lowiczak

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

Polecane posty

Lukasz1987    61

Taka moda była ;) Jak ze wszystkim ;):P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

kiedys byly inne czasy, inaczej sie zakiszalo i kukurydze i trawy. to sa silosy malych rolnikow. w jednym mogl sobie kisic kukurydze a obok np. trawe. teraz silosy buduje sie duze, szerokie na powiedzmy 20 metrow a ich sciany na 4 lub wiecej i maja po 50 metrow dlugosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam w takim siano kiszonkę dla cielnych na zimę

Panowie nie róbmy OT


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mojego wuja na akcji QQ to jeżdziły chyba ursusy 1014 ( z turbo i bez, w sumie 3 były) nie powiem Wam bo to szybko było i człowiek nie zwracał uwagi. Mieli założone szerokie opony od kombajnu chyba jakiegoś i ciągali rozrzutniki 4 tonowe To tak do metra wysokości dawali rade potem to już ich ciągłem ładowarką. Ale mieli miejsce do rozpędu trochę, trzeba było przez wąski mostek przejechać trochę w prawo i już w lewo było na pryźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

pewnie mieli od bizona opony, tez kiedys mialem takie zalozone w 1614. wdrapywal sie z T088 troche lepiej ale bez szalenstw. 1014 + 4-tonowy rozrzutnik i kiszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Czy to tandem czy dwuosiówka to bym polemizował, jednak jedno jest pewne to przyczepa skorupowa w wywrotem do tyłu a nie rozrzutnik ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@lukasz1987 byles u @dawidag2 wtedy jak on robil ta kiszonke z qq?? bo mam wrazenie ze Twoj post tyczy sie filmiku z jcb a nie akcji kukurydzianej u @dawida:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pryzma może mieć i ponad 2 metry wysokości i to nie problem gdy jest nieduży kąt podjazdu. Im wyższa pryzma tym więcej towaru bliżej środka i będzie ok. W transporcie na pewno sprawdził by się MB Trac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja u siebie robie pryzme na ponad 5 metrow i nie ma wielkich problemow z wjazdem, bo wlasnie jest lagodny podjazd. a co do tego filmiku to... chyba jest lekko przyspieszony, bo MB-trac lata max. 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zwykłe rozrzutniki mieli z wysokimi burtami i z tyłu z burtą, łańcuchy na podłodze tylko mieli hydrauliczny napęd nie z wałka. Na końcu byliśmy już nawet wkurzeni bo mieli być w jednym terminie, potem w drugim i tak się przeciągało na końcu mieli być rano a byli o 10 bo coś tam jeszcze z sieczkarnią nie tak mieli, a potem jeszcze obornik woziliśmy tzn ja ładowałem wuja rozwoził. Jak dobrze pamietam to było 7 rozrzutników z 2 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak się składa, że rzeczywiście oderwałem się trochę od pozostałych bo we wcześniejszym poście pisałem o filmiku.

Co do MB to jest dobrze przyśpieszony, bo on w okolicach 100km/h daje ;)

Dawid pytanie do Ciebie, czy te rozrzutniki miały podwójne łańcuchy na podłodze skrzyni, oraz podwójne wałki poziome, do rozrzucania obornika, ładowność w granicach 4-5 ton? Bo chyba też taki mam gabarytowo jak przyczepa 3,5t tylko trochę węższy bo 1,95m wewnątrz ;) Doskonała maszyna, ciężkiego zbitego obornika od buhajów to do 6,5t wchodzi, tylko na koła trzeba uważać :P bo z przyczepy 4t


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jeśli pryzma jest dobrze ubita to nie będzie problemów z wjazdem nawet gdy jest stroma


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no fendtem 936 vario to mozna nawet po suficie jezdzic. amortyzowana przednia os zapobiegajaca skakaniu ciagnika, skrzynia vario wiec nie trzeba sprzegla wciskac, docisniety przod, 3-osiowa przyczepa, spora predkosc i ubita pryzma. to jest sekret wdrapywania sie na szczyty:) co do MB-traców to max 40km/h. unimogi rolnicze owszem, lataja szybciej, bo niecale 90km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiesz co Łukasz nie powiem Ci dokładnie, wałków do rozrzucania nie mieli tylko normalną burte z tyłu otwieraną na klamry. Akurat do przyglądania się nie miałem czasy bo na 3 wozili więc szło to szybko choć mieli z 3 km do wożenia w jedną stronę. Zajmowałem się poprostu ubijaniem pryzmy i kształtowania jej trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na tym filmiku, który przedstawił Tomu, jest przyczepa Bergmanna o pojemności 45m3 i ładowności około 25-26t. Piękne bydle z napędem hydraulicznym o ile dobrze pamiętam.

Adrian u mnie U1614 z Joskinem 20/40 pod górkę o pochyleniu max 30 stopni to na wysokość 2m wszedł z dobrym rozpędem wyżej nie da rady. Co do docisku to tandem ma większy docisk na zaczep ciągnika niż tridem


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

no fendtem 936 vario to mozna nawet po suficie jezdzic. amortyzowana przednia os zapobiegajaca skakaniu ciagnika, skrzynia vario wiec nie trzeba sprzegla wciskac, docisniety przod, 3-osiowa przyczepa, spora predkosc i ubita pryzma. to jest sekret wdrapywania sie na szczyty:) co do MB-traców to max 40km/h. unimogi rolnicze owszem, lataja szybciej, bo niecale 90km/h

Zdaje mi sie że trochę się mylisz co do MB-tracków. We wsi u mojej babci ma gość MB trcka właśnie do transprtu i wyrywa nim drzewo z lasa ;) Kiedyś za nim jechałem z ojcem samochodem do 55-60 cisnął. Coś podobnego do JCB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Z tę stuwą to trochę przegiołem, ale i tak sporo cisną może 60 może więcej, Ja Valtrą na skrzyni 50km/h jechałem 54kh/h, znajomy Jeleniem 56kh/h, wiec on też mógł trochę ponad 60 cisnąć


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukasz ale chyba jd miał zdjęte blokady,bo na "żywca" nie poleci tyle.W polsce max.40km/h jak się nie myle.Czy miał skrzynie 50km/h??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli chodzi o tego JCB. To faktycznie miejsca do rozpędzenia było za mało. I pryzma była słabo ubita. (Dobrze że u nas nie musieli wjeżdżać na pryzmę ;) ) Po polu radził sobie nie najgorzej ;) . Chociaż jak trafiło na glinę i górki u innego sąsiada to pierwszy zaczął się ślizgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jeleń też ma skrzynię 50km/h


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kolego Lukasz1987 możesz wrzucić fotki swoich składów do qq !


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj