dapan123

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy?

Polecane posty

dapan123    0

Witam wszystkich:)

Chciałbym zacząć produkcję brykietu i niewiem jaką brykieciarkę wybrać. Mam 50ha ale będę skupował słomę w balotach już mam stałych dostawców więc będzie gdzieś tej słomy z 350-450 ha. Myślałem nad Brykieciarką: BIOMASSER MIDI-MULTI + rozdrabniacz TOMASSER + stół podawczy + zbiornik. Wydajność tej brykieciarki to ok. 500 kg/h (4 brykieciarki). Doradźcie mi.

Dzięki z góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

hmm wiele Ci nie pomogę w tym temacie bo się nie znam ale dam Ci rade którą wywnioskowałem z brykieciarni w moim regionie. Kup maszynę jak najbardziej wydają na jaką Cię stać nawet jeśli nie wiele kasy Ci zostanie na zakup słomy. U mnie kupił gość budynki kupił mnóstwo słomy no nie skłamie jak powiem że miał z 20tyś belek niestety maszyny miał nie wydajne i cała ta słoma leżała do wiosny po czym przez zimę zamokła bo u mnie ludzie belarki mają sipmy i nie zbije jej mocno żeby nie zamokła. Na wiosnę ten goś próbował suszyć tą słomę na placu ale nie za bardzo to wychodzi no i splajtował i pozostała po nim jedynie kupa słomy. Na drugi rok inny gość kupił tą nieruchomość słomy ma troszkę mniej ale też maszyny nie ma wydajnej bo nie wiele zmniejszyły mu się stogi. Z ojcem zawsze jak przejeżdżaliśmy koło tego to mówiliśmy że najlepiej jest kupić dużą maszynę robić od żniw do listopada 24 na dobę potem zamknąć interes i czekać żniw.Bo tak to Ci słoma zamaka i masz problem.

Być może, że moja rada nie jest dobra ale bynajmniej mi się tak wydaje.

A nie myślałeś o produkcji peletu? On chyba bardziej jest rozchwytywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Nie wiem ile ta brykieciarka kosztuje może ktoś wie?

A ten pelet jest bardziej opłacalny?

Ile kosztują do tego maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

Kolego w żadnym wypadku biomasera to gówno jakich mało

Ja zaczynam ten interes i trochę się na tym znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Zanim kupisz brykieciarkę to ja bym Ci radził poszukać sobie odbiorców brykietu... W dawnej cukrowni koło Płocka uruchomiono brykieciarkę i było wszystko ładnie do czasu ruszenia z produkcją bo się okazało że niema zbyt wielu chętnych na rynku.

Drugim przykładem jest inny przetwórca który kupował słomę w mojej okolicy. Gdy zaczynał produkcje sprzedawał 2razy więcej brykietu niż miał zakontraktowane ale wkrótce się pomieszało na rynku i ledwo upychał ilości z kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Niedaleko mnie gościu robi brykiet ze słomy stogi ma na placu tylko wszystko jest poprzykrywane plandekami nie wiem jaka on tam ma wydajność ale tona brykietu u niego kosztuje 340 zł wziąłem na probe i powiem tak jak za ta cenę to powinno się dłużej palić, z trocin jest bardziej kaloryczny brykiet tylko tez jak ci trociny zmokną to gorzej jak ze słomą. Pelet może był by lepszy bo to się nadaje do pieców CO na groszek znajomy tym pali i nie narzeka a cena tego u nas w granicach 500-600 zl tona wiec tańsze od groszku o około 200 na tonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Pomysł o pellecie, większa wydajność, łatwiejsze przechowywanie surowca, a jeśli już to tylko granulator z matryca pierścieniowa(wymienne matryce i regulowana szczelina matryca-rolki), przy granulatorze o mocy 15kW z parownica i zagęszczaczem+dozownik można osiągnąć średnią wydajność nawet do 2t/h tylko materiał musi być dobrze rozdrobniony, jak chcesz na poważnie zając się produkcja paliwa ze słomy to nie licz na szybkie kokosy, bo na początek to trzeba z 300tys na sam sprzęt wydać ale przy dobrym zbycie to może się opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy 15kW wydajność 2 tony? chyba przy 150kW maszyny do peletowania są bardzo energochłonne sam się tym interesowałem to wiem. Do peleciarki o określonej wydajności potrzeba 2x większy silnik niż do brykieciarki tej samej wyd a i produkcja nie jest taka prosta. Już lepszy jest tu chyba brykiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

Koledzy to temat bez dna!

Jeśli chodzi o nowe maszyny to przy pelecie min 500 tys(mała profesjonalna produkcja )

Przy brykiecie 150 tys powinno starczyć tez na małą wydajność

Przy produkcji peletu 2t/h potrzeba min 300 kw na cała linie czyli swój transformator

Przy małej lini do brykietu rzędu 200-300 kg wystarczy 50 kw i to już problem dla niektórych.

Kokosów nie ma rynek się załamuje,nie ma maszyn które chodzą bez awaria dłużnej jak tydzień. Coś walnie i stoimy i czekamy na serwis tydzień. Już dość długo jestem zalogowany na forum brykietowania tam znajdziesz mnie i wszystkie odp na twoje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

Miłej lektory tylko czytaj uważnie i daj znać czy dalej jesteś chętny po przeczytaniu oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Jaką bym usiał mieć wydajność żeby mi ie opłacało?

Czy znasz może ceny brykieciarek?

Jaki silnik bym mógł w niej mieć żeby nie zakładać własnego transformatora?

Ile bym mógł mieć słomy z 400 ha?

Polecicie mi jakąś elektrownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

To zależny od wielu czynników naprawdę wielu a najważniejszym to musisz ustalić komu chcesz sprzedawać czy stawiasz na jakość dla indywidualnego czy pod odbiorców przemysłowych? Ile posiadasz kWh teraz

brykieciarka to pikuś w porównaniu z rozdrobnieniem surowca.

Wydajność opłacalna to tak z 250kg na godz ale ciężko to samemu ogarnąć choć z pozoru wydaje się proste

słomy z 400 ha to jak około 1000-1500 zależy od słomy

zebrać to nie sztuka ale kupić to tanio to już wyczyn wszędzie jest tak samo jak rolnik usłyszy ze to na brykiet to nie odda ci za 200zł hektara bo się nie opłaca i w sumie zazdrości żebyś się nie dorobił.

Generalnie jak robisz 200 na godz i z tony średnio więcej nie zostanie jak 100 to wychodzi 20 zł zysku na godz a za maszyny musisz dać ok 100tyś wiec lepiej to przemyśleć

ze nie wspomnę o nerwach bo brykietować to trzeba umieć a pelet to jeszcze większa magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Tak się zastanawiam nad takim interesem od dłuższego czasu i czytając wasze wypowiedzi wcale nie wygląda to tak kolorowo. Z surowcem do produkcie raczej nie było by problemu właśnie najgorzej jest ze zbytem!!! Dowiadywałem się i nawet gdyby ktoś chciał inwestować w takie działalności to z agencji ARiMR można wyrwać dofinansowanie na maszyny zwrot nawet do 70% z tym ze ta linia będzie tylko do 2013 roku. Tatrze ja sam się zastanawiam bo będzie też duży problem z zasilaniem. Czyli tak jak piszecie własny transformator.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Ja kupuje słomę po 5zł za balot 120/160 z czego ja sam prasują i zwożę do domu z pola.

(Od kolegi mam słomę z 120ha i teraz wuja mój chce żebym brał słomę z ponad 150 ha no i jeszcze sąsiedzi)

A ile by mógł wynieść koszt takiego transformatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Najlepiej gdybyś się zorientował w pobliskim Zakładzie Energetycznym. Na pewno koszt nie jest mały skoro na zwykłe przyłącze do domu trzeba robić projekt to i na stację trafo także plus jakieś pozwolenia. Mam znajomego w ZE u siebie jak coś mógłbym się zorientować. Bo teraz nie wiem jakoś wcześniej mnie to nie interesowało. Trzeba byłoby dokładnie się wypytać bo to nie ma co tak w ciemno strzelać. Chyba, że ktoś na af lepiej się orientuje w tych sprawach


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

kolego inwestując w brykiet nie patrz 1 rok do przodu tylko co najmniej 5.

wujek da ci słomę rok max 2 dopóki nie kapnie się co traci w polu a ty zostajesz z maszynami(odnośnie dofinansowania na taka inwestycje wymagane okazanie kontraktu na dostawę słomy min 3 lata a w mniejszym stopniu kontrakt z odbiorca surowca bo tych jest dość dużo)

trafo stacja?strzelam ze 100tys braknie bo ja za zwiększenie przyłącza o 15 kW miałem dać 12 tys.

jak ktoś chce to znajomy ma na sprzedaż brykieciarkę bardzo dobrą sam taką posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Co do trafa to zależy jak daleko masz do lini średniego napięcia lub tam wyższych. Sam mam firme i planuje postawić trafo i tak nie zawesoło z Energetyką bo takie warunki stawiają że szok tzn oni chcą inaczej linie poprowadzić i ja też bo akurat u mnie przez działke na której mam firme leci średnie ziemią a oni nie chcą się w to wpiąć, tylko każą mi pare słupów na pobliskich polach postawić a potem pobliskiej firmie 2 wjazdy i parking rozkopać by kabel poprowadzić. A koszty są nie małe sam transformator troche kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj