ageimuk

Pługi podorywkowe

Polecane posty

ageimuk    0

chciale m sie zapytać co sądzicie plugach o 7 skib do podorywki i ile taki moze kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To nie lepiej agregat podorywkowy zamiast takiego pługa, w końcu taki pług to koni też potrzebuje, więc agregat by był też większy o sporej wydajności


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

koni potrzebuje???? jeżeli chodzi o pług podorywkowy to mam 5 skibowy ale wuj ma 7 skibowy i w zeszłym roku go od niego pożyczyłem żeby szybciej podorać bo nie miałem czasu do c360 i szedł jak burza bieg 2 i rakieta i wcale ciężko nie miał (od południa podorałem 7 ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam pług podorywkowy 5 skib... ciagam go Zetorem 7211 i nie ma co zbytnio w nim robic... powiem ze teraz jest tendencja do powrotu uzywania do podorywek własnie specjalnych pługów... pługiem podorywkowym lepiej sie pozbedziesz pezu, lub do niego nie dopuscisz, bo pług podorywkowy odkłada małe skiby , które z koleji lepiej sie krusza po bronowaniu.. ale z drugiej strony uprawa płuzna jest drozsza i bardziej czasochłonna niz uprawa gruberem... a gruber ma tą wade ze jesli nie ma wystarczajaco duzo mocy ciągnik , to spełna odwrotna role niż by sie po nim spodziewało.. wiem bo sam przez dwa lata uzytkowania pracowałem nim za płytko... mój ma 13 łap i pracuje z 1224, to na poczatku latałem 2 szosową... ale było za płytko i perz sie wchrzanił... :) ale juz sie nauczyłem że conajmniej 10-12 cm w ziemie 4 terenowa i heja... ale wtedy ma co rabować i ładnie sie kotłuje,

ja osobiscie stosuje dwie metody podorywkowe, gruberem pod zboża i zawsze oram pod kukurydze..., bo obornik worze dopiero na wiosne...

wiec decyzja nalezy do ciebie,


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agregat jest 100 razy lepszy :) Więcej zajmuje i wogle ja Uprawowo siewnym 2,8 m (foty w galerii) ale nie zabardzo szło choć był dość wysoko


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

zalezy od wielkosci pluga i napewno jest pol zawieszany jak ciagasz go 60tka

 

nie nie wiem dokładnie ale wuj mówił że waży troszkę więcej niż grudziądzki 4 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

przyłączam się do opinni kolegow, agregat poorywkowy to lepszy wybor, ponieważ robisz wszystko szybciej, taniej


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jakie on ma skiby?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

nie oriętuje się dokładnie ale są o połowę mniejsze od niż przy zwykłej 3 skibówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

15cm? bo zwykłe to chyba 30cm są?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

15cm. tyle by pasowało wiem jeszcze że moja 5 podorywkowa bierze o 20cm wiecej niż 3 zwłykła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To tyle moja łapa w agregacie bierze :) tylko ciągnik znacznie większej mocy od twojego.

Edit: nie 15cm jak jest szeroka łapa (spód) założona


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

to napewno lepszy agregat niz ten plug.to tak samo jakbys zaczepil normalne 4 tylko ze tam jest 7 skib wezszych.planujesz zmiane ciagnika na wiekszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Ja też bym był za agregatem, tym bardziej że u mnie występują suche okresy letnie, i jak robiliśmy podorywkę to przy orce zimowej, wszystko ściernisko odwracało się z powrotem do góry, a jak przeszliśmy na agregat to problem znikł ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kolego Ageimuk do 80km ciągnika i mnie na wiosce jest taki Zetor 80km i gość ma bodajże 2,5 tylko nie gęsia stopa, a redlica sercowa dodam, że jest to agregat 3 belkowy z ciężką broną zamiast wałów doprawiających.


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

2,5 m spokojnie ale bez podcinaczy 13 łap z podcinaczami 2m jeśli nie ma wału z tyłu do regulacji głębokości to muszą być koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj