Skocz do zawartości
deer

Prowadzenie równoległe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Precyzyjny siew z użyciem nawigacji

Wersik21    35

Witam, dawno tu nikt nie zaglądał a mam pytanie odnośnie prowadzenia równoległego co myślicie o Agrocom polska?? I co sądzicie o systemie AGROCOM OUTBACK S2 i AGROCOM E-DRIVE. Te drugie bardziej by mnie interesowało, a używać chcuałbym tego do sadzenia ziemniaków przedewszystkim i ewentualnie siew zboża. Czy ktos juz posiada taki system z Agrocom??

Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

hpx    0

Witam

Na ostatniej Agritechnice widziałem urządzenie o nazwie Compass dość dobra cena w wersji podstawowej 2600 € z możliwością podłączenia ISOBUS-a

czyli rozsiewacze, siewniki, opryskiwacze, i inne a takrze jazda automatyczna na jednym monitorze.

Popytaj polskich dealerów.

Wiadomość z agroFakt.pl

LESZEK1    0

Kolego hpx ,

Byłem również na Agritechnice ,ale akurat tego urządzonka nie pamiętam ,czy mógłbyś podać nazwę firmy i ew. kontakt do nich, bo kolega Google niestety o urządzeniu "Compass" nic nie wie :(

Pozdrawiam Leszek

dawidg2    30

Ile trzeba dać za zestaw GPS do równoległej ale żeby był dosyć dokładny? chodzi o siew pasowy, więc dokładność 3-5cm wskazana.

dawidg2    30

A to spoko, myślałem że więcej że koło 70 tys naszych. Cena netto tak? jakiej firmy urządzenia?

Rozwiązanie Trimbla

cfx 750 + Ez steer + abonament rtx na rok

to takie podstawowe rozwiązanie, chyba że potrzebujesz czegoś bardziej rozwiniętego?

dawidg2    30

Ma prowadzić równolegle beczkę z agregatem do pasowej uprawy aplikując gnojowice a potem siew kukurydzy. opryskiwacz, pomagać w koszeniu traw, zbiorze ich itp. Więc chyba spełni oczekiwania, no i ma się łatwo przenieść z ciągnika do ciągnika. Pytam orientacyjnie jaka to kosztowna inwestycja.

dawidg2    30

O właśnie ez pilot wygodniejszy bo niema rolki. Oglądałem film z takim rozwiązaniem ale firmy topcon.

hpx    0

Compass sprzedaje firma Kam-Rol jest to produkt firmy Ag Leader.

Tu można poczytać: http://www.agleader.com/products/displays/compass-display/

Odnośnie dokładności na rolce czy ez-pilot zapomnijcie o dokładnosci 4 cm

żadne z tego typu rozwiązań nie ma dokładnosci lepszej od 15 cm

jeśli chdzi o wysokie dokładności to tylko systemy oparte na podlączeniu przez

hydraulikę.

Znam ten temat od strony praktycznej gdyż wykonuję uslugi w siewie kukurydzy

i testowałem cztery różne systemy zanim wybrałem jeden z nich.

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o rozwiązania firmy Trimble to w tej cenie bez problemu można kupić CFX-750 z EZ-Pilotem i sygnałem RTX na rok czasu. Do tego oferujemy zimą przyjemną promocję (10% upustu na urządzenia i 30% na sygnały korekcyjne). Zapraszam na stronę: http://www.polski-agrofoto.pl/ lub do bezpośredniego kontaktu ze mną.

Co do dokładności. Rozwiązania oparte na sygnale RTX lub RTK oferują dokładności absolutne, czyli "niezależne" od inicjalizacji odbiornika. Zatem 4 cm jest faktyczną dokładnością. W razie niedowierzania jestem w stanie się umówić i przetestować ;)

Oczywiście wpływ tutaj ma ukształtowanie terenu, ale to już temat rzeka. Potrzeba szybkiej analizy, na terenie górzystym oferujemy alternatywne rozwiązania faktycznie.

Pozdrawiam!

kurak    9

Możesz próbować podmieniać oprogramowanie ale i tak nie uzyskasz dobrej dokładności bo zwykła antena nie korzysta z satelit geostacjonarnych. Aby mieć dokładność min 30 cm antena musi korzystać z WAAS, bez tego szkoda zachodu. Przy większych dokładnościach potrzebne są lepsze sygnały korekcyjne (RTX, RTK etc) i najlepiej antena dwukanałowa.

Pozdrawiam,
Robert

Badyl94    1

Witam. Mam takie małe pytanko. Posiadam Case puma cvx z afs 700 i chciałbym się dowiedzieć jaki by był koszt aby zainstować system automatycznego prowadzenia równoległego.  Wystarczy dokładnośc ok 15 cm  i orbitrol do automatycznego prowadzenia. Pozdrawiam.

korsarz    7

Nie chciałem zakładać nowego tematu skoro znacie sie na takich komputerach to może ktoś odpowie na moje pytanie. Jeśli nie to prosze moderatora o usunięcie moich postów.

ogrodnikm    7

panowie co sadzicie o efarmpilot jest na androida działa na tablecie i smartfonie , ktoś to testował , niby można kupić u nich dodatkową antenę .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Ktoś z was ma jakies doswiadczenie z taka oto zabawka?
      TeeJet CenterLine 220

link do ulotki polsko języcznej: http://www.agrojet.pl/produkty/ulotkaCL220a.pdf
      urzadzonko ponoc u osadkowskich kosztuje 6tys zł i ma byc dobre do jazdy równoległej,
      Przy takich kosztach to ja mowie TAK, warunek tylko jeden musi trzymac sciezke - tak do 10-20cm - jest to możliwe?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:
      -Siewu zbóż i rzepaku
      -Uprawy przedsiewnej 
      -Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny)  
      Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?
      Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam  
    • Przez RobMaximus
      Cześć wam,
      zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.
      GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.
      Sam sprzęt ma język Polski.

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

Pozdrawiam
    • Przez macko25
      czy polecacie ta nawigację czy ktoś miał testy proszę o opinię