pulas

czy tak mozna

Polecane posty

pulas    0

mam pytanie moj kolega własnie skonczył szkołe i zastanawia sie czy nie zajac sie hodowla cielat chodzi tu o to zeby skupywał cielaeta wadze do 70 kg i hodował je do 100 kg i sprzedawła(sam tez nad tym myslałem ale narazie sie za to nie biore)ale jest mał problem on nie ma gospodarki ani nic w tym stylu ale jego wujek mam kilka ha i obore to by mu ja bezproblemu uzyczył i pytał sie mnie co musi zrobic zeby mugł zaczac ta chodzi mi tu czy sa jaies normy prawne albo cos w tym stylu bo ja sam nie wiem...pomoze ktos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Ode mnie facet skupuje cięlęta i też nie ma gospodarstwa wywozi jw za granice to napewno jakąś styczność z prawem będzie miał jak chce wywieżć transport za granice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

nie koniecznie .. w agencji nie lubią taki co handluje bydłem.. ja bym załatwił sobie gościa kto bedzie odbierał byczki od ciebie i niecha na jego konto wyrejestrowuja rolnicy byczki a ty bedziesz czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

jak chce trzymac te cieleta do wagi 100 kg to niech rozpaczy sie jakie warunki ma ten wujek w oborze i sprawdzi z wymaganiami dobrostanu bo to jest najwazniejsze

Macej93 nie wiesz z jakim przeznaczeniem te cielaki od ciebie jada za granice?? i gosc bierze wszystko czy tylko byczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Musza byc pomieszczenia do badania cielat, "biuro" dla doktora, izolatka na chore zwierzeta, maty dezynfekcyjne przy wjazdach pomieszczenie z poskromem na agresywne zwierzeta. Przynajmnie ja takie miałem postawione wymagania przez Inspekcje Weterynaryjną, zajmuje sie skupem i sprzedazą bydła i cieląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulas    0

tak jak mowi mtz8223 to by bylo dobre ino gdzie tu takiego goscia znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

aha .. bo jak bys by z łódzkiego to wiesz w czarnocinie jest taki wielki skup i byś tam mógł popytać .. swego czasu pamietam ze mile widziani byli tacy dostawcy cielaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulas    0

e to nici z tego...to trzeba bedzie jakos inaczej to wymyslec a nie znacie kogos takiego w małopolsce kto by był tym zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a dokładniej z jakiego powiatu w Małopolsce jesteś bo znam kilku takich co kupują cielęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

pulas jak przyjedzie do mnie na skup popytam go co i jak .. moze zna kogoś i da mi namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to w tym rejonie jest dużo handlujących cielakami, którzy skupują od rolników. Możesz zrobić tak, że kupisz od rolnika zaraz po wycieleniu i będziesz hodował tak jak piszesz do 100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulas    0

musi zalozyc numer stada w ARiMR i prowadzic rejestr bydla

czy moze to zrobic jak nie ma nic???tak jak juz mowilem mial by obore o pole wujek by mu to dał tylko ze nie podpisywał by z nim zadnych umow ani nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

No tylko ze nie tak latwo zarobic na tych cielakach sam probowalem..trzeba kupowac od rolnikow bezposrednio po wycieleniu bo tak jest najtaniej a nastepnie intensywnie je odpajac by w krotkim czasie osiagnely te 100kg bo musza byc mlode. Ja mialem ten problem ze jak trafil sie cielak rasy HF a sporo tego bylo to marnie wygladal i albo wogle nie moglem go sprzedac albo za male pieniadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

ja nie za bardzo rozumiem w czym ma problem twoj kolega? jesli chce kupować cielaki do 70 kg i pozniej je sprzedawac w wadze 100 kg no to musi je troche pochowac,jedne miesiac inne dwa miesiace wiec nie bedzie zadnym handlarzem tylko zwyklym rolnikiem

budynki i troche ziemi bedzie mial od wójka wiec nie ma problemu niech popyta wujka jak to jest z KRUS-em i rejestracja gospodarstwa i to chyba tyle

Tak ja to widze

Jak mysli futrowac te cielaki? Bo takie do 100kg to juz troche siana i kiszonki zmluca.Nie widze zeby je tylko na mlekozastepczych trzymac.

Druga sprawa po osiagnieciu 100 kg na rzez na cielecinke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Nie.. juz wrzucilem na luz biore doplaty i pracuje poza rolnictwem.. wiode spokojniejszy rzywot B) . A z tymi cielakami bardzo wazny jest staly pewny odbiorca mi takiego zabraklo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Roznie bylo z zyskiem bywalo ze jak kupowalem cielaki to byly w cenie a jak sprzedawalem to juz nie.. i zysku nie bylo..no i gdyby miec cielaki miesnych ras.. ale dzis chyba cena jest stabilniejsza wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Co do rasy to cielaki kupowalem od rolnikow ktorzy mieli duzo krow i czasem byl cielak miesny i bylo super ale czesciej niestety mlecznej rasy no i byl problem.. bo bywalo ze nie moglem sprzedac byczka w wadze 100 kg bo zle wygladal wiec chodowalem go do 300 by poszedl na exsport ale znow nie przechodzil i sprzedawalem go za 1200zl a to zaden zysk.. Mialem 6 krow dzieki czemu moglem kupowac mlode cieleta i na poczatku odpajac je mlekiem..rocznie sprzedawalem 25-30 cielakow wiec niewiele jakies pieniadze z tego byly ale nie takie by moc inwestowac w gospodarstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj