semos

Jaki samochód do 14 tyś

Polecane posty

Gość tomasek   
Gość tomasek

Człowieku mam Ci dać katalog japońskich części? Sprowadzenie takich części kosztuje... Dlaczego części do maszyn rolniczych zachodnich są droższe? Bo sprowadzenie tego kosztuje... Możesz pojechać sam do żółtka i tam część będzie tańsza tak samo jak pojedziesz do Francji czy do USA tylko, że trzeba doliczyć do tego koszty transportu...

Sam chciałem Lancera EVO IX albo X ale boję się jakie będą koszty naprawy takiego samochodu.

 

 

 

ja slyszał od chłopa z parafi ze do lancera takiego co ma na 4 kola napeda to jeden amortyzator kosztuje 2000złblink.gif i dlatego nie lubie azjatówwink.gifcool.giftongue.gif

 

a i sam pokazałes ze jestes gburem i wiesniakiem bo nie potrafisz odpowiedziec na proste pytania stawiane ci przez @miraska a tylko go wyzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

tzn. jakie? i co to ma do tego? że nie odpowiedziałem na pytanie to znaczy że jestem gburem i wieśniakiem ta? fajnie :)

A szanowny bobku za co? Z co niektórych z was to ostre lizusy są... :) Ja nie mam zamiaru się z nikim kłócić ale to sam @mirasek do tego dąży...

Cytowanie poprzedniego posta po raz 1.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zadał Ci tylko pytania, a Ty zamiast uprzejmie odpowiedź albo powiedź nie wiem, brniesz dalej w bezsensowny potok słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

No to odpowiedziałem ale przecież to Mirasek zaczął mi ubliżać... chłopczyku itp. Nie mam żadnego katalogu z częściami bo nie prowadzę takiej firmy... Mój wujek zamawia dużo takich części więc wam o tym napisałem jak to bywa z japońskimi samochodami no ale oczywiście najlepiej naskakiwać na chłopaka i mu ubliżać? Można napisać nie zgadzam się z tym co mówisz no i dobra, można to jakoś spokojnie rozwiązać bez żadnych niepotrzebnych sprzeczek i ubliżeń.

 

Cytowanie poprzedniego posta po raz 2.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zacząłeś pisać o cenach części do VW i Audi, więc mamy prawo sądzić, że znasz je skoro się o nich wypowiadasz. Poza tym jeżeli przedstawiasz jakąś teorie a ktoś inny prosi o uzasadnienie to w dobrym tonie jest poprzeć swoją tezę rzeczowymi argumentami. Nie prościej było napisać, że nie masz przy sobie katalogów a wujek zamawia dużo części i stąd czerpiesz swe spostrzeżenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Pisałem już że oryginalna turbina do mazdy 6 kosztuje 10tys prawie :) inna pasująca z intercarsu kosztuje 2tys ale to nie jest oryginał Mazdy

 

 

VW Passat 1.9 tdi 2000-2005 130KM turbosprężarka kosztuje 2613zł

Mazda 6 2.0 Di 121 Km 2002-> turbosprężarka kosztuje 2787 zł

 

zamienniki tej samej firmy

 

dane z katalogu intercars, trochę stara baza cennikowa bo ma chyba 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Zacząłeś pisać o cenach części do VW i Audi, więc mamy prawo sądzić, że znasz je skoro się o nich wypowiadasz. Poza tym jeżeli przedstawiasz jakąś teorie a ktoś inny prosi o uzasadnienie to w dobrym tonie jest poprzeć swoją tezę rzeczowymi argumentami. Nie prościej było napisać, że nie masz przy sobie katalogów a wujek zamawia dużo części i stąd czerpiesz swe spostrzeżenia. :)

 

Przecież pisałem o tym że mój wujek się tym zajmuje... A o częściach audi i vw pisałem że nie ma takiej różnicy w cenie, tak takie informacje dostałem od wujka że oryginalne części z Japonii są droższe od części do europejskich samochodów, jeśli zamawia takie części to wie o czym mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Kamil jest realna bo miał go mój ojciec chyba normalne że ja w takim wieku nie mogłem mieć samochodu :) no wiesz ona poszła(bez żadnych ingerencji w licznik) z przebiegiem ok 198 tysi :) bo licznik nie chciał liczyć a to nie przeszkadzało dla ojca więc nie chciało mu się tego robić :). Ale tak szacowaliśmy że ok 300 tyś ona miała na pewno. Według mnie to nie taki duży przebieg jak na diesla żeby przy 300 tyś zaczął się sypać :) no ale francuz potrafi :). Wiadomo że audi czy vw to dopiero dobrze dotarte gdy na liczniku 300 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja miałem mazde 626 ostatni model no i sprawa miała się tak że cześci były nie dość że drogie to jeszcze dostać je był problem tarcze hamulcowe na tył szły do mnie trzy tygodnie chyba z samej Hiroszimy :) ale to było pare lat temu teraz może jest lepiej nie wiem bo się jej pozbyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

@damjan nie szalał bym tak z trwałością audi i vw :) a akurat meganki 1 to dość dobre auta i za taką kase jak 14 tys wolałbym jednak meganke niż golfa :) Golfy cenią i za taką kase mozna trafić na worek bez dna :)

No i jeszcze sią zapytam czy ta megana była przed czy po liftowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ale się porobiło :) a chłopczyk to jest bardzo ładne określenie (chyba że ktoś jest dziewczynką), w przeciwieństwie do gnoja, fu fu fuuu... :)

 

Dzięki Panowie za naświetlenie cen turbawek, a najśmieszniejsze jest to że ta miła pogawędka zaczęła się od wolnossącej Mazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

@damjan nie szalał bym tak z trwałością audi i vw :) a akurat meganki 1 to dość dobre auta i za taką kase jak 14 tys wolałbym jednak meganke niż golfa :) Golfy cenią i za taką kase mozna trafić na worek bez dna :)

No i jeszcze sią zapytam czy ta megana była przed czy po liftowa??

 

Megane I ZA 14 TYŚ co to by musiał być za sprzęt za tyle to już można LAGUNE II ZNALEZĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Kamil ona była z końca "97 roku więc jeszcze przed liftingiem.Znajomy na A6 nie wiem chyba "96 rok 2,5TDI i ma ponad 300 i nic się nie dzieje. Tej zimy jak były mrozy po -20 parę to nie jeden miał problem on w garażu nie ocieplanym ja trzyma i jeździł co dziennie aku mówił że ma już chyba ze 3 lata ale wiesz zawsze to już wyeksploatowane to i owo. A ja to już nigdy renówki teraz mam 406 jak na razie żyleta jedyna wada za szybko traci na wartości ciekawo jak on się by sprawował gdyby miał 300 bo na razie 190 ale 300 to ja chyba nie zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

sorki ze nie jestem w temacie bo nie czytałem go juz kupe czasu :)

juz na powaznie rozglądam sie za autkiem-w tej cenie z koleżanek Audiczek można wyrwać a4 b5 naturalnie 97/98 w benzynie w sedanie-jesli chodzi o diesla to albo 90km albo 110 tylko ze kombi...

mam dylemacik poniewaz juz mozna złapac vectre z roku 2000 w dwulitrowym diselu 101KM-jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Ale się porobiło :) a chłopczyk to jest bardzo ładne określenie (chyba że ktoś jest dziewczynką), w przeciwieństwie do gnoja, fu fu fuuu... :)

 

Dzięki Panowie za naświetlenie cen turbawek, a najśmieszniejsze jest to że ta miła pogawędka zaczęła się od wolnossącej Mazdy :)

Dla mnie to było obraźliwe bo kierowałeś to takim podtekstem jakbym był dzieckiem w towarzystwie dorosłych i bym nie miał prawa się odezwać... No a gnój to chłopiec który sobie za dużo pozwala... Ale to nie ważne pomińmy to.

 

@kamil20 jeśli kupisz takiego golfa zadbanego z książką serwisową i nie będziesz go katował to przy 300tys ten silnik będzie chodził bardzo ładnie tak samo jak wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Vario ile Ci załatwić książek???

Tommy jak chcesz a4 to szukaj 116 konnej w kombi i oczywiście diesel. Ładnie wygląda osiągi są bardzo dobre jak na diesla. Do vectry nic nie mam ale jakoś bym wolał audi. Opel szybko traci na wartości :) Tommy jeszcze jedno jak lubisz trochę poszaleć to te 101 koni a vectrze to niby jedzie ale to nie będzie 116 w a4 :) wiem coś o tym bo siedziało się z obawami na siedzeniu pasażera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

116 kombi a4 diesel? oj to chyba nie ta generacja-o ile sie nie mysle to najbardziej popularne ropniaki w tej generacji to 90 i 110 km TDI-1160 to juz chyba nie w tych z 97-99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tommy ile masz na wydanie? Jak się nie mylę to 116 szły od 99-01 :) grubo ponad 15 kawałeczków trzeba szykować na taki sprzęt :) ah szkoda bo na prawdę fajny sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Vario ile Ci załatwić książek???

Tommy jak chcesz a4 to szukaj 116 konnej w kombi i oczywiście diesel. Ładnie wygląda osiągi są bardzo dobre jak na diesla. Do vectry nic nie mam ale jakoś bym wolał audi. Opel szybko traci na wartości :)

@damjan czy będą z oryginalnymi pieczątkami serwisu? jeśli się nie wierzy w książkę to dzwonisz do tego serwisu i pytasz się ich czy wszystko się zgadza tak jak w książce serwisowej, oni muszą mieć te dane bo są wpisywane do komputera... Więc sorry ale nic z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

tak jak w temacie do 14tys to max.

kolega ma passata w TDI 110km i 160km/h i nic wiecej z niego nie wycisnie :)

gdybym miał ponad 15tys to nie zastanawiał bym sie tylko brałbym seata Leona, a tak to pozostaje mi chyba opel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

116 kombi a4 diesel? oj to chyba nie ta generacja-o ile sie nie mysle to najbardziej popularne ropniaki w tej generacji to 90 i 110 km TDI-1160 to juz chyba nie w tych z 97-99.

Tak jak mówisz, w B5 montowano 1.9 w wersjach 90 i 110. 2,5 V6 150 KM lepiej omijać, będzie droższy w utrzymaniu.

A nie myślałeś o czymś w stylu Leona I, montują tam już silniki na pompkach do 150 PS. Seat jest trochę mniejszy od Audi, ale na pierwszy samochód to chyba lepszy wybór. Druga sprawa, znaleźć przyzwoite B5 graniczy z cudem, a taki Leon będzie trochę świerzszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

To trochę krucho a ja bym Ci jeszcze polecił puga 406 jaki jak Daniel w Taxi latał 2,0Hdi te 110 koni demonem prędkości nie jest ale 180 km/h idzie. I jak mi wiadomo to blachy mają ocynk i za 14 fajną laleczkę można wyrwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

@janusz20 Laguny 2 podobają mi się ale chyba bym się nie skusił, a meganka 1 po lifcie taka dobra to ok 11-12 tys.

@damjan15 tak się dopytywałem bo sam mam taką megane ale po lifcie z 2000r, do 300 tys. jej daleko i pewnie już jej wtedy nie bede miał :) ale jak narazie wszysto ok(odpukać)z odpalaniem zimą nie było problemu nawet jak stał na dworze. A co do utraty wartości to francuzy strasznie tracą na cenie ale za to można sobie cos przyzwoitego za małą kase kupić :) mam jeszcze Astre 1.6 ale wole renówką jeździć :)

@VarioSpeed golfa raczej nie kupie bo nigdy mi się nie podobały jeżeli już VW to może passat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj