Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

jaka kategoria

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Może i łatwiej zrobić B+E ale robiąc kat.T napewno opanujesz do perfekcji cofanie z przyczepą dwuosiową ;) a to się przydaje na codzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

pleban1330 a jaka kat masz? jesli mozna wiedziec

można można B+E mam.Wolałem zrobic na lawete i miec większą korzyść niż z samej kat. T, też nie bylem pewien czy laweta to tez na ciągnik, wiec instruktor pokazal mi kodeks i wszystko było jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

ja pede zdawal we wroclawiu chyba pbo tam jezt przyczepa an tandemie ;) a w wałbrzychu zwykla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Żeby nauczyć się cofac do perfekcji wystarczy przez wakacje pocofac np. przyczepa pod dmuchawę ;) po paru razach nie bedzie robilo to dla ciebie problemu i za pierwszym się bedzie udawało. A co do tego dowodu to nie mam pojęcia nigdy takiego nie widziałem, ale gadałem z Panem co rozwozi żwir po budowach i narzekał ze na ciężarowy przypada ok 13 podatków do opłacenia i tak kombinował jakby miec JCB i duża przyczepę hehe prędkośc ta sama co i ciężarowym a zero kosztów drogowych bo zarejestrowany jako ciagnik rolniczy. Na zachodzie aby poruszać sie takim czyms potrzeba C+E, w Polsce powinno byc tak samo ale tutaj wszystko jest mozliwe :P


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Czemu wszyscy upierają sie żeby robić B+E??? Wystarczy zrobić kat.T i można sobie śmigać traktorkiem z przyczepami ;) Co do prędkości to przepisy wyraźnie mówią, że w Polsce ciągnikiem rolniczym można się poruszać z prędkością max.30km/h a kto się do tego nie stosuje może skończyć jak pewien traktorzysta z mojej okolicy http://panorama.media.pl/content/view/272275/9/

 

 

ja mam zetora 12145 z szybką skrzynią.pewnie też tyle pójdzie

 

 

a na egzaminie na T, sie cofa z jedną czy z dwoma przyczepami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

konia z rzędem temu co zrobi łuk do tyłu z dwoma przyczepami ;) jak ja robiłem to T kosztowało 600zł a B+E tyle samo więc lepiej się opłacało zrobić B+E bo możesz jeździć i ciągnikiem z przyczepami i samochodem z lawetą a wiadomo kiedyś może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

po co wogle jest ten temat, robi się bałagan, wszystko co jest tu napisane było juz 43 razy napisane w temacie o prawo jazdy. Mogłeś tam zadać swoje pytanie odnośnie ograniczenia prędkości.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1175-prawo-jazdy/page__st__500

 

Autorze tematu, trzeba patrzeć co jest na dalszych stronach forum a nie tylko tematy które są na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

paranoja B)

jakieś 5 lat jeździłem z 2 przyczepami na karcie rowerowej

 

jasne, a po tych 5 latach powinni z automata Ci przyznać wszystkie kategorie


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

a co ty gelo przed 18 rokiem życia miałeś zakaz wsiadania na traktor?? B)

a jak skończyłem 18 to zacząłem robić prawka...po 3 latach brakuje mi tylko na autobus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Miałem B), unikałem jazdy szosami dopóki nie zrobiłem prawka. Moi kumple dosyć często przekonywali się o konsekwencjach jazdy bez prawka. I nie chodzi o mandaty czy kolegia dawniej


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

no i tu cie rozumiem B)

do 18 jeździłem bez problemu po okolicy i zawsze mi się udawało.jak zrobiłem B+E to robiłem u gościa w transporcie słomy(ciągnik z turem + 2 przyczepy wchodziło 46 bali a długość to 21,5 metra) no i złapali do kontroli i mnie wyśmiali ze jeżdżę na B+E a ja trochę pyszczyłem wtedy do nich i pozamiatane tak się uwzięli ze plandekami musieliśmy wszystko okrywać...dlatego poszedłem na C+E bo tak doradził pewien pies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj