kalipso156

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych

Polecane posty

podlach93    6

rusek to troche krok w tył. myśle że ciagniki podane przeze mnie to taki kompromis komfortu i prostoty.

farmer15555 mx ma mniej elektroniki niż pozostałe

pudło    23

Witam , planuję po żniwach zakup ciągnika używanego , potrzebny będzie głównie do pracy przy odwożeniu ziemi z pod koparki (czasem w ciężkim terenie-kopanie stawu) Będzie też ciągał nisko-podwoziówkę z koparką (ok 22000kg DMC) . Posiadam tandem o ładowności ok 12 ton. Planowałem zakup "pronara 1221" , ale po długich namysłach zdecydowałem się zaryzykować i postawić na jakiś ciągnik z zachodu (wystarczy już bólu pleców i szumu w głowie :) ) Do tej pory pracowałem tylko U-912 i MTZ-tem , ale do tej przyczepy za słabe w terenie .

Czytam forum już od pół roku i właśnie z tego powodu (po przeczytaniu wielu opini) zdecydowałem się na traktor zachodni ............... no właśnie -tylko nie wiem na jaką marę postawić??

Ciągnik będzie też potrzebny do prac polowych w nie dużym gospodarstwie .

Koszt na jaki mogę sobie pozwolić to max 80000pln brutto

Jeszcze jedno pytanie - jest dużo ofert z okolicy gminy Damasławek , a ciągniki ze zdjęć wyglądają jak by były odnawiane , czy Ktoś kupował u Tych sprzedawców , jeśli tak to proszę o opinię .

Moje zapatrywania skupiają się na - Renault serii 600 lub 700 , D-F, CASE......... a może SAME??????????? no właśnie Poradźcie Coś bo im więcej czytam tym bardziej jestem głupi . Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

pudło    23

w pronarze 1221 nie wyrobił byś na sprzęgło w takich pracach

No właśnie między innymi o tym dowiedziałem się z forum 

Przeczytałem chyba większość , ale może chociaż Ktoś odpowie na jedno z pytań które zadałem (chodzi o oferty z Damasławka) 

daron64    1125

A Damasławek byl wielokrotnie omawiany na forum. Ktoś tam mówił, że zadowolony, ale zdecydowana większość mówi stanowcze "nie"

Renault jak najbardziej polecam, sam mam Renault 75.34MX i sprawuje się znakomicie. Tydzień temu kolega kupił Renault Ares 610RX i jest bardzo zadowolony.

gotchisc    56

Jcb 135 kolego nic innego nawet nie szukaj, w tych pieniądzach kupisz fajnego Jcb z tych starszych w dobrym stanie i do transportu będzie najlepszy skrzynia 60 km będziesz mógł zwiększyć zasięg usług, - pomyśl dobrze

pudło    23

Słabo szukałeś albo i czytałeś tu masz opinie kolegów w tym temacie 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/79337-znalezione-na-allegro-i-nie-tylko-nowy-sezon/page-294

dziękuję za link 

Jcb 135 kolego nic innego nawet nie szukaj, w tych pieniądzach kupisz fajnego Jcb z tych starszych w dobrym stanie i do transportu będzie najlepszy skrzynia 60 km będziesz mógł zwiększyć zasięg usług, - pomyśl dobrze

Może do transportu tak (u mnie transportu po asfalcie będzie niewiele ) , ale w teren i do uprawy wolał bym typowo rolniczy , ewentualnie z szybszą skrzynią np. taki jak pokazał Kolega w poście wyżej

damianzbr    3325

Jeśli chcesz ciągać tandema 12t z ziemią po grząskim terenie to szukaj jak największego ciągnika chodzi o masę no i dobrze byłoby gdyby miał przedni TUZ aby móc zawieszać tam dodatkowe obciążenie.

Duży ciągnik z oryginału będzie a przynajmniej powinien mieć duże opony, średnica i szerokość.

Jeśli jesteś z Dolnośląskiego, najlepiej szukaj ciągnika na zachodzie i nie z myślą że kupisz go taniej niż na allegro. Dobre maszyny nie są tanie, na zachodzie tanio można kupić złom użytkowy podpicować podmalować i sprzedać drogo.

Jeśli chcesz ciągać tandema 12t z ziemią po grząskim terenie to szukaj jak największego ciągnika chodzi o masę no i dobrze byłoby gdyby miał przedni TUZ aby móc zawieszać tam dodatkowe obciążenie.

Duży ciągnik z oryginału będzie a przynajmniej powinien mieć duże opony, średnica i szerokość.

Jeśli jesteś z Dolnośląskiego, najlepiej szukaj ciągnika na zachodzie i nie z myślą że kupisz go taniej niż na allegro. Dobre maszyny nie są tanie, na zachodzie tanio można kupić złom użytkowy podpicować podmalować i sprzedać drogo.

http://www.agriaffaires.pl/ogloszenia/wyniki/1.html?t=1498072633

A duży ciągnik w małej cenie nie kupuje się po marce, lecz po stanie technicznym. Bo zarówno może trafić na ekstra zadbanego NH jak i na zmasakrowanego do ostatniego tchu JD czy Fendta. Nie ma reguły.

pudło    23

Nie bardzo wiem jak szukać za granicą (z językiem lipa) , ale też o tym myślałem . Jeśli chodzi o ciągnik to tak celuję w moc od 120 do 150 km. Tylko czy te mocniejsze nie będą zbyt wyeksploatowane ?? 

Takie coś by chyba pasowało , tylko ciut taniej (może właśnie przywiezione na własną rękę)

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-ares-696-rz-tuz-klima-kpl-zaczepow-ID6yTHOD.html#xtor=SEC-8

damianzbr    3325

Tam nie potrzeba znać języka. Dobre auto ta aby te 180km/gdz można ciągle popylać, GPS, 3 konserwy, 2 termosy, kilo pomidorów i jazda do helmuda. Mieszkasz na zachodzie PL więc masz rzut beretem. Specjalnie ci ustawiłem w tym linku wyszukiwanie w niemczech.

A ta renówka z linku to ma ucięte mth na pół lub jedynkę z przodu wymazali.

Edytowano przez damianzbr

pudło    23

Dzięki za zainteresowanie tematem , trzeba będzie rozważyć wycieczkę , a co do motogodzin to chyba w 90% ogłoszeń są zaniżone 

damianzbr    3325

ta rania nie wygląda żle, ori lakier wszedzie, jedynie dobrze wyczyszczona.

Raczej wypolerowana. Zobacz jak się lakier świeci. A na zdjęciu z ziemi do środka kabiny na błotniku widać smugi po maszynce od polerki.

A tylne felgi to widać że malowane. Ta renia nie ma prawa być dobra skoro jakiś ktoś na dzień dobry ją picuje i kręci licznik. Kupił z krzaków za grosze, ktoś w PL się ucieszy gdy serwisant podliczy.

Borson_95    0

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Poszukuje ciągnika jak w temacie. 

Co polecacie w tej cenie i jak polecacie to na co warto zwrócić uwagę w danym modelu przed zakupem?

Generalnie staram się znaleźć coś czego zaraz po zakupie nie będzie trzeba stawiać na warsztat za 1/3 tej ceny i trochę się nastawiłem żeby tej elektroniki było mniej, ale nie będę wybrzydzał :P Szukałem już wcześniej i zawsze jest ten sam problem jak się szuka za 50tys "no mógłby trochę lepszy być" i tak cena już wzrosła a nadal ciężko znaleźć...

Możecie podsyłać jakieś linki do konkretnych aukcji, bo liczę że jeszcze przed żniwami przesiądę się na coś większego ;)

Pozdrawiam 

corrado    371

W temacie jest podana cena nie moc w tej cenie możesz kupić i nowego maluszka i większego używanego i całkiem sporego używanego. Jaka moc Cię interesuje?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

pudło    23

Zawężyłem wybór do dwóch marek , a mianowicie Renault ares powyżej 120km , lub case mx 135 lub 150 . Który Waszym zdaniem będzie bardziej oszczędny w eksploatacji (paliwo , części ), jak z serwisem na Dolnym Śląsku?

Lukplatan    0

Witam wszystkich.

Szukam ciągnika który najlepiej sprawdzi się w dużym mieście! 😉

Teraz zupełnie serio. Ciągnik będzie napędzał rębak do drewna o zapotrzebowaniu min 70 KM ( 1000obr/min)  Zestaw bedzie  z niedużą przyczepą 8-10t..

Fajnie gdyby dało się tym jechać 40 km/h bez katowania maszyny.

Żadnych prac polowych robić nie będzie czasami zjeździe z drogi w jakiś nieuzytek.

Nie zależy mi na bajerach raczej nastawiam się na prostotę niezawodność i dostępność części i serwisu.

Z góry dziękuję za wszelkie info

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CZESIEK88
      Jako że ceny ciągników się zmieniają a tematy na forach starzeją pozwoliłem sobie założyć nowy  
      Powoli zaczynam się rozglądać za ciągnikiem... mocy 100 -120 KM i poszukuje rzetelnych opinii ( tak wiem każdy chwali to co ma  ) 
      Ciągnik ma pracować na obecnych 21-22 ha w przeciągu 2- 4 lat najprawdopodobniej przybędzie mi kolejne 8 ha
      Maszyny z jakimi ma pracować? pługi w przyszłości uprawowo siewny, ścierniskowiec bądź talerzówka - do innych lżejszych prac posiadam jeszcze 328  i internationala 83 koni który teraz robi jako główny ciągnik w gospodarstwie.
      Z moich obserwacji i internetowych poszukiwań to co biorę pod uwagę :
      Ursus 1224 bądź odpowiednik zetor 
      John Deere (ogórek) - o numeracji któa odpowiada tym mocom 
      myślę tez nad Renault
      cóż na Internationala którego posiadam złego słowa nie powiem więc nie mówię nie
      a może ktoś ma doświadczenia z inna marką
      warunek - przedni napęd! Mam trochę gliny i dzierżaw z górkami i gliną gdzie mój international nie daje rady bez przodu. 
      Od razu uprzedzam - chce rzetelnych informacji o słabych punktach w ciągnikach od ludzi którzy je użytkują nie chce wpisów młodszej młodzieży (bez obrazy) którzy słyszeli, czytali że w tym części drogie a w tamtego nie bierz bo nie wesprzesz polskiej gospodarki    Interesują mnie tylko ciągniki mocy w przedziale który podałem i tylko z przednim napędem. Zdaję sobie sprawe że  w takiej maszynie może zepsuć się wszystko ale interesują mnie słabe punkty na co zwrócić uwagę przy ewentualnych oględzinach ( wiadomo podstawy jak w każdym to znam) 
      z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam bo może dla niektórych moje wypociny są chaotyczne. Pozdrawiam  
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez arty
      Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. posiadam ok 5ha i starego majorka zetor 3011 - rolnictwo to raczej hobby niż dochód, jakieś warzywa na własny użytek, koszenie i dotacje unijne.... Ziemie raczej ciężkie, IV, V klasa teren górzysty.
      Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza o dość szerokim spektrum -miedzy innymi mam usługi dla rolnictwa i pielęgnacja terenów zielonych  - czasem cos się komuś wykosi, ale na główny dochód z tego kierunku po prostu nie mam czasu, za mało sprzętu i brak pracowników.
      Szukając trochę kosztu i z racji ze aktualny ciągnik  to nawet do koszenia tych powierzchni trochę go już szkoda bo to raczej zabytek zastanawiam się czy nie kupić cos nowego, prowadząc działalność zakup wyszedł by trochę taniej niż dla osoby indywidualnej mógłbym odliczyć trochę kosztów.
      Znalazłem ciągnik ZOOMLION RK 504 50KM 4x4 chyba najtańszy w tej mocy - czytałem opinie ze chiński ze nie wiadomo co, ale mimo wszystko cena kusi - mam pytanie do znawców co ma ten ciągnik, a czego nie ma w porównaniu do konkurencji co mogłoby się przydać ?  Przy ewentualnym zakupie czy warto go doposażyć np. w jakiś tur, łyżkę, albo osprzęt?
      Szukam tez sposobu jak ten ciągnik mógłby zarabiać na siebie - pewnie najlepiej byłoby zatrudnić pracownika i brać np. zlecenia na usługi... tylko skąd te zlecenia - może jakieś pomysły - region to podkarpacie, rozdrobnione gospodarstwa... z gmina czy miastem umowę na wykaszanie itp.  to raczej ciężko byłoby wystartować...
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.
    • Przez Arni
      Chodzi mi o jakiegoś Ursusa Zetora Farmtracka Farmera no i może jeszcz Lampo albo Roller
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj