ad12

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309?

Polecane posty

pawello15    1

ja na twoim miejscu bym brał fendta z powodu na skrzynie vario i tms (do tura i transportu napewno sie przyda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

rama nie koniecznie jest niezbedna, chyba nie bedziesz nim wozil non stop 1500kg

 

ze wzgledu na skrzynie wybralbym fendta, mozesz zaprogramowac z jaka predkoscia bedzie Ci cofal a jaka jechal do przodu. Czasami brakuje szybkosci i wtedy dodaje sie gazu co z koleii prowadzi do zwiekszonego zuzycia paliwa


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

;) w grę wchodzą srebrne felgi i czerwona... co do pracy z ładowaczem to Vario z TMS bajeczna sprawa... kto nie jeździł niech żałuje ;)

 

A czerwone w Claasie też? Raczej nie bo to już Korbanki nie sprzedają. Bardzo jestem ciekaw czy diler z Korbankowa będzie dalej twierdził że Claas ma najlepsze prasy czy teraz tylko Fendt i MF? He he chwalenie tego co się sprzedaje jest normalne, jak wiesz różnie ma to się do własnych racji. Czasami mówicie że to jest be a w głębi wiecie że to lepsze i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Dlaczego nie? Czy napisałem że Claas nie wchodzi? Mamy maszyny Claas i moge stwierdzić wprost że jesteśmy zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rama nie koniecznie jest niezbedna, chyba nie bedziesz nim wozil non stop 1500kg

 

Nie jest koniecznie niezbędna ale przydatna,ponieważ wydłuża żywotność ciągnika,i podzespołów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Rogeryk

 

No jeśli Fendt 300 potrafi to co piszesz to rzeczywiście jest najlepszy do ładowacza. Myślałem, że nie ma on aż tak rozbudowanej automatyki.

 

jaro

 

Co do JD to dopiero niedawno wprowadzili zmiane półbiegów w dźwigni ładowacza. Mój JD 5720 z 2007 roku jeszcze tego nie ma. Jednak itak rozwiązanie MF jest lepsze bo można je też wykozystać np gdy sterujemy prawą ręką podnośnikiem, a w JD pomaga to tylko gdy sie pracuje z ładowaczem.

 

Fendty są raczej bezkonkurencyjne w tej kasie mocy, JD i MF nie oferują aż takich możliwości ale napewno nikt nie będzie zawiedziony tymi ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Prawde mowisz kolego MF2007... nikt nie bedzie zawiedziony. Jednemu podoba się Kaśka drugiemu Maryśka a co wybierze jego sprawa, ale nie powinien narzekac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fanom Fendta przypominam, że do gry wchodzi Agrofarm TTV. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A silnik nadal bedzie miał 2-zaworowy?

Dla fanów ''wszystkiego'' byle nie Fendt przypomne, że do gry wchodzi 200 Vario :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Rogeryk nie miałem na celu piętnowania Fendta i jego fanów, bo dla mnie ten ciągnik jest ciekawą propozycją, gdyby nie cena. Bardziej chodziło mi o podkreślenie tego, że można będzie mieć bezstopniówkę za rozsądne pieniądze. Co do silników to tego nie wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"jaro

 

Co do JD to dopiero niedawno wprowadzili zmiane półbiegów w dźwigni ładowacza. Mój JD 5720 z 2007 roku jeszcze tego nie ma. Jednak itak rozwiązanie MF jest lepsze bo można je też wykozystać np gdy sterujemy prawą ręką podnośnikiem, a w JD pomaga to tylko gdy sie pracuje z ładowaczem."

@MF 2007 -nie chciałbym tu się kłócić-ale to rozwiązanie widziałem już w 2005 r (oczywiście w wersji z PQ + na pokładzie).

Druga sprawa-ten MF jest sporo większy od tego JD i Fendta-może lepiej porównywać go do ciut większych ciągników ?

@Rogeryk-Vario 200 fajna zabawka-tylko ciekawe jak ten silniczek w nim w ciut cięższych pracach będzie się spisywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

jaro

 

Mój JD 5720 jest praktycznie w "full wypasie" oprócz przedniego TUZ, WOM i HMS. Dzwignia od ładowacza zawsze miała 3 guziki ale dopiero ostatnio te 2 dolne zaczeli wykorzystywać do zmiany półbiegów, u mnie sa one bezużyteczne (można by było w sumie to przerobić doprowadzając przewody ale żal grzebać w nowym ciągniku).

 

W poprzedniej odpowiedzi pisałem MF myśląc o MF54**. Wcześniej użylem seri z Dyna-VT czysto teoretycznie nie biorąc pod uwage klasy ciągników.

 

Rogeryk

 

Załóżmy, że jest następująca sytuacja: Podjeżdzam 300Vario TMS pod pryzme z obornikiem z krokodylem pełnym obornika. Zaczynam podnosić ładowacz maksymalnie przesuwając dźwignie sterowania ładowaczem. Ciągnik nie mając obciżenia na kołach zbliża się do pryzmy. Jak sie zachowa TMS przy sterowaniu nogą? Zwiększy obroty silnika w celu umożliwienia szybkiego podniesienia ładowacza? Czy TMS reaguje tylko na obciążenie na przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj