deer

Prowadzenie równoległe

Polecane posty

krychu    152

Testował ktoś program , agri bus navi,

Testowałem tą aplikację z zewnętrznym GPS pentagram 3106 bluetooth. GPS ten zamontowałem na dachu ciapka. W środku miałem samsunga galaxy s5 który odbierał sygnał. Powiem Ci że przy bezchmurnym niebu pokazywało pas 12 metrów prawie bezbłędnie (taką mam szerokość opryskiwacza). Jeździłem po ścieżkach zrobionych przez siewnik. Zobaczę jesienią jak będzie sobie radził przy wysiewie NPK bez ścieżek, choć do tego czasu będę chciał zakupić samą zewnętrzną antenę GPS z dokładnością do 30 cm która będzie podłączona do smartfona poprzez micro USB 3.0 i współpracowała z jednym z tych programów (MachineryGuide, AgriBus-NAVI bądź efarm pilot). Smartfony dzisiejsze to kombajny multimedialne a więc warto próbować wykorzystywać je nawet do jazdy równoległej tym bardziej że ich wartość to połowa ceny przykładowo EZ-Guide 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jeśli do mnie to pytanie to jeszcze nie zakupiłem tej anteny, cały czas szukam jakieś okazji by zakupić osobno taką antenę. Dawny kolega z szkoły jest w Niemczech i być może coś mi wykombinuje od niemieckiego bauera. Jeśli chodzi Ci o Pentagram 3106 bluetooth to na olx znajdziesz bądź allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Testowałem tą aplikację z zewnętrznym GPS pentagram 3106 bluetooth. GPS ten zamontowałem na dachu ciapka. W środku miałem samsunga galaxy s5 który odbierał sygnał. Powiem Ci że przy bezchmurnym niebu pokazywało pas 12 metrów prawie bezbłędnie (taką mam szerokość opryskiwacza). Jeździłem po ścieżkach zrobionych przez siewnik. Zobaczę jesienią jak będzie sobie radził przy wysiewie NPK bez ścieżek, choć do tego czasu będę chciał zakupić samą zewnętrzną antenę GPS z dokładnością do 30 cm która będzie podłączona do smartfona poprzez micro USB 3.0 i współpracowała z jednym z tych programów (MachineryGuide, AgriBus-NAVI bądź efarm pilot). Smartfony dzisiejsze to kombajny multimedialne a więc warto próbować wykorzystywać je nawet do jazdy równoległej tym bardziej że ich wartość to połowa ceny przykładowo EZ-Guide 250.

 

 

I jak udało Ci się zakupić jakąś dobrą (dokładną) antenę GPS do Smartfona???

Ja zastanawiam się nad taką: GPS HOLUX RCV-3000, ale to chyba nic specjalnego.

 

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Kolega znalazł antenę lecz ona nie była kompatybilna z androidem, nie było szans przerobienia tak stwierdził gościu co programuje programy. Kuzynka używa takiego holuxa do biegania i mówi że nie ma problemu z sygnałem nawet w lesie podczas pochmurnego dnia. Musiał bym sprawdzić jak to ma się do tych aplikacji. Ogólnie pod rzepak NPK jak dawałem stosowałem GPS, chmur dosyć sporo było co za tym idzie nawet gdy jechałem prosto zdążyła się linia jazdy na ekranie skrzywić. Gdy wjechałem tak jak GPS kazał to pokazało za dużo o 3,4 m także przy 12 m ścieżkach to za duży błąd. Gdyby nie chmury było by o wiele dokładniej. Jeśli mogę Ci doradzić to lepiej kup używanego pentagrama bądź nokie. Holux ma nie za bardzo dobre opinie. Ja oczywiście anteny dalej szukam, jeśli coś uda mi się załatwić to dodam filmik co i jak. Pozdrawiam

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan222    1

Kolega znalazł antenę lecz ona nie była kompatybilna z androidem, nie było szans przerobienia tak stwierdził gościu co programuje programy. Kuzynka używa takiego holuxa do biegania i mówi że nie ma problemu z sygnałem nawet w lesie podczas pochmurnego dnia. Musiał bym sprawdzić jak to ma się do tych aplikacji. Ogólnie pod rzepak NPK jak dawałem stosowałem GPS, chmur dosyć sporo było co za tym idzie nawet gdy jechałem prosto zdążyła się linia jazdy na ekranie skrzywić. Gdy wjechałem tak jak GPS kazał to pokazało za dużo o 3,4 m także przy 12 m ścieżkach to za duży błąd. Gdyby nie chmury było by o wiele dokładniej. Jeśli mogę Ci doradzić to lepiej kup używanego pentagrama bądź nokie. Holux ma nie za bardzo dobre opinie. Ja oczywiście anteny dalej szukam, jeśli coś uda mi się załatwić to dodam filmik co i jak. Pozdrawiam

 

OK dzięki. A Ty pod te siewy nawozu pod rzepak to stosowałeś GPS-a w smartfonie z tą anteną pentagram, czy inny? Wcześniej o pentagramie pisałeś, że w bezchmurny dzień było całkiem dokładnie?

 

poozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja zakupiłem qstarz 818 10 Hz 66 odbiorników łączy się z programami e farm pilot i agri bus navi niebawem będę pryska rzepak jak coś to opiszę wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

OK dzięki. A Ty pod te siewy nawozu pod rzepak to stosowałeś GPS-a w smartfonie z tą anteną pentagram, czy inny? Wcześniej o pentagramie pisałeś, że w bezchmurny dzień było całkiem dokładnie?

 

poozdr

Stosowałem tego Pentagrama tylko, nie mogę coś zsynchronizować obu GPS od kiedy wgrałem sobie androida 5.0. Gdy miałem na pokładzie androida 4.4.2 śmigało na zewnętrznym jak i wewnętrznym.

Jeśli chodzi o tego qstarz to koszt razem z przesyłką około 300 zł. Ten sprzęt nie będzie dokładniejszy od modułu noki bądź Pentagramu, one mają dokładność powyżej 2 metrów przy bezchmurnym niebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zamówiłem dzisiaj Trimble Ez-Guide 250 za 6 tyś netto z  anteną. Jutro zaczynam siać pszenicę bez ścieżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

tomek i jak wrażenia - jeździłeś już coś na gpsie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dość fajnie. W opryskiwaczu  co 30 metrów bardzo fajnie sie sprawuję, ale max do 9 km jechałem, bardzo zadowolony jestem,  przydało by się prowadzenie kierownicy, ale idzie przeżyć. Jak się powoli jedzie to idzie uprowadzić do 30 cm.

Podoba mi się  że jest możliwość wciśniecia trybu praca, na monitorze.

Normalnie jest pokazany ciągnik z  belką  na zielonym tle, po wciśnięciu trybu praca  belka  zaczyna  pokazywać część opryskaną  na żółto, jak się ominię to jest pasek zielony, jak najedzie to taki brązowy, tak więc dokładnie widać jak się pryska i czy mijaki się nie robi w  trybie praca. Nawet nie trzeba by było ustawiać punktu A i B. Ustawienie punktu A i B  zawsze jest w linii prostej, ale jest możliwość   ustawienia krzywej linii, robienia zakładek,

Ostatnio  założyłem  w czasie uprawy w nocy, ustawiłem co 20 metrów, a agregat maił 5 m,  ale antenę postawiłem na tylnym błotniku, bo cały dach w tym ciągniku  mam z plastyku, i niestety strasznie gubił sygnał, bywało że jadę dobrze a tu nagle pokazuje z  6 metrów   w prawo, a za chwile z 3 metry w lewo, ale uprawiłem bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jakim sprzętem warto się zainteresować by robić siewy z dokładnością 8-10 cm  oczywiście z prowadzeniem automatycznym. Przydałaby się też możliwość w miarę sprawnego przeszczepu na drugi traktor. Czy takie "zwierzę" istnieje? Jakie moga być koszty zakupu i użytkowania zestawu spełniających takie wymagania. Oczywiście do uprawy, nawożenia i pryskania też będzie używany.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jaką markę warto wziąć pod uwagę?  Za te 20 tys to będzie navi z rolką? Czy da radę realnie na 10 cm? Ile może kosztować sygnał w abonamencie kwartalnym? Czy taki sprzęt za 20 tys uda się w razie czego rozbudować do większej dokładności czy to już szczyt możliwości?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam trimble 250 to jest podstawa za 6 tyś netto, 500 to jakieś 12 tyś i ma duże możliwości rozbudowy,  i silnik na kierownicę  drugie 12 tyś, o rolkę nie pytałem się.

Abonament pierwszy rok gratis, następny  chyba około 100 euro.

Tak mi powiedzieli u Osadkoskiego, wiecej nie dopytywałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

@tomek73, trochę się pośpieszyłeś z zakupem ez-guide 250. Od listopada tutaj na forum lata reklama za 4500 brutto, ale chyba bez anteny dodatkowej. Zastanawiam się czy nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apkus    0

Dość fajnie. W opryskiwaczu  co 30 metrów bardzo fajnie sie sprawuję, ale max do 9 km jechałem, bardzo zadowolony jestem,  przydało by się prowadzenie kierownicy, ale idzie przeżyć. Jak się powoli jedzie to idzie uprowadzić do 30 cm.

Podoba mi się  że jest możliwość wciśniecia trybu praca, na monitorze.

Normalnie jest pokazany ciągnik z  belką  na zielonym tle, po wciśnięciu trybu praca  belka  zaczyna  pokazywać część opryskaną  na żółto, jak się ominię to jest pasek zielony, jak najedzie to taki brązowy, tak więc dokładnie widać jak się pryska i czy mijaki się nie robi w  trybie praca. Nawet nie trzeba by było ustawiać punktu A i B. Ustawienie punktu A i B  zawsze jest w linii prostej, ale jest możliwość   ustawienia krzywej linii, robienia zakładek,

Ostatnio  założyłem  w czasie uprawy w nocy, ustawiłem co 20 metrów, a agregat maił 5 m,  ale antenę postawiłem na tylnym błotniku, bo cały dach w tym ciągniku  mam z plastyku, i niestety strasznie gubił sygnał, bywało że jadę dobrze a tu nagle pokazuje z  6 metrów   w prawo, a za chwile z 3 metry w lewo, ale uprawiłem bez większych problemów.

 

Pokój i dobro :)

Rozumiem że to co opisałeś to na tej zwykłej antenie dołączonej do zestawu (PATCH) czy może dokupowałeś tą lepszą antenę AG15?

 

Tak się zastanawiam jakim cudem ta nawigacja ma taką dokładność bo mam garmina GPS 60 z włączoną korekcją WAAS/EGNOS do mierzenia pól i tam max dokładność to 3 metry a o prowadzeniu po wcześniej zrobionej ścieżce można pomarzyć.

 

Doszedłem do wniosku że te trimble muszą mieć jakieś super kompensujące oprogramowanie chyba?

 

Próbowałeś może już prowadzenia po łuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

W nowym PROWie jest pozycja punktowana " urzadzenie GPS pozwalajace mapować pola" Jak myslicie , czy zestaw do jazdy równoległej da radę pod to podciagnać? Nie jest wspomniane o mapowaniu zasobności więc może funkcja mapowania przeszkód wystarczy. :P  Wszak mapowanie to mapowanie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj