Polecane posty

posiadam mtz 90 konnego i zastanawiam sie nad pługiem obrotowym do niego ??klasa 5 same piaski 30ha rocznie orze ok.60 hektarów i czy doradzacie 4 skibowy obrotowy??jakies propozycje ??obecnie posiadam pług 5 skibowy zagonowy od prywaciarza zastanawiam sie nad pługiem uni 4+1 oczywiscie orał by 4 skibami ostatnia by odkrecił pług na zabezpieczenia kołkowe.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Hmm ja bym powiedział że do takiego ciągnika to 3 skiby jak najszersze najlepiej 50 cm i bez gadania wał za pług Campbella najlepiej. Zobaczysz jakie to daje rezultaty. Jak łatwo się po takim wale uprawia i sieje :) Jestem za pługiem 3x50 :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

3 skiby wystarcza .. w 4 skibach będzie Ci palił jak smok z 12 L/h i bedziesz musiał biegami redukować i co to za orka będzie .. o na dodatek 4 skibowy pług leki nie będzie i podnosnik bedzie dostawał .. do MTZ 3 skiby to dobry wybór ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

obrotowki z uni są mocno cięzkie. a jaką kasa dysponujesz??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym http://www.allegro.pl/item862902311_plug_obracalny_obrotowy_4_korpusy.html u mnie sasiad ma takiego tylko obrot mechaniczny ciagał go 80km fergusonem i dawał rade a do wykorzystania mam do 9tys ten jest za 4tys a tego uni co mam go naoku kosztuje 8tys http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B160684 wiadomo by jedna odkrecił na zapas. bo jak by kupił taka 5 to z biegiem czasu jakby sobie mtz nie radził z ym pługiem to by kupił forschritta 323.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ten pierwszy z twojego linku to antyk ponad 30 lat więc nie radzę a ten drugi będzie za ciężki bo 5 fabrycznie ma skonstruowaną mocniejszą ramę.Niedawno sprzedałem OVERUMA 4 skiby do MTZ takiego jak ma S-PIOTR kolega ciągnie to bez problemu na ziemi 2-3klasa z gliną i górkami pod Nałęczowem.Tylko poniżej 10000zł trudno będzie coś znależć. Mam teraz VOGEL NOOTa za 12500zł, którego też pociągniesz bez problemu.Jak chcesz coś znależc wtwoich pieniądzach to nie musisz szukać firmowych marek bo według mnie np.FROST czy Brening , Ventzky bardzo ładnie pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ej ej spokojnie ciagnik 90Km spokojnie na takiej klasie da sobie rade z pługiem 4 skibowym ja swoim robie na ziemaich 4-6

tak wiec nie przesadzajcie;p unia to są ciękie pługi i z tego co wiem muszisz mieć do niego mocna hydraulike... jak gółwnie na 6 klasie ja bym sie odważył sprubowac 5 skibami nawet orac;d

sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wskw    0

Ogólnie wyznaję taką zasadę, że porządny pług obrotowy wymaga około 30 km na jedną skibę. Proponowałbym ci zakupienie większego(cięższego) pługa 3 skibowego, tak żeby skiba brała od 40cm wzwyż. Sam posiadam podobny pług, a dokładnie niemiecki pług FROST, jak dotychczas jestem bardzo zadowolony. Bierze on około 45 cm na skibę i pracuję z ciągnikiem DEUTZ-FAHR DX90 (88km), a mocy jest w sam raz. Traktor naprawdę ma co robić...


Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

zapraszam na allegro. kolego tam masz wybór jak w salonie, ceny, kolory a transportem ci przywiozą


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kolego @cycek192mtz82tsa chyba jestes nieswiadom tego co piszesz. Chcesz kupic do MTZ-a 4 skibowy pług UG Ibis ktory przewroci tego ruska na pierwszym wirazu o -ile go podniesie. Nawet jesli go podniesie to po poł godziny pracy olej ci sie tak nagrzeje ze zostawisz ten pług na polu. Juz były takie przypadki na AF wiec tylko nalezy dobrze poszukac w tematach. Unia to nie Lemken wiec nie ma co przesadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Szczewko ma rację, ja ciągałem 1224 unie ibisa 3+1 XXL to były ogromne problemy z podnoszeniem i zachaczaniem pługa o ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD3050    0

Siemka jestem tu nowy i nie wie jaki pług mam wybrać do MTZ najlepiej żeby to był obrotowy i czy możecie podać kilka modelów pługów a mój John Deere 3050 ma 95 km 4x4 tp myślałem o kupnie nowego pługa obrotowego Agro-Masz 3+1 on ma szerokość orki od 32,35,do 45, i nie wiem czy by pociągnął w razie czegoś można przecież odczepić jedną skibę. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

Połączony

 

Ortografia !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

lekka 3 powinna być ok, przecież na yt można zobaczyć 360 z 3 obrotówką, jeszcze zależy jakie masz ziemie, bo jak jakieś gliny i ciężkie to może być problem.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj