Obikey

BERTHOUD czy TECNOMA?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Obikey    0

Witam,

proszę Was koledzy o opinie na temat tych dwóch opryskiwaczy:

Berthoud

czy

Tecnoma

???

 

Który z nich bardziej opłaca się kupić? Jakie macie opinie na temat tych marek, modeli...

Czy jest coś,na co powinienem zwrócić uwagę oglądając te opryskiwacze? czy może polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

oba są ładne pytanie jak z częściami john deree bardzo dobra firma a serwis jest bardzo drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja mam Tecnome trochę starszy model beczka 2000L, lance 21 metrów. Użytkuje ją już 4 sezon i jest git więc polecam tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Witam,

proszę Was koledzy o opinie na temat tych dwóch opryskiwaczy:

Berthoud

czy

Tecnoma

???

 

Który z nich bardziej opłaca się kupić? Jakie macie opinie na temat tych marek, modeli...

Czy jest coś,na co powinienem zwrócić uwagę oglądając te opryskiwacze? czy może polecacie coś innego?

 

Berthoud słyszałem, że ma jeden z najlepszych systemów poziomujących belkę, nie wiem jak cena, ale są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Berthoud słyszałem, że ma jeden z najlepszych systemów poziomujących belkę, nie wiem jak cena, ale są dobre.

 

Faktycznie belka pracuje bardzo spokojnie bez zbędnych szrpnięć,odchyleń itd.Posiadam Berthoud Alba Volux belka 18m,pojemność 2500litrów jaK narazie super polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kupiłem pod Warszawą a za lawete z Trzebnicy zapłaciłem 1500zł.Więc transport nie stanowi problemu.Pod Bolesławcem jest paru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d03    0

Witam. Chcemy kupić opryskiwacz Berthoud 3000l, lance 24m tylko zastanawia nas działanie napędu pompy od koła... jak to się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Witam. Chcemy kupić opryskiwacz Berthoud 3000l, lance 24m tylko zastanawia nas działanie napędu pompy od koła... jak to się sprawuje?

 

Witam mamy Berthoud tylko że o pojemności 2500l a belka 18m,napęd od koła jak narazie działa bez zarzutu,aby napęd zaczął działać należy dzwigienką na rozdzielaczu wysunąć siłownik który załańcza napęd i jedziesz,na pompie ustawiasz wydatek cieczy na ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d03    0

Czyli polecasz tą markę? :)

Edytowano przez d03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Czyli polecasz tą markę? :)

 

Nie mam zastrzeżeń do tego opryskiwacza,wiec polecam,a ostateczna decyzja zależy tylko od ciebie.Pozdrawiam

Edytowano przez Edziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mam takie pytanie czy ktoś zna sprawdzonego handlarza i wie może gdzie się znajduje dobry sprzęt bo niestety allegro to nie wszystko... poszukuje Berthouda do 2500 litrów, kolejna sprawa do właścicieli czy np w Albie można złożyć ćwiartkę czy cała połówka się składa?? bo mam sporo wąskich ale za to długich kawałków i nie wiem z jaką belka wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

No to chyba ciężka sprawa ze składaniem częściowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek-11    0

A zapytam jeszcze o Tecnome... Model Galaxy, zbiornik 3000 litrów, uresorowanie na poduszkach powietrznych, rok 2005, stan bardzo dobry. 75000 zł netto. Warto ? Czy to raczej przeciętna cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralus19    0

witam a ma ktoś z was instrukcje kompa agrotronix po polsku od tecnomy lub wie jak się go ustawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufio09    0

Witam zatanawiam się nad zakupem uzywanego berthouda ale nie wiem jak jest z częściami zamiennymi do pompy. Może ktoś nakreślić temat jak to wszystko wyglonda oraz czy dobrze pilnuje wydatku cieczy (jaki ma margines błędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam czy w opryskiwaczu tecoma galaxy oryginalnie jest 28m dzielone na 7 sekcji po 4 m, a ja chciałbym skrócic do 21m po 3m sekcja. W komputerze da sie to sutawic?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Witam kupilem opryskiwacz berthoud zawieszany z 2004r z komputerem ale nie umiem go obsluzyc .Czy moglbys mi powiedziec jak sie obsluguje taki opryskiwacz i sterownik od niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam berthoud racer 2 500l, opryskiwacz super, ma jeszcze actiflex, belka stabilna nie lata jak w tanich polskich opryskiwaczach, jednym z gorszych problemów jest pompa wirnikowa, koszt jej naprawy czyli dwa wirniki to ok 9 tys., a wiadomo kiedys skorodują nie wiem jaka jest ich zywotność(pewnie długa, od producenta informacja 15tys hektarow wirniki wytrzymują) ale nie wiadomo ile kupowany opryskiwacz przeszedł, ciśnienie może być dobre a przy rozbieraniu okaze sie ze wirniki to szrot.

Mimo tej pompy naprwde dobre opryskiwacze, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj