stefek1991

Praca na Farmie za granicą

Polecane posty

19Damian89    0

ja na wakacje będę pracował u znajomego za 10zł./h po +/- 10h/dziennie więc nie jest tak źle idzie troche kasy wyciągnąć wiadomo praca jak to na gospodarstwie i fizyczna i9 na ciągnikach ale mi pasuje ;)

 

 

Ja u kuzyna jak sie uczylem zawsze spedzalem wakacje to 500zl za 2 miechy mialem ale wiadomu u rodziny .

 

Ja bym wolal cos na stale przez cay rok a nie tylko na pol roku czy ile tam.

 

A co do placenie koles ponoc dawal 50zl za godzine i do slomy chcial ludzi to kazdy go olal nikt nie poszedl ale ponoc koles nie zle sobie lecial w kolki z ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ale jak się uczę to tylko an wakacje można niestety...

50zł na godzinę ;) to za dniówkę można 500zł zarobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

wierzycie w cuda taka kasa to tylko na przekrętach;p po pierwsze i najważniejsze tam Cię na miecha czy ile nie przyjmą powiedzą "spadaj" jak do krów to szukają pracownika na conajmnniej rok a jak chcesz do polski pojechać na kilka dni to Ci problemy robią bo się poprostu boją że nie wrócisz. wielu z was myśli że tam pewnie rolnicy to w garniakach chodzą a pracują robotnicy a guzik prawda jest prawie tak jak w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

sanludzie ktorzy daja malo ale mowisz takiemu typowi chodz pomozesz dam ci 9 zl za godzine pojezdzisz traktorem to sie krzywi ku*wa nac same inzyniery...jezdzic traktorem a robic fizycznie to roznica...czesto ludzie nie doceniaja okazji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

ty piszesz ze koles dawal 9 zyla na godzine

to moj mlody startuje do roboty jako spawacz TIG i na poczatek oferuja mu 8 zł/h ot takie porównanie

marcint19 tak z ciekawości jestes z samego brzeska okocim? jak dobrze pojdzie to może bede w sobote w brzesku po młóto to niech sie tam ludzie strzeżą szalonego ursusa c360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

no powaznie 9 zl za godzine i to jazda traktorem nie jakies wywalanie gnoju czy cos w tym stylu ciagniki tez nie byle jakie bo Deutz Fahr Agrotron ursus 1934 i ursus bizon robota lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

he he w wakacje za spawanie i iną prace przy metalach też 8zł dostawałem i zadowolony byłem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

pracowałem w UK pojechałem właściwie w ciemno bo nagrana praca nie wypaliła poszukałem pracy pytając w gospodarstwach i w 3 dostałem świetną prace zarabiałem 200Ł miej niż anglojęzyczny pracownik.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sakuratorek    0

Co do pracy na farmach za granica to troszke moge sie z Wami podzielic spostrzezeniami. Pracuje w UK od poczatku swojej przygody na obczyznie i w dodatku na farmach. Obecnie jestem na 3-ciej farmie. Pierwsza nie moge powiedziec zeby byla udana bardzo duzo godz a pieniadze marne. Traktorki to mogelem tylko ogladac. 2-uga nie bylo zla ale po 3-5h dziennie to sie nie oplaca robic jak placa na godz. Teraz jestem na mniejszej farmie i zaczynajac od dojenia(obecnie 124mucki) poprzez karmienie bydla(Zetor 8520) konczac na robocie w polu traktorami(Case IH 135 i Case IH 155) nawet raz przez 5min udalo mi sie pokierowac kombajnem do kukurydz firmy Class,dokladniejszego oznaczenia nei pamietam ale duzy byl. Co do jezyka to warto go znac aby nie byc tylko "przynies,zanies,pozamiataj". I jeszcze jedno, nigdy mnie sie nei pytali o prawko kat T lub C+E. Tak jak by kazdy mogl prowadzic traktor bez prawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosilla    0

Ja przez HOPSa trafiłam na Dearnsdale Farm w pobliżu Stafford, gdzie po odliczeniach za siedem dni zbierania truskawek po 12 godzin ludzie dostawali po kilkadziesiąt funtów, bo właścicielka odliczała kasę za wszystko. Doświadczenia mam więc raczej przykre ;P

Pozdrawiam

Gosilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron    0

A ja pracuje w belgii w joskinie spawam wozy asenizacyjne i jak jest dobry miesiąc i premi stary nie zabieże to w przeliczeniu na pl. 8.000 zł wyciągne kiedyś było lepiej bo były nadgodziny ale sie ucieło. Kiedyś jeździłem po fermach pytałem o robote dodatkowo żeby sobie w sobote dorobić to dadzą ci max 8 euro na godzine i jebiesz jak dziki to sie nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Pewny facet rowniez pracownik z ktorym pracowalem na dolnoslasku w gosp. rolnym opowiadal ze pracowal we francji. Z tego co pamietam miesiecznie wychodzil 2400 max euro. Pracowal na wielkim gospodarstwie jako traktorzysta na ciagnikach New holland.Czas pracy byl 8 godzin ale jak wiadomo jak jest robota to i dluzej. Kilka lat pracowal i byl zadowolony z pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj