Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

księga inwentarzowa??

Polecane posty

Gość   
Gość

jeżeli ktoś wie jak ją wypełniać, albo ma jakiś przykłąd proszę o pomoc.

 

potrzeban mi jest do szkoły, a baba od ekonomiki sama tego nie wie więc zadała nam jako procę domową. Tata pojechał do warszawy i jest kłopot. w domu nie prowadzę czegoś takiego więc nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

hmm nie wiem czy to o to Ci chodzi ale przy hodowli świń to mam taką "książkę" w której mam numer siedziby swojego stada ilość sztuk w chlewni i dalej można powiedzieć tabelka zapisujesz ile Ci ubyło jak ubyły to piszesz kiedy ile, ile Ci zostało czy były znaczone sztuki kolczykiem, jak kupujesz to też ile, czym znaczone (kolczyk, tatuarz)i numer siedziby stada z kąd kupiłeś i przy sprzedarzy tak samo za każdym razem piszesz o ile sie zmienia i ile zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zapomniałeś Mu powiedzieć, że jak Mu jakaś sztuka padnie to czekasz, żeby w papierach miała 4-5 miesięcy i piszesz, że na użytek własny poszła. A ona już dawno w ziemi ;) Trzeba sobie radzić


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Ta i niech zbiera faktury na sprzedaż, odbiór sztuk padłych, kupno najlepiej tak przynajmniej z 3 lata wstecz bo nieraz się okazuje, ze Agencja wzywa, aby wyprostować informacje co do ilości świnek sprzed pół roku lub dwóch lat, takie niuanse wychodzą teraz podczas badań na chorobę Auyszkiego, bo dokumenty dostarczone weterynarzom nie zgadzają się ze stanem faktyczny, bo jak się okazuje kiedyś jakaś sprzedaż nie została zgłoszona przez skupującego(u nas to on to zgłasza do ARiMR), lub została zgłoszona dwa razy.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zdarzają się takie przypadki, ale co zrobisz. Sam tak miałem jak sobie kupiłem dwie sztuki na własny użytek i później był problem bo po roku sobie przypomnieli, że "prosiaki" jeszcze żyją. Na szczęście my wszystkie papiery przez 5 lat trzymamy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

a nie korzystasz z usług bacutilu? gość do mnie przyjeżdża zabiera padłe sztuki i płace według jakiegoś cennika w zależności od masy sztuki (tak na oko zawsze się liczy) i np ostatnio przyszła mi faktura za 5sztuk w masie do 110kg cena widniała na niej 505zł ale ja płace tylko 36 czy jakoś tak w każdym razie koło 40 reszta agencja i nic nie muszę zgłaszać bo bacutil sam wysyła papiery do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo ta księga inwentarzowa to jakis program komputerowy. ale ona nam drukuje strony i mamy samodzielnie niektóre rzeczy wyliczac. tylko w wiekszosci kolumn nie wiadomo o co chodzi. spotkał się ktoś z czymś takim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj