KarolTD90

Samasz czy Famarol

Polecane posty

KarolTD90    1318

Mam zamiar kupić kosiarke 2.10m i nie wiem co bedzie lepsze Samasz czy Famarol doradzcie mi coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

ja od 3lat mam samaszkę 2,10 ze spulchniaczem pokosu spulchniacz wciąż się psuje i czasem go odpinam, ale kosiarka to twarda sztuka jej nic się nie dzieje a koszę nią 60h łąk 2 razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam zamiar kupić kosiarke 2.10m i nie wiem co bedzie lepsze Samasz czy Famarol doradzcie mi coś

nie wiem czy dyskową czy bębnową chcesz i czy ze spulchniaczem, ale bębnówka z famarolu jest dużo droższa od samaszu, dyskówki też są droższe, ogólnie pogląd jest taki że famarolki bębnowe są solidniejsze tzn masywniejsze mają pewne elementy, ale kto to wie jak to w praktyce ;)

ogólnie to bierz co tańsze he he

ps. @mackow bębnówkę masz tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Ja mam samasz 2,10 sprzęt jest spoko, ale teraz bym odżałował trochę kasy i kupił dyskową, 2,10 jest ciężka do ruszenia na WOM a jak sie rozbuja to juz mocy nie potrzebuje. Bierz dyskową nie pożałujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Mam samaszke od 5 lat 2.1m,pierwszy rok bez awarii, kolejne to co rok wymiana łożysk na bębnach. Wydania z tych lat miały łożyska stożkowe, a w tym roku zamawiałem kompletny wałek pionowy to sami w firmie przyznali że awaryjne są na tych łożyskach i robią już na tradycyjnych. Wydajność na równych łąkach ma nawet 1.5-1.7ha/h ale w sezonie nie ma czasu na ciągłe naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam z samaszu i nie narzekam, tylko jest ona jak na kosiarkę ciężka. na razie żadnej awarii nie miałem. a co do długości to zależy jakie masz pola czy równe czy nie. bo jak nie koniecznie to nie ma co brac dużej.

 

ale pomyślał bym nad jakims claasem albo fellą. troche drożej ale to nie inwestycja na rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

I ja mam SaMasz (1,85) od 3 lat i maszynka tylko gwizda ja nawet nią ciołem c-360 3P i dawał rade bez niczego. To dobra maszyna, jaby polecił SaMasz


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam samasza 2,1 od trzech lat chodzi bez zarzutu, faktycznie ciężko ją ruszyć ale potem zupełnie się jej nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co z tymi odpoadającymi dolnymi talerzami, sam mam chęci na taką samaszkę, bo dyskówka jak dla mnie za droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Te latające talerze to chyba przypadłość tych 2,10 bo podobnież łożyska tego nie wytrzymywały ale jak piszą na swojej stronie: "Zmodernizowana piasta talerza ślizgowego typ IV - dwa łożyska dwurzędowe." Zauważyli ten problem i zmienili to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oby to zrobili i 2ga kwestia to siłownik do składania tej rotacyjnej to podobno obrywa się przy tej 2,1m czy wogóle jazda dalsza ze złożoną do boku jest trudna, a ciekaw jestem jak to się ma do zmiany nożyków to taka złożona do góry bardzo wygodna będzie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

na boku ze złożoną kosiarką samaszu tyle że dyskową ja jeżdże i powiem ci ferdek że ściąga trochę ciągnik z turem :) więc lepiej jak już składać ją do tyłu.szkoda że z moją tak nie można może przerobię :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A 1,85m lepsza samaszka czy famarol, famarol ma kosiarkę w tej szerokości z kondycjonerem i czy z tym kondycjonerem dało by się kosić do tyłu na nawrotach czasami? he pewnie kondycjoner działał by jak motowidły :( tzn. czy z kondycjonerem w bębnówce da się cofnąć i kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

U mnie jeden koleś ma famarolke z kondycjonerem i widziałem jak cofał na uwrotach (pierwszy raz jak jechał) ale to było z odległości gdzieś 500 netrów tak więc głowy uciąć sobie nie dam ale raczej na 90% miał kosiare opuszczoną , jak później przejeżdżałem to pole wyglądało idealnie nie tam żeby jakieś przygniecione czy gdzieś nie dokoszone.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Od 4 lat mam Samaszkę 2.10 z kondycjonerem, kosi ok.100 ha/rok. Talerze nie latają, kosi się lekko jedynie rozruch to mordęga dla ciągnika. Jeśli chodzi o remonty to tu zaczyna się tragedia, niet zamienników części tylko z samaszu na wysyłkę. W tym roku kupiłem dyskową KDCZ 260 Samaszu z kondycjonerem. Potrzebuje tyle samo mocy co Z 210, składanie do p roboczej i do transportu hydrauliczne.Różnica wagi ponad 300 kg.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Agromatik, to jak z tym cofaniem, da się cofnąć i kosić rotacyjną z kondycjonerem?>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś miałem możliwość jechać jako pasażer w MTZ 82, który był sprzężony z kosiarką bębnową Samasz 2.1 metra. Przy pozycji bocznej z bębnami ustawionymi pionowo, trzeba było uważać na dołkach, bo przeważało. Kosiarka wystawała sporo za obrys ciągnika. Podejrzewam, że szeroki rozstaw kół by sprawę załatwił. Drugi raz jechałem w takich samych warunkach, jednak kosiarka była ustawiona wzdłuż ciągnika z bębnami w pozycji roboczej i jechało się znacznie lepiej. Nie mam doświadczenia jak jeździ się w pozycji transportowej zarówno kosiarki, jak i bębnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czyli ten cały siłownik w rotacyjnej to jest trochę przereklamowany? O ile dyskówka bardzo ładnie się składa do góry to taka rotacyjna może z 1m staje się tylko krótsza, a ciekaw jestem czy do zmiany nożyków stawianie do góry siłownikiem w tych dużych bębnówkach jest takie dobre czy zmieniacie nożyki w takiej pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu masz dokładnie taką kosiarkę jak opisałem:

http://www.samasz.pl/samasz/oferta/kosiarki-bebnowe/bebnowe-tylne#

Tu natomiast zapewne szersza dyskowa:

http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/kosiarki-dyskowe/kdt-boczne-zawieszenie?table=2#zakladki

 

Bębnowa nie ma punktu obrotu na brzegu zespołu roboczego. Naturalną rzeczą jest, że będzie więcej wystawać więcej niż, dyskowa, gdzie punkt obrotu jest na samym brzegu listwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie neguje tego że będzie więcej wystawać, ale użyteczność siłownika w kosiarce bębnowej nie będzie nigdy taka jak w dyskowej, bo na łąkę dalej od domu i tak należało by rozłożyć kosiarkę do tyłu, przez leśne dróżki na łąki też nie bardzo bym wjechał, a nie wspomnę już o tym że ojciec przy pierwszej okazji opuścił by tak złożoną do góry i pogioł osłony, no i co z tymi nożykami, wymieniacie nożyki na złożonej do góry bębnówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie polecam koszenia w trakcie cofania / z kondycjonerem/, ponieważ nie skoszona trawa nawija się na kondycjoner. Co do transportu

- podniesiona z boku -na krótkich odcinkach

- z tyłu - bez problemów ile trzeba

Siłownik łamie kosiarkę przy podnoszeniu praktycznie do pionu


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W końcu na jaką wysokość koszą te większe bębnówki, zwykła 1,65m to chyba na 4,2cm a większe wyżej koszą samasz coś podaje 5,9cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Ja bym proponował zarówno rotacyjną jak i dyskową z Samaszu, firma już wyprodukowała ponad 50tys. kosiarek więc mają już doświadczenie a i u mnie w okolicy parę takich jest i cieszą się dobrą opinią


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj