andrzej11

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rino    13

Nie wiem czy warto raczej tak bo owijanie siatką jest lepsze, ale te aparaty sipmy to jeden wielki niewypał. Siatka lubi sie zacinać lub podwiewa ja przy silniejszym wietrze i sia zawija na walcach, i zdarza sie ze aparat ma problem z pociagnieciem siatki. I jeszcze jedna wada to to ze za wolno podaje siatke, ja zalozylem, wieksza zebatke i teraz jest lepiej. Ogolnie cała prasa z sipmy jest niedopracowana i awaryjna. Wiem z doswiadczenia wlasnego i okolicznych uzytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

wujek dokładał w tym roku też ten aparat to mu cos to nie działało i tylko na sznurek jechał co do prasy tez nie ma za dobrego zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajeski12    0

Ja mam w sipmie classic z 2006 roku i działa mi siatka super i owija siatką elegancko od brzegu do brzegu

wujek dokładał w tym roku też ten aparat to mu cos to nie działało i tylko na sznurek jechał co do prasy tez nie ma za dobrego zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda siatka jest lepsza ale też ma swoje wady:

Nie wiem czy warto raczej tak bo owijanie siatką jest lepsze, ale te aparaty sipmy to jeden wielki niewypał. Siatka lubi sie zacinać lub podwiewa ja przy silniejszym wietrze i sia zawija na walcach, i zdarza sie ze aparat ma problem z pociagnieciem siatki. I jeszcze jedna wada to to ze za wolno podaje siatke, ja zalozylem, wieksza zebatke i teraz jest lepiej.

 

Ale tu z tobą się nie zgodze!

Ogolnie cała prasa z sipmy jest niedopracowana i awaryjna. Wiem z doswiadczenia wlasnego i okolicznych uzytkowników.

 

Sipma jest dobrą prasą!

 

A jeszcze do tematu:

Czy wogle opłaca się mątować takie coś?


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam w Farmie II owijanie siatka, no i powiem że nie jest to jakosć taka jak ma naprzykład Vicon... ale owijania siatka od brzegu do brzegu to jest kwestia przygiecia blachy rozprowadzajacej siatkę , oraz stopien zgniotu balota... wiem bo w zeszłym sezonie walczyłem z tym.. a wiec balot musi byc tak zbity ze tak powiem aby wygladał jak z obrazka, a praca ma dostawac razem z ciągnikiem po d... ( wiec jesli ciągasz prase 360... lub innym w tej samej mocy, to nie robisz ładnych galotów) wiem bo ja jak prasowałem Finnka , a to jest 100km jak by nie było to, czuła ze prasuje. a druga rzecz to to ze ta blacha musi byc po bokach pozginana coś na wzór litery V wtedy ładnie siatka sie rozciąga...

kolega wyrzej pisał o wadach podawania sitki, i musze sie z nim zgodzić... bo czasami nie docina , nie łapie siatki , siatka sie zawiesza i to troche człowieka w kurza... ze tak powiem delikatnie :) ale jesli chodzi o łapanie siatki to najlepiej zeby robic tak z jak juz jest pełna komora to łapac siatke razem z materiałem...

a jesli chodzi o podawanie to ja mam te niby sterowanie elektryczne ale raz mi nie łaczyły kable a z ne nie było czasu sie bawic to załozyłem ten sznurek co jest w komplecie, i podaje jak głupio a jak jeszcze na pełnych obrotach... a i trzeba uwazac na ta linke co cofa nóż od ciecia siatki.. linka lubi popuszczać na tych złaczach , ale tak ogólnie rzecz biorac to kazdy kupuje to na co go stac.. wiec to kwestia dojascia do w prawy , ale wydajnosc jest piorunująca... jak wszystko chodzi dobrze to jest malina :) az miło wtedy pracowac, ale ciągnik juz wtedy nie ma oddechu... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam krone round pack 1250 to aparat na sznurek odrazu wywaliłem prasuje tylko siatką.Z tego co słyszałem to sipme robią pod styl krone gdzieś w Polsce teraz dokładnie nie pamiętam miejscowości, kupili cała nową prase krone i próbowali odpatrzec ale czy się coś udało to wątpię.ja jakbym miał kupywac prase jeszcze raz to by było krone albo vicon.Ale wiadomo każdy nie może mieć tych pras

Do krone bym zalecał ciągnik powyżej 100 koni ja ciągam zetorem 12245 to przy końcu zgniotu już czuć opór.(prędkość ok 20km/h w każdej słomie.przynajmniej po bizonie;P)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ursus4514pro po takich przejsciach co ja mialem z ta prasa i wogole z firma sipma, to juz nigdy w zyciue zadnego badziewia z tej firmy nie kupie, kiedys to była porzadna firma ale teraz to szkoda słow. Dla mnie jest juz skreslona i kazdemu bede odradzał, a skreslona nie przez ta jedna prase na ktora byc moze jakas wadliwa mi trafila, ale za samo podejscie firmy sipma po zgloszeniu usterki... Normalnie nic tylko isc i kumus tam zajeb....ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

@rino

W 100% się z Tobą zgadzam!!!

Ja też mam Farme II 569/1 z siatką i dobrego słowa o niej nie mogę powiedzieć. Co prawda w 3 sezony zrobiłem 11 tyś belek ale chyba o to chodzi żeby pracowała i na siebie zarabiała.

@andrzej11

o który obwiązywacz na siatkę Ci chodzi, bo z tego co wiem to Sipma robi teraz dwa rodzaje( można było zobaczyć na ostatnich AGRO SHOW) tą nowość :P Jak bym stał przed wyborem to bym chyba się nie zdecydował, 6 tyś ;) po drodze nie chodzi, wziąłbym już podwójny sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej11    0

@Markus

Czy mógłbyś mi przybliżyć czym różni się jeden aparat od drugiego o którym piszesz? Ja aparatu na sznurek to nie chce, bo mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam farme i nie sgodze sie z kolegami... ;) ta prasa jest bardzo dobra.... ale do nauki obsługi i uzytkowania prasy rolujacej.. i po takiej prasie mozna kupywać nowoczesne prasy... bo wtedy człowiek prase ma juz w małym paluszku... :P ja osobiscie sobie chwale ta prase... psuc sie psuła... ale jeszcze na gwarancji wymienili łozysko, ja jeszcze drugi raz (te samo łozysko) i w tym roku wymieniłem łańcuchy , w podbieraczu nic nie robiłem , bo go nie opuszczam całkiem na ziemię... ale jesli juz bede kupywał prase to napewno nie sipme.. moze jakiegos vicona labo krone.. ale jeszcze bedzie zalezało od ceny, bo jak bedzie kosztowac dwa razy wiecej od sipmy to bede wolał kupic sipme i jeszcze jakąs maszyne.. a co do serwisu to sie nie zgodze... ja barałem w Krzywonosi koło mławy i powiem że nie było problemu, wymienili mi boczne blachy i całe koło bo było uszkodzone podczas transportu... a i jeszcze cos, ja nie myje sipmy... bo jak byłem to na drugi rok szykowało sie łozysko do wymiany a w tym sezonie chodziła bez awaryjnie( nie liczac łancuchów) i w tym roku tez jej nie myłem, tylko wyciściłem na polu i wstawiłem pod wiate, bo sipma lubi suche miejsca... czały rok stoi pod wiata , a i trzeba je codzinnie smarowa c..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Budowa znacznie się różni bo nie ma już dociążenia siatki prętem tylko jest hamulec z tarczą z boku, szpula z siatką jest już umiejscowiona na miejscu sznurka, jest tam jeszcze kilka udogodnień ;) Przyznam się że ciekawie to wygląda, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

łozysko Ci wysiadlo bo sipma montuje chińskie łozyska i inne podzespoły, serwis jest do d*p...y, jak mi nawalila prasa w sezonie i dealer szykował 3 razy i nie mogl zrobic i kazal dzwonic do producenta, zadzwonilem a oni na to ze za jakis miesaic albo dwa beda w oblizu to mozga podjechac i co to jest serwis????? Nawyzywalem ich i odlozylem sluchawke. Później kilka razy zrobilem im anty reklame na targach prezentujac pozacierane łozyska pogiete walki poprzecierane i powyciagane lańcuchy, 3 komplety nozy sterujacych obwiazywaczem siatki(i to po 3 tys balotow) i jeszzce wiele innych. To poprostu nieuddana maszyna ze zlego materialu. lepiej dolozyc nawet 20 tys na zachodnia i spokoj. a tak to dalem 53tys i wlozylem juz w nia ok 4 tysiecy przez 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

rino masz świętą racje że serwis jes do dxxy, u mnie gdy rozgrzał się olej nie chciąła się podnosić klapa, ledwo podniosłem podbieracz, przyczyną były małe i nikomu do szczęścia niepotrzebne tak zwane "dławiki" zamontowane tuż przy końcówkach, serwis muwił żę to wina ciągnika wię sprowadziłem 3 inne i z każdym było to samo, a po zdemontowaniu stał się cud i wszystkie ciągniki nagle zaczeły otwierać klapę bez zautów, w środku tego "dławiku" była taka siateczka przez którą nawet ropa nie chciała przelecieć. sipma naszczęście się opanowała i następne prasy nie miały już tego zmyślnego wynalazku. teraz muszę wymienić jeszcze łańcuch bo się wyciągną, ale to pewnie od słońca :) pozdro dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Mam prasę Sipmę Z 569/1 Farma która ma 3 walce z przodu prasy założyłem 2 lata temu do niej aparat na siatkę i po tym czasie nie wyobrażam sobie innego owijania bel jak tylko w siatkę. Mój aparat do siatki kosztował 4 tys. zł. Jestem bardzo zadowolony z zakupu aparatu gdyż szybciej owijam belę sobie siatką oszczędzając czas i paliwo.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

Mając zamontowaną siatkę trzeba podłączać sterowanie elektroniczne czy nie ? Wie ktoś ile może kosztować teraz aparat do sipma farma 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Teraz trochę zmodyfikowali aparat do siatki. Ja jako wyposażenie dodatkowe zapłaciłem 3500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Do siatki nie trzeba sterowania elektycznego, może być linka(nawet lepiej się sprawdza niż silniczek)

@Dodi

jakoś tanio Cie wyniosło, dawno temu to było, ja w 2008 zapłaciłem 4500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

w Listopadzie. szeroki gumy 1000zł a panel gratis dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Witam. Ja użytkowałem sipme classic pierwszy rok i nie było większych problemów. Z awarii pękła tylko sprężyna od jednego napinacza łańcucha. Co do siatki to trzeba było kilka rzeczy zrobić po swojemu. Mianowicie wymontowałem ta ocynkowana blachę pod walkiem i dogiąłem ja ile to było możliwe. Szczelina zwiększyła się o ok 5cm i siatka miała łatwiej, aby opaść. Moja prasa była jeszcze z 2008r. więc nie miała nad wałkiem pręta rozciągającego. Chciałem go kupić w serwisie ale musiałbym czekać 3 tygodnie bo mieli przerwę w produkcji więc zrobiłem sam. I siatka już ładnie zachodzi na boki. Co do problemu z zawieszaniem siatki został całkowicie wyeliminowany po wskazówce kolegi z forum. Mianowicie po wywaleniu beli(wtedy nóż jest podniesiony) trzeba na chwile załączyć siatkę aby opadła z 20 - 30 cm. Dodatkowo w tym roku planuje zrobić elektryczne załączanie pomysłu kolegi darek1972 aby nie męczyć się ze sznurkiem. Dodam że prasa zrobiła ok 1500 balotów z czego 500 w siatce. Prawie wszystko przy ursusie c-360-3p. Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia pręta, bądź tego elektrycznego obwiązywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

ja jadę taką prasą 20km/h ale po 6m hederze w każdej słomie tylko że mam ciągnik 180km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy mam problem z owijaniem balotów w siatkę. Siatka nie nachodzi równo na bele i dodatkowo często zwija się na rolkach. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Posiadałem sipme classic z 2006/2007 roku (chyba tak to się piszę) z możliwością wiązania siatką 4lata, przez ten okres zrobiłem około 4 tys. bel i co mogę powiedzieć, to nie miałem żadnej awarii w tej prasie z jej winy. Wszystkie bele jakie wykonałem były owinięte siatką i z mojego doświadczenia wiem żeby była bela dobrze owinięta siatką muszą być dobrze zrobione wałki z sianem lub sianokiszonką. Jeśli komora prasy jest równo wypełniona, jazda była zgodna z instrukcją i sitka jest średniego producenta to bela zawsze będzie dobrze owinięta. Nie polecam siatki polskiego producenta, najlepiej w tej prasie mi chodziły siatki zachodnich producentów ( kolorowa na brzegach np. zielono-czerwona lub cała zielonkowata) jest nie wiele droższa ale praca sprawnie idzie. Zdarzało się zawijanie na wałku podajnika ale to przy pierwszej beli, ale tylko wtedy jak wałki lub jatka zamokła. Prasę polecam dla osób które robią około 500 bel rocznie, mają sporo czasu na zrobienie tych bel i nie wymagają zbyt wiele od paszy. Jeśli ktoś chce coś więcej się dowiedzieć na temat tej prasy to proszę pisać w miarę możliwości odpiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Kolego mam Farme II z 2009 roku i siatka polskiego producenta normalnie nie idzie dać tym rady tylko sznurkiem muszę jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj