deer

Prowadzenie równoległe

Polecane posty

Wersik21    36

Witam, dawno tu nikt nie zaglądał a mam pytanie odnośnie prowadzenia równoległego co myślicie o Agrocom polska?? I co sądzicie o systemie AGROCOM OUTBACK S2 i AGROCOM E-DRIVE. Te drugie bardziej by mnie interesowało, a używać chcuałbym tego do sadzenia ziemniaków przedewszystkim i ewentualnie siew zboża. Czy ktos juz posiada taki system z Agrocom??


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

A nie zastanawiałeś się nad systemem TRIMBLE też mają bardzo fajne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1

Witam

Na ostatniej Agritechnice widziałem urządzenie o nazwie Compass dość dobra cena w wersji podstawowej 2600 € z możliwością podłączenia ISOBUS-a

czyli rozsiewacze, siewniki, opryskiwacze, i inne a takrze jazda automatyczna na jednym monitorze.

Popytaj polskich dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

Kolego hpx ,

Byłem również na Agritechnice ,ale akurat tego urządzonka nie pamiętam ,czy mógłbyś podać nazwę firmy i ew. kontakt do nich, bo kolega Google niestety o urządzeniu "Compass" nic nie wie :(

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ile trzeba dać za zestaw GPS do równoległej ale żeby był dosyć dokładny? chodzi o siew pasowy, więc dokładność 3-5cm wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A to spoko, myślałem że więcej że koło 70 tys naszych. Cena netto tak? jakiej firmy urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie Trimbla

cfx 750 + Ez steer + abonament rtx na rok

to takie podstawowe rozwiązanie, chyba że potrzebujesz czegoś bardziej rozwiniętego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ma prowadzić równolegle beczkę z agregatem do pasowej uprawy aplikując gnojowice a potem siew kukurydzy. opryskiwacz, pomagać w koszeniu traw, zbiorze ich itp. Więc chyba spełni oczekiwania, no i ma się łatwo przenieść z ciągnika do ciągnika. Pytam orientacyjnie jaka to kosztowna inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

O właśnie ez pilot wygodniejszy bo niema rolki. Oglądałem film z takim rozwiązaniem ale firmy topcon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1

Compass sprzedaje firma Kam-Rol jest to produkt firmy Ag Leader.

Tu można poczytać: http://www.agleader.com/products/displays/compass-display/

 

Odnośnie dokładności na rolce czy ez-pilot zapomnijcie o dokładnosci 4 cm

żadne z tego typu rozwiązań nie ma dokładnosci lepszej od 15 cm

jeśli chdzi o wysokie dokładności to tylko systemy oparte na podlączeniu przez

hydraulikę.

Znam ten temat od strony praktycznej gdyż wykonuję uslugi w siewie kukurydzy

i testowałem cztery różne systemy zanim wybrałem jeden z nich.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozwiązania firmy Trimble to w tej cenie bez problemu można kupić CFX-750 z EZ-Pilotem i sygnałem RTX na rok czasu. Do tego oferujemy zimą przyjemną promocję (10% upustu na urządzenia i 30% na sygnały korekcyjne). Zapraszam na stronę: http://www.polski-agrofoto.pl/ lub do bezpośredniego kontaktu ze mną.

 

Co do dokładności. Rozwiązania oparte na sygnale RTX lub RTK oferują dokładności absolutne, czyli "niezależne" od inicjalizacji odbiornika. Zatem 4 cm jest faktyczną dokładnością. W razie niedowierzania jestem w stanie się umówić i przetestować ;)

 

Oczywiście wpływ tutaj ma ukształtowanie terenu, ale to już temat rzeka. Potrzeba szybkiej analizy, na terenie górzystym oferujemy alternatywne rozwiązania faktycznie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Możesz próbować podmieniać oprogramowanie ale i tak nie uzyskasz dobrej dokładności bo zwykła antena nie korzysta z satelit geostacjonarnych. Aby mieć dokładność min 30 cm antena musi korzystać z WAAS, bez tego szkoda zachodu. Przy większych dokładnościach potrzebne są lepsze sygnały korekcyjne (RTX, RTK etc) i najlepiej antena dwukanałowa.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badyl94    1

Witam. Mam takie małe pytanko. Posiadam Case puma cvx z afs 700 i chciałbym się dowiedzieć jaki by był koszt aby zainstować system automatycznego prowadzenia równoległego.  Wystarczy dokładnośc ok 15 cm  i orbitrol do automatycznego prowadzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Nie chciałem zakładać nowego tematu skoro znacie sie na takich komputerach to może ktoś odpowie na moje pytanie. Jeśli nie to prosze moderatora o usunięcie moich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

panowie co sadzicie o efarmpilot jest na androida działa na tablecie i smartfonie , ktoś to testował , niby można kupić u nich dodatkową antenę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj