Zaloguj się, aby obserwować  
wikii5

6245 czy 7245

Polecane posty

wikii5    0

Zastanawiam się nad kupnem zetora 6245 lub 7245 czy możecie mi coś doradzić który będzię lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jaki areał, jaka uprawa, bądź hodowla/chów, jaka ziemia, czy to główny ciągnik czy pomocniczy. Napisz coś więcej :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Te zetory są bardzo podobne. 6245 ma mniej koni niż 7245. Ja bym ci radził kupić taki który trafi ci sie młodszy bo obydwa to zbliżony okres a więc ten co będzie młodszy to go bierz jeśli nie zależy ci bardzo na mocy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikii5    0

Areał 13ha i hodowla bydła więc przydałby się jakiś ciągnik z przednim napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jeśli nie zależy mu na mocy to ja bym proponował ten w lepszym stanie, a nie młodszy. Dodatkowo zależy z jakimi maszynami chce pracować, że ciągnik nie chodzil cały czas przeciążony, jak znajomy załączył Zetora 6340 do Kvernelanda Taarupa 856 (rozścialarka słomy i rozdrabniach bel) to mu 5 lat wytrzymał i miał w tym czasie jedną kapitalke, teraz po oborze chodzi Zetor Forterra 10641 (100 kilka KM to dopiero się sprawdza), ja takim samym sprzętem robię Valtrą N92 i wiem jak dostaje po d*pie jak dostanie dużą kostkę 120x128mm.. Ja proponował bym większego zawsze zapas mocy, jest, fakt beczka ropy więcej rocznie pójdzie.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikii5    0

Głównie to będzie używany do prac polowych no i oczywiście przy kiszonkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

No to szukaj 7245 większa moc więcej zrobisz jeśli chcesz się rozwijać to zawsze lepiej dołożyć te kilka tysięcy i kupić mocniejszy bo wreszcie ciągnik kupuje sie na lata. A @Lukasz1987 masz racje że w lepszym stanie ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy pięknie odmalowanym odpicowanym a starym lub w średnim stanie a o wiele nowszym to wolałbym tego młodszego. Ale na to składa sie też dużo czynników np. przebieg i co było wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

weź pod uwagę jakie masz sprzęty i czy na przyszłość będziesz kupował jakiś sprzęt który będzie potrzebował takiej mocy jaką ma 7245, bo jeśli nie planujesz zakupów a sprzęt obecny obsłuży Ci 6245 to oszczędność na paliwie przez te kilka lat może być spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Ja mam 6245 i spokojnie radzi sobie za gruberem polskim 2.1m agregatem uprawowym 3m, i pługiem obrotowy 3- skibowym Lemkena i Rabe-werka oraz 4-skibowym zagonowym. Wiec na 13ha to ci wystarczy. Chyba że ci się trafi tańszy 7245 to bierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam tak się składa , że użytkuję zetora 6245 i jestem z niego zadowolony . Ciągnik ten wspópracuje umnie z kosiarką dyskową 2,8m z kondycjonerem , z agregatem rototiler 2,5m i bardzo dobrze sobie radzi .Zużycie paliwa w agregacie niecałe 6 litrów na godzinę pracy .Miałem okazję porównać z zetorem 7211 - ponad 8,5l na godzinę ,a więc szukaj zetora 6245 napewno będziesz z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tyle, że 7211 to bez przedniego napędu, a on jednak w polu pomaga, z drugiej strony, to na 13ha to i 5211 lub 3320 wystarczy. Ja mam 3320 z 2001 roku to pomaga pryskać, obornik wywozi, i sieje nim zboża, nawozy oraz robota typu "przywieź, wywieź pozamiataj" znajomy ma 5245 na 20 ha i się spokojnie obrabia.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

Ja mam zetora 7245 jako ciągnik główny na 20 hektarów i spokojnie mi wystarcza . Mam go ok. 3 lata i jak narazie nie miałem z nim żadnych większych problemów , ogólnie to ciągnik godny polecenia . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zetory to porządne ciągniki. Poza 3320 co posiadam dalej miałem do 2005 jeszcze 16245, to była maszyna. Tyle tylko,że się rozpadła bo tak po d*pie dostawała :) Ale i tak każdemu poleciłbym ten ciągnik :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikii5    0

Czyli lepiej wybrać 7245 w końcu troszke większy zapas mocy zawsze może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak Ci się trafi mniejszy w lepszym stanie to weź mniejszy. Wiadomo, że większy jest bardziej perspektywiczny, jeśli chcesz powiększyć gospodarstwo. Jeżeli natomiast cena gruntów jest u was tak wysoka, że nie ma szans powiększyć gospodarstwa to ja bym na Twoim miejscu wziął mniejszego, choć jest to tylko Moje zdanie.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Lukasz1987ale naprawde jeśli masz dobrą oferte mniejszego to bierz mniejszego ;) bo tu nie tylko chodzi o moc tylko o wytrzymałość


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wytrzymałość tych modeli jest taka sama bo to ta sama rodzina, kwestia jest mocy i idącej z tym możliwości wykorzystania konstrukcji. Resztę patrz poprzedni post. Napisz jeszcze jaki masz sprzęt lub jaki sprzęt Masz zamiar kupić.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikii5    0

Wytrzymałość tych modeli jest taka sama bo to ta sama rodzina, kwestia jest mocy i idącej z tym możliwości wykorzystania konstrukcji. Resztę patrz poprzedni post. Napisz jeszcze jaki masz sprzęt lub jaki sprzęt Masz zamiar kupić.

Pozdrawiam

A powiedzcie jak z awaryjnością tych ciągników na co ewentualnie zwrócić większą uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tradycyjnie na wszelkiego rodzaju wycieki, znajomy ma 7245 to mówił, że problemy są z pompką do płynu hamulcowego i sprzęgła oraz z simeringiem przy WOM, tyle, że on to 1000mtg rocznie robi ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Jeśli 6245 a 7245 są w 90% identyczne to i awaryjność jest podobna. Pewnie że mogą sie trafić egzemplarze które się psują ale też są idealne. W mercedesach też tak jest jeden jest zepsutry po całości a inny 10 lat i tylko olej i benzyna do baku a więc zależy na jaki egzemplarz trafisz:rolleyes:;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9271    0

Hej. A może ktoś wie jak wygląda sprawa spalania w tych dwóch ciągnikach? Bo chyba poza tymi 6km to nie ma większej różnicy miedzy tymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj