semos

Jaki samochód do 14 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    77

dokładnie mirasek wszystko wyjaśnił w 100%, ja szukam jakiegoś samochodu z bardzo delikatnym polotem fun-car i stad największy + jak narazie ma Golf IV.

 

Samochód ma mi służyć przede wszystkim do dojazdów do pracy i weekendowych wypadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@semos dlaczego nie chcesz dużego samochodu pokroju paska albo miśka E?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

hej

my tez zastanawiamy sie nad autem w podobnej granicy cenowej, przygladamy sie oplom szczegolnie vectrze II tak 1998-2000 podobno maja blachy slabe ale wszystko inne jest ok wiec mysle ze postawimy na vectre tym bardziej ze bedzie ona u nas garazowana ;)

do gustu przypada jeszcze mazda 626 ale tam podobno elektryka zawodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Kolego semos też jakiś czas temu szukałem sobie samochodziku praktycznego i taniego w utrzymaniu. Wtedy najbardziej interesował mnie A3 tyle że ja szukałem czegoś w dieslu. Po obejrzeniu kilku sztuk od razu mi to przeszło, jakoś nie przypadło mi do gustu to autko. Dodam że VW Ople i reszta Francuzów od razu wyeliminowałem z oględzin (taka jakaś prywatna niechęć) Kolejny wybór padł na C-Klasę i od razu zrobiła na mnie pozytywne wrażenie i się na takowy samochód zdecydowałem. Jak narazi odpukać zero zastrzeżeń.

 

Samochody pokroju dziwnych ;) i po amatorskim wiejskim tiuningu :P jakoś nie trafiają do mnie.

Ja Ci żadnego samochodu nie proponuje, jedynie wyrażam swoje zdanie. A wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bardzo madrze jest szukac a3 eliminujac wczesniej vw - po prostu widac, ze pasjonat motoryzacji z ciebie. poza tym nigdzie nie przeczytalem by ktos promowal wiejski tuning

 

c klasa, bardzo slynna jest z nieskazitelnej blacharki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja jak szukałem auta dla siebie to najpierw padło na Audi A6 C4 z 2,5 TDI ale że niewiele aut spełniało moje oczekiwania to szukałem A4 B5 no i takie mam 1,9 TDI 90KM furory nie robi ale jeżdzi się fajnie, szukałem też A3 ale 5 drzwi, tylko że cenowo nie było dla mojej kieszeni (2 lata temu) też byłbym skłonny do A3 silnik diesel oszczędny, mniejsza masa auta do A4, co do awaryjności no w zawieszeniu coś czasem trzeba wymienić (polskie drogi :P ) w moim przypadku, tata ma A6 C6 ze słynnym awaryjnym 2,5TDI ma 300000 przebiegu (udokumentowane) narazie chodzi, mamy też 2 toyoty starą Starlet i corolle 2,0 diesel z 2000 roku i jakoś wole moje audi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Audi A3 tez jest wysoko na liście, szczególnie z silnikiem diesla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

co do niemieckich 1,9 TDI w 90 km wersji to w pasku b5 jak i audi a4 b5 nie robi zadnego szalu, jezdzilem z kolega mazda 626 w 90 km benzyniaku i idzie sporo lepiej jak niemiecka jednostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

hej

my tez zastanawiamy sie nad autem w podobnej granicy cenowej, przygladamy sie oplom szczegolnie vectrze II tak 1998-2000 podobno maja blachy slabe ale wszystko inne jest ok wiec mysle ze postawimy na vectre tym bardziej ze bedzie ona u nas garazowana ;)

do gustu przypada jeszcze mazda 626 ale tam podobno elektryka zawodzi...

Tomaszek, ja pojeździłem tą 626 w dieslu, jakoś mnie nie zachwyciła, tzn. spodziewałem sie czegoś więcej po aucie tej klasy. Mam sie wdawać w szczegóły? Co ciekawe właściciel wcześniej jeździł Vectrą B 1.6 16v po lifcie i nie był najszczęśliwszy z tego powodu :D Tomaszek, a Primera w benzynie? Hmm? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Tomaszek, ja pojeździłem tą 626 w dieslu, jakoś mnie nie zachwyciła, tzn. spodziewałem sie czegoś więcej po aucie tej klasy. Mam sie wdawać w szczegóły? Co ciekawe właściciel wcześniej jeździł Vectrą B 1.6 16v po lifcie i nie był najszczęśliwszy z tego powodu ;) Tomaszek, a Primera w benzynie? Hmm? :D

primera w dwulitrowej benzynie to istny szatan, tam jest ponad 130 km a spalanie na trasie nie przekracza 7l przy wlaczonej klimie i radiu :P

 

nie wiem tata uparl sie na vectre, w sumie tez nie sa zle co do mocy, jezdzilismy taka viki w 1,8 beznynie 115 km nie jest zle :D

do dieslow nie mam takiego super przekonania...

bardziej do tych 1.9 a ten oplowski 2.0 DTI, no rozne opinie slyszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

bardzo madrze jest szukac a3 eliminujac wczesniej vw - po prostu widac, ze pasjonat motoryzacji z ciebie. poza tym nigdzie nie przeczytalem by ktos promowal wiejski tuning

 

c klasa, bardzo slynna jest z nieskazitelnej blacharki...

 

jaki tam pasjonata ;) normalny użytkownik szukający samochodu spełnijącego teraźniejsze wymagania. Poruszając się jedną marką i drugą, vw jak dla mnie wypada gorzej. To są tylko moje sugestie i wnioski wyciągnięte po jeździe obydwoma samochodami. Nikt nie musi ich podzielać przecież to jest tylko moja własna opinia którą się sam kieruję i nie wciskam jej nikomu na siłę że tak ma być.

 

Co do Celinki to warto dodać że blachy nie są w ocynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

bardzo madrze jest szukac a3 eliminujac wczesniej vw - po prostu widac, ze pasjonat motoryzacji z ciebie. poza tym nigdzie nie przeczytalem by ktos promowal wiejski tuning

 

c klasa, bardzo slynna jest z nieskazitelnej blacharki...

nie tylko c-klasa ma zla blache bo e-klasa tez super blachy nie ma oczywiscie z lat produkcji 1996-2000

 

a tak wogole @brzozak istniejesz na jakims forum VAGa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0

Kolego @semos czy to ma być twój pierwszy samochód. Jeżeli tak to ja bym postawił na coś małego i słabego max do 70 KM. Nauczysz się dobrze prowadzić auto nabierzesz pewnych nawyków i zdobędzie pokorę wobec koników a i tak nie będziesz zawalidrogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co jest bezpiecznego w tym ze masz malo KM, musisz przygotowywac predkosc do wyprzedzania, a i tak zeby wyprzedzic pks potrzeba 0,5 kilometra??????

 

malo jest wypadkow mlodocianych, ktorzy sie zabili kaszlem???

co za glupie myslenie, wlasnie mozna na pierwszy samochod miec i 200 KM, nauczyc sie w ten sposob panowac nad autem, a nie miec 50 lat i wypasc z drogi jadac przypadkiem tylnonapedowym autem znajomego, bo zapil na przyklad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

70KM w Seju potrafi dać frajdę z jazdy samochodem. ;) Jak tak patrze, to "Vectrów jak mrówków", duże wygodne auto w przystępnej cenie na kilka lat starczy. Lepsze niż siakaś Laguna I, chociaż znam ludzi którzy jeżdżą i chwalą. O wyborze auta często decyduje opinia o marce, własne upodobania i cena. Bynajmniej Volvo V40 to ma części od Reni i silniki z Mitsu, także kierując się marką nie zawsze kupimy wilka w owczej skórze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czy ja wiem czy Vectra lepsza jak Laguna? ;) Raczej zależy od egzemplarza. Szwagier ma Lagune Baccara z moturem 3.0 V6 24v w manualu, bardzo przyjemne auto, skóra, klimatronic, zawias jak to we francuzie komfortowy ale co ciekawe całkiem sztywny na winklach, fajnie to jeździ a i ciekawie brzmi na stożku :P Nie skłamie jeśli powiem że wolałbym takie auto niż np. dwa razy droższe Audi A4... Tak swoją drogą to jest do sprzedania, może ktoś takiego potrzebuje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

ja potrzebuje dobra Vectre ;) najlepiej benzyna ale i dieslem bym nie pogardził, ktos wczesniej pisał o volvo s40-moze ktos cos wiecej powiedziec o tym aucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Chciałem też Lagune kupić tą 2 wersje ok 2000 roku ale jak poczytałem forum o nich to zmieniłem zdanie, tzn głównie chodziło o silniki Diesla bo tylko takie mnie interesowały bo paliwko w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

volvo s40 wedlug mnie lepszy wybor jak audi a4, opel vectra, nissan primera, czy nawet mitsubishi carisma z ktorego to volvo powstalo, blacharka bardzo dobra ocynkowana i wiadomo ze jak auto nie bylo bite to bedzie sie jeszcze dlugo tzrymalo, jesli chodzi o silniki to diesel jest z renaulta (poj, 1.9 90KM)

jesli chodzi o benzyniaki to silnik 1.8gdi (125KM ) napewno pochodzi z mitsubishi i do jazdy na codzien jest wystarczajacy sam mialem takie auto kiedys i goraco polecam jesli chodzi o inne silniki zasilane benzyna to chyba wywodza sie z renaulta a bynajmniej 1.6 16V(105KM) i 1.8 16V(116KM) co do reszty silników czytaj na internecie ale ten 1.8gdi z mitsubishi to silnik ktory czyni z volva s40 dosc dynamiczne auto,

aaa i ktos tam cos pisal ze jak to pierwszy samochod to zeby mial jakies 70KM i od zera do stu rozpedzał sie w 30 sekund to jak dla mnie to to jest smieszne bo jesli mlody kierowca ma spowodowac wypadek to i tak to zrobi, nie wazne czy bedzie mial 70KM czy 450KM

pod maska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tą renówke miałem na myśli ale jedno A4 też "mam" do sprzedania ;) choć mało atrakcyjne, 1.6 '95 w wersji plażowej (golas) ale bardzo zadbane i w oryginale co jest rarytasem w tych rocznikach. Jakby Cie interesowało to wal na PW... szukasz czegoś konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj