Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz1987

Vicon LB1290

Polecane posty

Lukasz1987    61

Witam, przymierzamy się do zakupu prasy Vicon LB1290OC, jest to prasa wielkogabarytowa wysokiego stopnia zgniotu prasująca w kostki 120x90mm, czy ktoś z użytkowników posiada takową prasę lub inną wielkogabarytówkę na kostki o podobnych wymiarach? Prospekt podaje, że trzeba do niej min 145KM, jak się dowiadywaliśmy u dealera to mówił, że 160 to prawie jest optimum. Posiadamy Valtrę T182 Versu, tak więc zapas mocy jest. Jak się sprawują prasy, bądź też zwijki tej firmy. Wiem, że jej właścicielem jest Kverneland co już stanowi dla Mnie znaczący plus, gdyż z powodzeniem użytkuję znaczącą ilość produktów tego producenta. Z góry dziękuję za wasze opinie.

Osoby nie posiadające pras ani zwijek proszone są o nie wypowiadanie się w tym temacie.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Właścicielem tej prasy jest obecnie Kuhn, a w kolorze Vicona będzie dostępna do października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego, chyba coś pomieszałeś prasy rodziny LB1270 i LB1290 są następcami rodziny LB12200 i LB12290 i w Bednarach były już prezentowane w 2008 roku, na rynku są dostępne od zeszłego roku.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Prasy Vicon są identyczne jak prasy Deutz Fahr i Greenland, są produkowane na tej samej licencji. To prawda że Vicon jest pod "opieką" Kvernelanda.

 

Posiadam zwijającą Vicon RF 130. Jakość wykonania jest bardzo dobra, w porównaniu do polskich pras ma większe zapotrzebowanie mocy ale i baloty bez porównania ;) Można nia pracować z dużo większą prędkością. Ogólnie nie narzekam bo jeszcze nic mi w niej nie nawaliło.

 

Polecam tę markę szczególnie że mam jeszcze inne sprzęty z tej stajni i nie narzekam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja to większość Kverneland tylko Kornik, Ares i Poznaniak Unii oraz Top Down Vaderstad.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

A co masz zamiar prasowac tą prasą? Słomę siano czy moze sianokiszonke jeśli się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Słomę tak z 250ha i łąki około 15ha no i usługo jak się ktoś trafi an taka lekką kostkę ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Nie wiem, ciężko mi co kolwiek doradzić bo nigdy nie miałem styczności z wielogabarytowymi, moge Ci tylko powiedzieć że marka jest dobra. Nie mam żadnych zastrzeżeń. A ile kosztuje taki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jeszcze nie wiemy, ale podobno blisko 80tyś€ ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Kolego, chyba coś pomieszałeś prasy rodziny LB1270 i LB1290 są następcami rodziny LB12200 i LB12290 i w Bednarach były już prezentowane w 2008 roku, na rynku są dostępne od zeszłego roku.

 

Nic nie pomieszałem ;) Kverneland sprzedał fabrykę pras firmie Kuhn, i ta prasa co się nią interesujesz będzie dostępna w kolorach Vicona do pażdziernika, a później będzie tylko barwach Kuhna i DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A cha, chyba, że tak, ja myślę, że do końca lutego już będzie zapłacone, tylko po co Kverneland sprzedawał tę fabykę ;) owijarkę jeszcze chciałem kupić w przyszłości, a nie wiem ile ona sezonów wytrzyma jak na jeden jej ponad 250ha przypadnie :P

sorry mój błąd przeczytałem do zamiast od :D

zna ktoś stronę z prasami DF


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
http://www.deutz-fahr.com/GERMANY/de-DE/gp_81-121de.html?identitytypecustomfields=DESCR_OVERVIEW&idproduct=101 tutaj masz DF'a. Wydaje mi się że prasy DF'a to te same co Kuhn czy Vicon tylko że w zielonych barwach. 250ha na taką prasę to pikuś. Tutaj mam filmik Quadranta 3400 http://www.youtube.com/watch?v=KSxjkVWYGcE w ciągu 10h sprasowali 580t słomy co przy plonie 8t/ha pszenicy daje ok 10t słomy czyli najmniej sprasowali ok 60ha w ciągu 10godzin. Myślę, że nie masz co się martwić ile wytrzyma sezonów ta prasa bo duże kostki są po to by prasować duże powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak pytałem się dealera, Vicon rezygnuje w pras na rzecz DF i Kuhn. Do takiej ilości sprasowanej słomy to potrzeba też dobrego pola. Zmartwiony jestem dlatego, że nikt ze znajomych nie ma pras tego producenta, quadrant to też rewelacja nie jest, głównie cenowa ;) Ale źle nie będzie. Znajomy na prasę NH to 500ha rocznie robi już 4 rok i jest dobrze więc u mnie będzie bdb


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja tam nic nie sugeruje jeśli o Claasa tak tylko powiedziałem. A czemu nie bierzesz NH albo Krone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kverneland jest właścicielem Vicona, a u niego mam spore zniżki i cena zakupu może być sporo niższa od ceny katalogowej, tym bardziej, ze NG-S jest w naszym zasięgu (jak ciężarówki nie kupię ;) ) i to może być kolejny bonus. NH nie pasuje nam z osobistych powodów, których nie będę wygłaszał na forum ;) Nic do tej marki nie mam

edit otr

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Poco zakładasz nowy temat mogłeś się gdzieś dołączyć. Zaśmiecanie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To znajdź mi temat o prasach wielkogabarytowych Vicon.

Rozumiem że ten post to odpowiedź na mój post ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj