KarolTD90

Samasz czy Famarol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

W końcu na jaką wysokość koszą te większe bębnówki, zwykła 1,65m to chyba na 4,2cm a większe wyżej koszą samasz coś podaje 5,9cm?

http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/kosiarki-bebnowe/bebnowe-tylne?table=1#zakladki interesuje kogoś wysokość koszenia? sprawdziłem i przynajmniej według producenta to samaszki od 1,65m do 2,1m bębnowe są nastawione na 5,9cm podczas gdy famarolki nawet ta 2,1m na 4,2cm więc czy ktoś się przyglądał temu jak jest w praktyce, czy samaszka ma bardziej wypukły talerz ślizgowy czy więcej pierścieni, bo 4,2cm w kosiarce 2,1m to pomyłka moim zdaniem, może ktoś kto ma samaszke to sprawdzał, czy coś z wysokością regulował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ferdek07 niskie cięcie nie jest wskazane... Trzeba się przyjżeć z bliska bo wiele kosiarek można przestawić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właśnie mi na tym wysokim cięciu zależy i jeśli famarol podaje 42mm to tak jak i te małe 1,65m ale zagadką jest dla mnie ten samasz czy tam faktycznie jest wyżej czy tylko w inny sposób jest mierzona wysokość cięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwiększyć zawsze można. :D Coś przyciąć coś podłożyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Polecam SAMASZA bo myśle, że mają większą wydajność i są lżejsze od Famarola. My zamówiliśmy samasza 1.80 ciekaw jestem jak to się będzie sprawować :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

dzisiaj nabyłem samaszke 2,10 m hydraulicznie składana z 2006 r za 4 tys i flaszkę B) sprzedający wykosił nią tylko 50 ha w pierwszym roku a póżniej stała w stodole, ma jeszcze farbę na tależach, mam nadzieję że będzie ok do MTZ 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj