lowiczak

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

Polecane posty

UrsusCzesio    310

przestań robić z siebie pośmiewisko ponad 50km/h starym ursusem niestety w latach produkcji tego ciągnika mało kto robił tak szybkie ciągniki a napewno nie Ursus


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktostam    0

heh tak jasne ty wiesz najlepiej heh spytaj sie kogoś kto jezdził tym ursusem bo wiem że mało które szybko jeżdżą ale ten ursus co podałem do niego link jezdzi bez problemu 50 km/h ale zapewne był przerobiony bo nie ma blokady mechanizmu różnicowego nie ma żółwia napęd załączany na przełącznik a nie na jakąś dzwignie mozesz nie wierzyć tego ursusa co niektórzy z forum tu znają bo właściciel tego ursusa tnie kukurydze po ludziach więc znają go i nie jeden jezdzil już tym ciągnikiem i ci potwierdzi że bardzo szybko jezdzi ten ciągnik

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

kolego ktostam , slownik sie klania bo az slepia bola , a UrsusCzesio to stary wyga z ZSCKR Sypniewo i wie co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996
Napisano (edytowany)

@ktostam w jaki sposób była mierzona prędkość? Goniłeś 1614 na rowerze czy skuterkiem? :D Nie masz pojęcia o tych ciągnikach ani o prędkościach max. w Ursusie. 3 biegowa skrzynia ma max 27km/h, 4 biegowa 31, szybka 38km/h (dane z pdf Ursusa).

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktostam    0

hah no pewnie nie masz tego pojęcia o ciągnikach wgl heh mówić patyrakom a nie rozumią tego heh na bank lata ten ursus 45-50 w tych granicach to napewno tylko ten co link podawałem z zestawu tygodnia oni go przerabiali czy coś i leci ponad 45 mój wujek jezdził to wie ile to leci więc nie musicie tak dyskutować bo nie wiecie nic o tym ciągniku co podalem link hyh wiem że normalna skrzynia to 25 km/h lata ursus taki 1614 czy 1224 chyba że ma szybszą skrzynie to wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Zadałem proste pytanie - czym była zmierzona prędkość? Umiesz sensownie odpowiedzieć? "Na bank lata", "na pewno" to możesz sobie "przy piwku" pod sklepem opowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktostam    0
Napisano (edytowany)

było mierzone twoją pustą głową hee samochodem jak tak to cie ciekawi...

Edytowano przez robertbara
Obrażanie innych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

nawet samochodem nie zmierzysz dokladnie predkosci

jak prowadzilismy renie to jechalem samochodem ok. 35-38km/h za nia, a tam skrzynia tylko 30km/h

uwierzylbym Ci ze na tych kolach jedzie 35, ale nie ponad 50, nawet balbym sie tym tyle jechac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

było mierzone twoją pustą głową hee samochodem jak tak to cie ciekawi...

 

Po 1 to troszkę kultury, akurat sam nie masz racji więc Twoja głowa nie jest jakaś nadzwyczajna.

 

Po 2 samochód to najgorszy sposób mierzenia prędkości, najlepiej umieścić nawigację samochodową i heja.

Ursusy po przeróbce mogą lecieć 40 km/h, wedle samochodu to może i 50 ale to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktostam    0

no ale ponad 40 na pewno leci ale nie przeciesz inni mówią że nie poleci jak tego ciągnika nie widzieli na oczy heh i nim nie jezdzili przejechali by sie to wtedy niech coś mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Ty a ja jechałem ciapkem 140km/H

Ehh w bajki wierzysz jak byś powiedział New hollandem po chipowaniu za 9 tyś który leci 70km/h to jest dobre do czasu kiedy się skrzynia zesypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktostam    0
Napisano (edytowany)

heh to lux ciapek że tyle idzie xD a ten ursus leci 45 na pewno ten właściciel ma też new hollanda nie jednego zresztą i skrzynia 40 km/h i ursus normalnie je wyprzedza z przyczepą nie mają startu z nim nawet więc ja wiem co mówie i wiem że ten ursus to nie byle co że leci 35 bo leci więcej a niektórzy mi tu wciskają jakieś dane z ursusa heh co że mają dene ale nie dociera to że mógł być przerabiany oni wierzą tylko w książke ursusa i tak jak jest napisane to nie można tego zmienić heh jasne... jak tak w to wierzą to i pewno w mikołaja też heehe i ja wierze też w to że ursus może nie leci 40 szybka skrzynia zapewne 35 coś koło tego ale ten ursus nie jest zwykły jak by z fabryki wyszedł jest przerabiany nawet napęd przedni załaczany nie jest na dzwignie tylko na przełącznik więc troche dziwne że w starym ursusie

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

no to może ja wtrące słowo od siebie. Miałem kilka lat temu ursusa 1614 z szybką skrzynią. fakt można było go bujnąć na pusto max do 50 km/h ale wtedy już silnik błagał o litość no i tylko na równej drodze. Minimalne luzy w układzie kier które nie były wyczuwalne przy skrzyni 25km/h przy szybkiej skrzyni powodowały że ciągnik "chodził" po całej dordze i nie szło go upilnować. W transporcie z ładunkiem (ok 20 ton netto) trzeba było go już bujnąc żeby się rozpedził a każdą górke to już z daleka czuł (silnik był igła) więc i tak z ładunkiem jeżdziło się na 3, za to na pusto można było nadrobić. Po takiej przeróbce skrzynia straciła na żywotności ( łożyska igiełkowe momentalnie padały zwłaszcza jak jeżdziło się na 4 biegu z max obciążeniem). Dodać musze że po przeróbce zmieniły się nieco przełożenia biegów. Z tego co pamiętam to 1 szosowa na szybkiej skrzyni odpowiadała 4 terenowej wolnej skrzyni, 4 terenowa na szybkiej skrzyni odpowiadała 2 szosowej na wolnej skrzyni. 2 szybkiej skrzyni była tak w połowie miedzy 2 a 3 wolnej skrzyni, 3 na szybkiej skrzyni była minimalnie szybsza od 4 na zwykłej skrzyni a 4 szybkiej skrzyni była już takim nadbiegiem. A i jeszcze w szybkiej skrzyni 3 i 4 były zamienione miejscami tzn w miejscu 3 w wolnej skrzyni była 4 szybka a wmiejscu 4 wolnej 3 szybka. Ogólnie tą przeróbke oceniam średnio bo może i fajnie szybko pojechać ale takim sprzetem nie wszedzie się da a awaryjnośc wzrosła i troche silnik poczuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

po co wy sie kłucicie przeciez były ursusy wersje exportowe "de lux" czy jakos tam do holandi niemiec i były tam szybkie skrzynie montowane gadałem z mechanikiem tam sa ze trzy koła zebate inne i jest szybsza ale w pole do pracy nie zabardzo

sam mam starego zetora 8045 z finlandi orginał z czech prod. pracował w lesie.....max jego predkosc 25k/h muł totalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Podziękowania (pozytywne) z mojej strony dla @lukaszek410, opinia człowieka który ma wiedzę i wie o czym mówi.

Teraz kilka cytatów: "zarąbiaszty sprzęt 16-stka super muj wuj nią jezdził to za***iście szła fajnie wygląda te poszeżone koła z tyłu że bardziej wystają za błotnik ponad pół opony wystaje fajnie to wygląda i ten gwizd turbo ma zarąbisty z daleka już słychać jak jedzie ;p i wgl nawet na allegro jest ciężko taką znajść żeby była taka jak ta bo ta to jest boska jak na wygląd"; " jezdzi w kiszonce i i prędkość max ponad 50 km/h"; "jezdzi bez problemu 50 km/h"; "na bank lata ten ursus 45-50 w tych granicach to napewno"; "no ale ponad 40 na pewno leci".

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/521-szybka-skrzynia-w-ursus-ie/page__hl__szybka%20skrzynia%20ursus temat o szybkich skrzyniach w Ursusach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142
Napisano (edytowany)

@Lukasz1987 i jak warta ceny valtra? bo podobno trzeba dopłacić 80 tyś zł do versu tak mi przedstawiciel Valtry (Świć) powiedział.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktostam    0

no ja nie wiem czy jest wytrzymała czy nie w sumie to ten ciągnik używany jest tylko do jeżdżenia w kukurydzy to co tam z miesiąc w roku pochodzi dzień w dzień a potem stoi cały czas ale z tymi luzami to masz racje bo rzuca go przy większej prędkości wujek jezdził to wrzucał 4 bieg z przyczepą kukurydzy ale no nie pow bo ciężkawo miała już sie bujnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Nie słyszysz jak on chodzi ? Jest przerobiony na pusto on idzie a jak dostanie przyczepę to z nią nie pójdzie chyba że coś go z tyłu bujnie. Takie to są na pokaz przerabiane albo na wyścigi hehe. Tam się nie podniecajcie ile który leci tylko żeby był udany zakup, do którego są dostępne części i żeby się nie sypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

KIedyś tak oglądałem filmy na YouTube i znalazłem Fendta 718 vario jak jechał 72 km /h tylko teraz nie mogłem go znależć dodatkowo jechał z pustą przyczepą skorupową 16 T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj