają dodatkowe obciążenie, przedni wał można regulować by reszta nie wisiała na nim. Na bazie kultywatora po dodaniu podwójnych wałów z Bometu zrobiłem "agregat 2,1m" i nie ma najmniejszych problemów z kruszeniem ani zagęszczaniem gleby. Dzisiaj zrobiłbym szerszy ale "dorady' ciągle mówili, że tego nie uciągnie. Zanim twórca nie powie ile to wazy i jakie ma gleby my możemy dywagować. Do tego ciągnika trudno o coś większego.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten ciągnik nie pociągnie porządnego agregatu uprawowego szerszego od niego.

Za tydzień pewnie pojawi się link z ruskiem i agr uprawowo-siewnym talerzowym, za dwa tygodnie z agr aktywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@Mariusz x - Co tak krytykujesz :) Mają ambicje to niech robią , może nie maja innego ciągnika "każdy orze jak może " :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie wiekszość śmiejecie się z tej konstrukcji a bo tak bo tak a ja bym pogratulował gościowi ma te kilka kilkańaście ha to napewno lepiej zasieje jak by bronował potem siał potem zabronował a teraz pole będzie miał równe bez śladów ciągnika ja mam agregat kupny bez przedniego wałka i na glebę bez gliny spokojnie starcza ,jak ma dobry rozdzielacz spokojnie podniesie nawet powiększając zasyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Ten ciągnik nie pociągnie porządnego agregatu uprawowego szerszego od niego.

Za tydzień pewnie pojawi się link z ruskiem i agr uprawowo-siewnym talerzowym, za dwa tygodnie z agr aktywnym.

 

Zazdrościsz czy co że daje radę. :lol: Talerzowy nadbudowany na talerzówce 1.6 czy 1.8. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Panowie wiekszość śmiejecie się z tej konstrukcji a bo tak bo tak a ja bym pogratulował gościowi ma te kilka kilkańaście ha to napewno lepiej zasieje jak by bronował potem siał potem zabronował a teraz pole będzie miał równe bez śladów ciągnika ja mam agregat kupny bez przedniego wałka i na glebę bez gliny spokojnie starcza ,jak ma dobry rozdzielacz spokojnie podniesie nawet powiększając zasyp

 

bo wałek przedni robi jako kółka.. na nim agregat ma jeździć a dodatkowo troszkę może pokruszy ziemi...

 

zależy jakie brony ale nie przekonuje mnie ta konstrukcja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mam lepszy ale do ciągnika 105 koni.... nie widzę sensu robienia tekiego zestawu do ciagnika poniżej 60 koni bo to mija się z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Jeśli ten ciągnik daję rade w tym zestawie to nie widzę problemów aby on go ciągał, jeśli by nie dał rady to na pewno by go nie robił i zapinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zapiąć to ja mogę i 2,5m lekki i powiedzieć że w polu byłem.... zgodzę się uciągnie jak nie będziesz opuszczał heh xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zapinaj sobie co chcesz. Kolega zrobił sobie, do swojego ciągnika i jest zadowolony, bo to znacznie ułatwi jemu pracę. Ze swojej strony nie widzą potrzeby dużego ciągnika i agregatu w małym gospodarstwie.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Zapinaj sobie co chcesz. Kolega zrobił sobie, do swojego ciągnika i jest zadowolony, bo to znacznie ułatwi jemu pracę. Ze swojej strony nie widzą potrzeby dużego ciągnika i agregatu w małym gospodarstwie.

 

nikomu nie każę kupywać duży ciągnik i sprzęt do niego odpowiedni a na moje 50 ha moj sprzęt jest w sam raz.

 

3 może pojedzie ale z podniesionym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

No widzisz twój sprzęt jest odpowiedni na twoje ha a jego ja jego ha,jak by wiedział że nie pociągnie to by chyba nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak bym nie miał władimirca i nie wiedział co on może pociagnąć, a po za tym po 2 rzędach łap rewelacji bym się nie spodziewał w uprawie, za robotę należy się uznanie z mojej strony. A dlaczego napęd jest paskiem?? pasek to zawsze jakiś poślizg, lepiej zastosować by łańcuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

na moje gleby taki zestaw by starczył żeby uprawić (2 wałki i 2 rzędy graczek), tylko jakby go poszerzyć i zapiąć do c-360 to git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

jak bym nie miał władimirca i nie wiedział co on może pociagnąć, a po za tym po 2 rzędach łap rewelacji bym się nie spodziewał w uprawie, za robotę należy się uznanie z mojej strony. A dlaczego napęd jest paskiem?? pasek to zawsze jakiś poślizg, lepiej zastosować by łańcuch :)

 

Tylko nie każdy ma ziemie jak ty,z tego co gość pisał to ma lekkie ziemie i jemu dwa wały i dwa rzędy łapek wystarczy.Zawsze można przed ziewem przelecieć samym kultywatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Mój kolega miał kultywator i konny siewnik złączone ze sobą ciągał to c 330. Na słabych glebach pójdzie na cięższych będzie raczej słaby efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj