lowiczak

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

Polecane posty

dexterek    83

a co myslicie na temat "malego kirowca" tzn XT3 T-150K-09 (230KM) jako sily pociagowej do przyczep z QQ?? jakby sobie poradzil gdyby byl na miejscu fastraca z filmiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niema co za bardzo porównywać te traktory bo to jest w ogóle inna konstrukcja i przeznaczenie.Kirovec do pola a JCB na szosę.Ale na pewno pary pociągowej to on ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Powiem szczerze że Kirowiec nie jest zły a mogę powiedzieć to z praktyki, porównania go z Case Steiger-em to Case nie ma startu w terenie !!! Kirowiec zapewne wskoczył by na pryzmę bez problemu ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja tez mysle ze by wskoczyl bez akcji jakichs. kiedys ubijalismy takim QQ. dobrze to wygladalo, bo przeciez wazy ponad 8 ton. nowy z fabryki o mocy 230KM spelniajacy EURO II kosztuje 150 tys netto. wydaje mi sie ze tanio i sie oplaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W terenie znaczy w polu czy w terenie znaczy na bezdrożach, bo na bezdrożach poza mocą max wyważeniem liczy się nacisk jednostkowy i co odpowiednia masa do mocy, a co do Euro II to nie wiem czy nowego zarejestrujesz w UE, ochrona środowiska się kłania.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

w niemczech juz raczej chyba nie, ale w polsce tak, bez zadnych problemow. taki facet w okolicy kupil HTZa tylko inny model (bardziej przyjazny uzytkownikowi) za 180tys, z tym samym silnikiem i juz go zarejestrowal prawdopodobnie. w polsce HTZy maja swoje przedstawicielstwo nawet:);)http://www.slazak.pl/index.php?cmd=oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W tym kraju wszystko jest na odwrót, ustanawia się prawo, zęby go nie przestrzegać. ;)

Poza tym dlaczego podali Euro a nie Tier ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kirowce są dobrze rozłożony środek ciężkości przynajmniej starsze modele, dlatego tak jak pisałem wcześniej Case wymięka, ale w transporcie i to muszę podkreślić. Znam to z autopsji ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak się zastanawiam, gdzie jest autor tematy, czyżby zrezygnował ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

juz chyba kupil co chcial:) albo sie wycofal z prowadzenia konwersacji, bo co post to nowy ciagnik mu wymyslaja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Po to jest Forum żeby każdy wypowiedział się co wie w danym temacie ;) a skoro sami zainteresowani się wycofują, to cóż mówi się trudno piszę się dalej ;) Wydłużyć Forszaja moje Marzenie :P


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego a po co je wydłużać jak one w granicach 5m mają? ;)

Co do postów, to na początku były Ursusy i Zetory ciężkiej serii, to mu nie pasowało bo wolne, chciał JCB, tylko chciałbym zobaczyć ten ciągnik z T-088 pod pełnym obciążeniem z prędkością 50-60km/h ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Dlaczego tak Ci zalezy na kupieniu forszaja do remontu? dla siebie szukasz, czy na handel po renowacji? oczywiscie jesli to nie tajemnica:)

 

ja sobie dzis myslalem co by bylo, jakbym pedzil 60kh/h wlasnie JCB z T088:) po chwili wyobrazilem sobie jak ten forszaj skrzypi, trzeszczy a na zakrecie traci stabilnosc i uderza w malucha jadacego z przeciwka. durne mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Aleś sobie awatar wstawił, jak wczytała Mi się strona i szybko obniżyłem w dół, to myślałem, że masz młot i sierp ;) ;) :P

Co do prędkości to raz widziałem jak kolo w Skupie Zboża przypakował właśnie JCB i miał 2xAutosana 3,5t, mówił, że to sąsiada bo on ma trzodę i wszystko na paszę mu idzie, ale wspomniał, że 40km/h nie przekracza bo jak raz dali w pi**e do opona strzeliła przy wywozie rzepaku.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

zdrowy rozsadek nakazuje by przy predkosci wyzszej niz 40kmh miec zalozone kola takie jak w przyczepach ciaganych za ciezarowkami powiedzmy. a jesli juz maja byc opony rolnicze to chociaz w doskonalym stanie. u mnie w tamtym roku do pomocy przy akcji QQ jezdzil ferguson 110konny z przyczepa samozbierajaca DFa na tandemie. zaladowali go do pelna, cisnal pelnym gazem asfaltem w ktorym byla dziura. i jedno kolo w tej przyczepie bylo juz do wyrzucenia bo mialo dziure i fartuch podlozony pod detke. jak wjechalo w ta dziure to rozerwalo opone. a on nie widzial i przejechal jeszcze ze 3 km na tym kole... felga na zlom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

z nasz stronę DF z maszynami rolniczymi. Nie chodzi mi o tą z ciągnikami i kombajnami.

Z góry dzięki i pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Forszaja szukam dla siebie, a plany mam z nim związane bardzo ambitne, chociaż nie wiem czy warto będzie tak go przerabiać jak sobie wymyśliłem. Na pewno zastosował bym nowy wózek jezdny, może ośki od naczepy albo temu podobne, żeby mógł śmigać z jakimś szybkim Ciągnikiem ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jako rozrzutnik obornika ma robić? Bo jeśli nie to sobie Autosana D-616 kup 11,5tony ładowności i do 90km/h bez najmniejszych problemów


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Fortschritt miał zawsze ciekawą ofertę ;) przyczepa silosowa i rozrzutnik w jednym ;) Tam to dopiero byli inżynierowie. :P Życzę powodzenia w poszukiwaniach


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Łukasz sam ciągam forszaja JCB Fsatrac i przy prędkości 40-50 zachowuje się całkiem przyzwoicie jednak więcej się nie rozpędzam bo mam za blisko pole z kukurydzą a i z wciąganiem na pryzmę nie ma najmniejszego problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego i jak tam zakup ciągnika pochwal się.

Dla Mnie przyczepa musi się zachowywać bardzo stabilnie a nie całkiem przywozicie. Ile masz KM w tym JCB ale zakładam, że powyżej 170KM, ja u1614 i z16045 ciągałem Joskina Silo Space 20/40 t/m3 dużo na raz by obniżyć koszta, rozładunek na pryzmie gdy dawały radę lub przed gdy już nie mogły wjechać na pryzmę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowiczak    0

nie kupiłem jeszcze nic, ale nie wiem czy w ogóle coś kupie właśnie się zastanawiam nad tym :} w ogóle dzięki za pomoc :lol:

 

 

EDIT: Jak ktoś ma coś jeszcze do dorzucenia w temacie to bardzo proszę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj